Publicitātes (Matīsa Markovska) foto

Mīlestības prelūdija izrādē “Meklēju īsto” 0

Teātra klubā “Austrumu robeža” 24. oktobrī pirmizrāde kanādiešu dramaturga Norma Fostera lugai “Meklēju īsto” Māra Bezmera režijā. Situāciju komēdija par četriem jauniem cilvēkiem ap četrdesmit, kuri alkst pēc mīlestības, tuvības un attiecībām.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Visbiežāk vārdu savienojumu “meklēju īsto” var izlasīt iepazīšanās sludinājumos, ko režisors Māris Bezmers apstiprina: “Mums tieši par to arī ir – aklo randiņu. Mets palīdz savam draugam Endijam ielikt iepazīšanās sludinājumu avīzē: “Brīvs baltais vīrietis, virs 40, veiksmīgs biznesmenis. Spēlē tenisu.” Kā jau dzīvē, arī te uz aklo randiņu tiek ņemts līdzi draugs, draudzene, lai drošāk. Kuram tas randiņš sanāks, kuram nesanāks, tas ir jāredz. Viens gan ir skaidrs, ka tajā brīdī tam paņemtajam draugam nav šīs spriedzes, bet tas vaininieks, kas grib iepazīties, ir pārnervozējies, uztraucies, un tad arī rodas pārpratumi un komiskās situācijas.”

Kanādiešu dramaturga N. Fostera darbi jau ir uzvesti uz Latvijas teātra skatuvēm, un par viņa lugām saka, ka viņam patīk smīdināt savus skatītājus. Tajā pašā laikā viņa lugu publikai kaklā allaž ir asaru kamols. Tieši tādēļ N. Fosters ir biežs viesis uz Brodvejas skatuvēm, kā arī visvairāk iestudētais Kanādas dramaturgs. “Tieši tas mani uzrunāja,” neslēpj Māris un atzīstas: “Sākumā biju skeptisks, kad Aija Dzērve atnesa šo darbu. Taču viņa darbā ir daudz dzirkstošu dialogu, un otrajā cēlienā jau var just, ka tas nav smieklīgi, jo ir par ikdienišķām lietām, kas skar katru no mums.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Aklajā randiņā dodas četrdesmitgadnieki, par kuriem režisors smaidīdams stāsta: “Lai arī esam četrdesmitgadnieki, randiņā sajūtas ir kā piecpadsmitgadīgiem, kuri uz randiņu iet pirmo reizi, nekādas atšķirības nav, jo tas mulsums, ko un kā, ir visos vecumos. Arī jautājums, vai var bučot, nevar bučot, kad, kur? Jebkurš jau to ir izdzīvojis savā dzīvē. Kāds pat vairākas reizes. Luga ir par mīlestības iesākumu. Mēs parādām mīlestības prelūdiju. Kas ir pēc tam? Dzīvo ilgi un laimīgi – garlaicīgi.”

Izrādes darbība risinās 70. gados Amerikā, kad mati bija garāki, krāsas spilgtākas un bikšu gali platāki, bet viena lieta gan paliek tā pati – cilvēki grib mīlēt un grib būt mīlēti. “Cilvēks mīl šodien, mīlēja 70. gados un arī pirms 2000 gadiem. Iemīlējies paliek par muļķi jebkurā vecumā,” nosmej Māris un atklāj, kāpēc lugas darbība noris tieši 70. gados: “70. gadi tāpēc, ka netiešas norādes bija devis lugas autors, jo viens no varoņiem dungo 70. gadu populāras melodijas. Arī man patīk 70. gadu mūzika, cilvēku vizuālais tēls, apģērbs. Tagad teātrī Šekspīru iestudē mūsdienās, bet mēs savu darbību par mūsdienām pārceļam uz 70. gadiem.”

Uz randiņu, kur sākas dažādu pārpratumu un situāciju virkne, dodas aktieri Aija Dzērve, Sarmīte Rubule, Kristians Kareļins un Māris Bezmers.

Varbūt noder!!

Biļetes “Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 20

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.