Politiķis Daniels Pavļuts

“Mēs jūs brīdinājām!” Pavļuts par Covid-19 inficēto pieaugumu 90

Saslimstības ar Covid-19 sarukuma apstāšanās un pašreizējais pieaugums korelē ar valdības iepriekš ieviestajiem drošības pasākumu un ierobežojumu atvieglojumiem, valdības sēdē pauda veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lasīt citas ziņas

“Mēs jūs brīdinājām, ka saslimstība pārstās samazināties, ja mēs spersim soļus pasākumu mīkstināšanas virzienā,” sacīja ministrs. Viņš tostarp pauda nostāju, ka tajās valstīs, kur tiek mīkstināti drošības pasākumi un ierobežojumi, ir tendence parādīties saslimstības kāpumam.

“Mēs esam vairākos piegājienos mazinājuši ierobežojumus, esam atvēruši teju visus veikalus, mēs esam brīdinājuši neskaitāmas reizes, tostarp eksperti runājuši, ka papildu galamērķi, papildu aktivitātes izraisa papildu kustību,” argumentēja Pavļuts.

CITI ŠOBRĪD LASA
FOTO. Mazie veikali beidzot vaļā! Rīdzinieki šodien stundām ilgi stāv uz ielas garās rindās

Jau ziņots, ka, turpinot monitorēt saslimstību ar Covid-19 Latvijā, atkārtoti vērojams pieaugums par 6,4%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, un 22% pieaugums, salīdzinot ar mēneša sākumu, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

SPKC ziņo, ka pieaudzis arī dienā vidēji atklāto gadījumu skaits. Šobrīd dienā tiek atklāti vidēji 569 gadījumi, kamēr nedēļu iepriekš – 538.

Arī stacionāros vērojams lēns Covid-19 pacientu pieaugums. Dienā vidēji stacionēto pacientu skaits pagājušajā nedēļā pieauga līdz 69 pacientiem dienā, kamēr nedēļu iepriekš tika stacionēts vidēji 61 pacients dienā. Arī vērtējot stacionēto pacientu saslimstības smagumu, saglabājas intensīva situācija.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.