Foto – Shutterstock

Mūsdienīga apkure privātmājai. “Praktiskais Latvietis” pēta labākos risinājumus 6

Atliek vien izvēlēties

Jau sen pagājuši laiki, kad ēkas apsildei bija jāizvēlas malkas krāsns apkure. Tagad mājas siltuma avots var būt siltumsūknis, gāzes vai granulu katls. Kurš no šiem veidiem ir visefektīvākais un lietderīgākais? Izmantojot dažādas apkures sistēmas, izmaksu atšķirības var būt ievērojamas, it sevišķi raugoties uz ilgtermiņa izdevumiem.

Reklāma
Reklāma
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas? 32
Kokteilis
VIDEO. “Tā ir Rita? Ko tu stāsti!” Lauris Reiniks nosauc attiecību eksperti Ritu Lasmani par bezpajumtnieci
Lasīt citas ziņas

Pēdējā laikā aizvien lielāku popularitāti iemanto siltumsūkņi, kā arī granulu katli, taču savu aktualitāti nav zaudējusi arī gāzes apkure.

Izvēloties apkures veidu privātmājai, jāņem vērā katla jauda (kW) un apkurināmā platība. Tāpat nozīme ir kapitālieguldījumam, kas tiks investēts ēkas apkures sistēmas ierīkošanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ir dažādi siltumsūkņu veidi – t.s. sauktie gaiss–gaiss, gaiss–ūdens un zemes siltumsūkņi. Arī gāzes katli ir atšķirīgi – kondensācijas un konvencionālie. Bet cietā kurināmā segmentā ir jau labi zināmie granulu un malkas katli.

Viens no populārākajiem kurināmā veidiem ir granulas vai malka. Pieejami dažādi cietā kurināmā katli, līdz ar to saimniekam ir iespēja izvēlēties, ar ko apkurināt māju.

Biomultifunkcionālajā katlā izmanto gan malku, gan granulas, un pārslēgšanas process starp kurināmā veidiem neaizņem vairāk kā piecas minūtes. Tā ir gudra izvēle, jo nav jāuztraucas, ja granulu rezerves ir beigušās, un mierīgi var izmantot skaidu briketes vai malkas pagales.

SIA “Grandeg” Pārdošanas nodaļas vadītājs Dmitrijs Savickis stāsta, ka klienti privātmājas apkurei visbiežāk izvēlas tieši granulas, nevis malku, priekšroku dodot komfortam. Granulas katlā nepieciešams iebērt reizi nedēļā, katls pats aizdedzina kurināmo un pats regulē siltumu, savukārt malkas pagales jāieliek ik pēc sešām, piecām vai pat četrām stundām.

Turpretī kondensācijas tipa gāzes apkures katls centrālapkurei un karstā ūdens tvertnes uzsildīšanai darbojas automatizēti. Iekārtas pluss ir iespēja to pārbūvēt, lai varētu izmantot sašķidrināto gāzi. “Junkers” gāzes katliem šāds process izmaksājot pavisam lēti, taču patērētājam sniedzot kurināmā izvēles iespējas.

Savukārt SIA “Commodus” tirdzniecības vadītājs Kalvis Gavars uzskaita siltumsūkņu priekšrocības – tie darbojas automātiski, izmanto atjaunojamos energoresursus un neaizņem daudz vietas. Siltumsūkņi paredzēti zemas apkures plūsmas temperatūrai, siltajām grīdām un liela izmēra radiatoriem, lai ar iespējami mazākiem izdevumiem spētu saražot nepieciešamo siltumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.