Ukrainas delegācijas loceklis Mihailo Podoļaks
Ukrainas delegācijas loceklis Mihailo Podoļaks
Foto: AP/Scanpix/LETA

Kijivas – Maskavas sarunas: Ukraina pieprasa īpašu neitralitātes variantu ar drošības garantijām 0

Ukraina pieprasa īpašu neitralitātes variantu ar drošības garantijām, kas būtu juridiski precīzas, nevis tikai protokola rakstura, trešdien paziņoja miera sarunu Ukrainas delegācijas loceklis Mihailo Podoļaks.

Reklāma
Reklāma
Dronu uzbrukumi naftas pārstrādes rūpnīcām Krievijā ir panākuši neiedomājamo – pasaules lielākajai naftas valstij sāk pietrūkt benzīna
Latvijai tuvojas aukstuma vilnis! Sinoptiķi par laiku jaunnedēļ 22
Uz gājēju pārejas gandrīz uzbrauc Valsts prezidentam 80
Lasīt citas ziņas

“Mēs saprotam mūsu partneru mēģinājumu arī turpmāk sarunu procesā būt iniciatīvas pusei. No šejienes arī runas par neitralitātes zviedru vai austriešu modeli. Bet Ukraina šobrīd atrodas tiešā kara stāvoklī ar Krieviju,” laikrakstam “Ukrainska pravda” norādīja amatpersona.

“Tāpēc modelis var būt tikai ukraiņu un tikai ar juridiski precīzām drošības garantijām,” uzsvēra Podoļaks.
CITI ŠOBRĪD LASA

“Ko tas nozīmē? Pirmkārt, absolūtas drošības garantijas. Un tas nozīmē, ka puses-garantiju parakstītājas nestāv malā, ja notiek uzbrukums Ukrainai, kā tas ir šodien, bet aktīvi piedalās Ukrainas pusē konfliktā un oficiāli nodrošina mums tūlītēji nepieciešamā bruņojuma apjomus,” viņš paskaidroja.

“Otrkārt, Ukraina vairs negrib būt atkarīga no birokrātiskām procedūrām, kas ļauj vai neļauj slēgt debesis tām pašām spārnotajām raķetēm. Mums ir nepieciešamas tiešas un stingras garantijas, ka debesis obligāti tiks slēgtas,” teica Podoļaks.

Par sarunu gaitu izteicies arī Krievijas delegācijas vadītājs Vladimirs Medinskis, vēsta ziņu aģentūra “Interfax”.

“Ukrainas neitrālā statusa saglabāšana un attīstīšana, Ukrainas demilitarizācija – tiek apspriesta vesela virkne jautājumu, kas ir saistīta ar Ukrainas armijas lielumu,” Medinskis sacīja žurnālistiem.

“Visi šie jautājumi tiek apspriesti Krievijas un Ukrainas aizsardzības ministriju vadītāju līmenī,” viņš piebilda.

“Nenoliedzami mums galvenais jautājums – tas ir Krimas un Donbasa statuss, kā arī vesela virkne humāno jautājumu, arī denacifikācija, krievvalodīgo iedzīvotāju tiesības, krievu valodas stāvoklis un tā tālāk,” sacīja Krievijas amatpersona.

SAISTĪTIE RAKSTI