Foto-Stock.xchng

LA.LV lasītājs jautā: Lietot vai atteikties no ārsta izrakstītām zālēm 0

LA.LV lasītājs jautā: “Man ģimenes ārsts pirms dažām dienām izrakstīja Atenolol 25mg divas reizes dienā, jo pulss miera stāvoklī bija 80-100 un reizām  spiediens paaugstinājās līdz 145/90 (pārsvarā no rīta), pulss ir nokrities uz apmēram 60, spiediens nedaudz zemāks kā bija.

Reklāma
Reklāma

 

10 profesijas, ar kuru palīdzību tu vari kļūt par miljonāru! Vai tu jau strādā kādā no tām?
“Ja pie katras zibeņošanas būs šādi paziņojumi, puse Latvijas iedzīvotāju aizies ar sirdi.” Nakts vidū cilvēkus atkārtoti izbiedē šūnu apraidē izsūtītie brīdinājumi
Krimināls
“Nebiju paspējis gultu saklāt…” Pārsteidzošs stāsts par Jevgeniju Gecko, kurš izbēdzis no Jēkabpils cietuma, taču pirms tam sazinājies ar LA.LV
Lasīt citas ziņas

Internetā lasīju, ka Atenolol var izraisīt insultu un diabētu,un tagad tiek izmantoti jaunas paaudzes preparāi.Vai man būtu jāprasa ārstam nomainīt zāles?”

Atbild ārstu prakses “Aritmija” kardioloģe Iveta Norko: “Grūti komentēt ārsta izvēli. Medikamentu grupa, kas saucas beta blokatori ietver dažādus preparātus, katram no tiem ir savas indikācijas un arī blaknes. Parasti tos nenozīmē tikai pulsa korekcijai. Jā – Atenolols, ilgstoši to lietojot, var provocēt cukura diabēta attīstību, bet šis preparāts veiksmīgāk palīdz koriģēt simpātiskās nervu sistēmas hiperaktivitāti, kas arī var būt iemesls paātrinātai sirdsdarbībai…”

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.