
Krievijas ministrijas paplašina darbinieku loku, kam aizliegts turēt kontus ārvalstīs 0
Krievijas ministrijas un federālās aģentūras ir paplašinājušas savu darbinieku loku, kuriem ir aizliegts turēt finanšu līdzekļus banku kontos ārvalstīs, ziņo laikraksts “Izvestija”.
Saskaņā ar laikraksta ziņoto gandrīz visi federālie resori un aģentūras ir sagatavojuši apstiprināšanai amatu sarakstu, kurus ieņemot, darbiniekiem ir aizliegts atvērt vai turēt kontus vai noguldījumus, kā arī glabāt skaidras naudas līdzekļus un vērtības ārvalstu bankās ārpus Krievijas. “Praktiski visi resori ir snieguši vienādus amatu sarakstus: ministra palīgs vai padomnieks, departamenta direktors, departamenta direktora vietnieks, departamenta direktora vietnieks – nodaļas priekšnieks,” atzīmēja “Izvestija”.
Vairāku izpildvaras institūciju pārstāvji laikrakstam paskaidroja, ka amatu atlase veikta tikai pēc kritērijiem, kas nosaukti Krievijas prezidenta Vladimira Putina martā izdotā dekrētā. Ar šo dekrētu tika noteikts varas iestāžu pienākums sastādīt amatu sarakstu, uz kuriem attiecas aizliegums glabāt naudas līdzekļus ārzemēs.
Darba ministrija, Dabas ministrija un Sakaru ministrija norādīja papildus vēl dažus amatus: departamenta direktora vietnieks – galvenais grāmatvedis, mobilizācijas sagatavošanas un mobilizācijas pasākumu organizēšanas nodaļas priekšnieks, valsts noslēpuma aizsardzības nodaļas priekšnieks un viņa vietnieks, dažādi pirmās kategorijas speciālisti un eksperti.
Rūpniecības un tirdzniecības ministrijas sarakstā papildus tika iekļauti šādi amati: drošības nodaļas priekšnieks un viņa vietnieks, departamenta nodaļas priekšnieks, referents, nodaļas priekšnieka vietnieks, vadošais padomnieks, padomnieks.
Vairāki amati papildus tika norādīti arī Tieslietu ministrijas sarakstā: pilnvarotā Eiropas Cilvēktiesību tiesā aparāta vadītājs un viņa vietnieks, priekšnieka palīgs, galvenais eksperts – speciālists, vadošais eksperts – speciālists un 1. kategorijas vecākais speciālists Organizācijas un kontroles departamenta Valsts noslēpuma aizsardzības nodaļā. Aizliegums attiecas tikai uz darbiniekiem, bet ne uz viņu ģimeņu locekļiem.
Laikraksts atgādināja, ka pašlaik aizliegums turēt kontus ārvalstu bankās un izmantot ārvalstu finanšu instrumentus ir spēkā attiecībā uz parlamenta deputātiem, Ģenerālprokuratūru un Centrālo banku, valsts korporāciju vadību un federāliem ierēdņiem, kurus ieceļ prezidents vai valdība.