Vladimirs Putins
Vladimirs Putins
Foto. Scanpix/Nikolay DOYCHINOV / AFP

“Labā mamma Krievija” – valsts savām atraitnēm plāno izprecināt Ukrainas karā nogalinātos karavīrus. Ar kādu mērķi? 135

Nesen Krievijas Valsts domē tika iesniegts likumprojekts, kas ļautu precēties ar īpašās operācijas dalībniekiem jeb Krievijas pret Ukrainu karā nosūtītajiem, bet nu jau bojāgājušajiem, “ar atpakaļejošu spēku”, t. i., pēc viņu nāves. Likums attieksies arī uz tiem, kas karā dabūjuši galu arī pirms tā pieņemšanas.

Reklāma
Reklāma
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 86
Lasīt citas ziņas

Kā skaidroja viens no likumprojekta autoriem, Valsts domes Likumdošanas komitejas priekšsēdētājs Pāvels Krašeņiņikovs, dokumenta mērķis ir aizsargāt militārpersonu “faktiskās” ģimenes locekļu intereses. Valsts dome likumu vēl nav skatījusi, taču projekta teksts jau publicēts mājaslapā.

Runa likumā ir par attiecībām, kas nebija oficiāli noformētas pirms karadarbības uzliesmojuma Ukrainā, tā vēstī šīs valsts mediji.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tagad karā bojāgājušo “atraitnes” sava neoficiālā statusa dēļ nevar saņemt valsts maksājumus un pabalstus, kas pienāktos militārpersonu ģimenes locekļiem.

Likumprojekta autori ierosina atzīt mirušos par laulātajiem, kuriem iepriekš būs ievērojuši kopdzīves nosacījumus – dzīvojuši kopā ar savu sievieti vismaz trīs gadus vai gadu, ja viņiem ir kopīgs bērns. Šajā gadījumā par laulības noslēgšanas datumu tiks uzskatīta diena, kad vīrietis un sieviete sāka dzīvot kopā.

“Jādomā, ko darīt ar tādām sievietēm, kuras nonākušas noteiktā situācijā, kurām nav laulības apliecības ar šo vīrieti, ar savu mīļotais, ar kuru viņi kādu laiku dzīvoja kopā,” savulaik sacījis valsts prezidents Vladimirs Putins.

Putins atzīmēja, ka bērni bieži dzimst šādās savienībās, un pavēlēja nodrošināt, lai viņi nepaliktu bez atbalsta. Un, ja nepieciešams, lai tiek koriģēta likumdošana.

Mazāk nekā divu mēnešu laikā grozījumi bija gatavi. Ar likumprojektu tiek veiktas izmaiņas Civilkodeksā, kas ļauj par oficiālu atzīt tā saukto “civillaulību” gadījumā, ja kāds no šī pāra ir gājis bojā vai tika pasludināts par bezvēsts pazudušu pēc dalības karadarbībā. Tas ļaus ģimenei saņemt visus pabalstus, kas šajā gadījumā pienākas “oficiālajiem” laulātajiem un bērniem.

Kā pierādīs, ka dzīvoja kopā?

Likums nenosaka, kā laulātajam vīram vai sievai jāpierāda, ka viņi bijuši “laulības attiecībās” – katrā gadījumā tiesa lēmumu pieņems individuāli.

Tiesu prakse liecina, ka kopdzīvi var apstiprināt, piemēram, liecinieku liecības un viena reģistrācijas adrese.

Pagaidām ir grūti pateikt, kādi pierādījumi būs nepieciešami laulības attiecību nodibināšanai ar mirušo – līdz šim mūsdienu Krievijā šādu savienību nav bijis iespējams atzīt par oficiālu laulību, tāpēc nav arī tiesu prakses šajā jautājumā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.