Publicitātes foto

Muskuļu un locītavu profilakse būtu vērtējama augstāk 1

No aptaujātajiem 77 % iedzīvotāju atzīst, ka mazkustīgs dzīvesveids būtiski ietekmē locītavu veselību; kā riska faktors atzīts arī liekais svars un smags fizisks darbs, kas novājina locītavu darbību un paātrina to nodilšanu. Vēl daļa norādījuši, ka locītavu veselību ietekmē nepietiekami sabalansēts uzturs, sportošana bez iesildīšanās, dažādas traumas un ilgstošs darbs pie datora, liecina „Norstat” un „Mēness aptiekas” aptauja.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
Kokteilis
Lielā Mēness ilūzija – nepalaidiet garām zemeņu pilnmēnesi 22. jūnijā, tas būs īpašs
Lasīt citas ziņas

Lielākā daļa jeb vairāk nekā 70 % aptaujāto Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka ir informēti par locītavu veselības riskiem, taču vairāk nekā puse palīdzību meklē vien tad, kad saskārušies ar locītavu sāpēm.

Ar gadiem problēmas samilzt

Jautāti par profilaktiskām darbībām, 17 % no respondentiem atzīst, ka  ikdienā lieto uztura bagātinātājus locītavu veselības stiprināšanai, 4 % apmeklē ārstniecisko vingrošanu, daļa izvairās no alkohola lietošanas un smēķēšanas, vēl daļa cenšas nodarboties ar fiziskām aktivitātēm un ievērot veselīgu dzīvesveidu, bet 14 % atzīst, ka par locītavu veselību nedomā nemaz.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rezultāti parāda, ka vecuma grupā no 19-39 gadiem trešdaļa iedzīvotāju ar locītavu veselības problēmām nav saskārušies un par to vispār nedomā, taču, lai ar gadiem neiedzīvotos problēmās, arī šajā vecuma grupā par muskuļu un locītavu veselību būtu jārūpējas.

Profilaksi pietiekami nenovērtējam

Vadims Brižaņs, „Mēness aptiekas” farmaceits: “Novērojam, ka iedzīvotāji pēc palīdzības griežas tikai tad, kad locītavu sāpes kļuvušas par traucēkli ikdienā un tās vairs nevar izturēt. Jaunāki gada gājuma cilvēki problēmas neizjūt un par locītavu veselību nedomā, taču, lai locītavas dzīves garumā funkcionētu tikpat labi kā jaunībā, tieši šai grupai vajadzētu pievērst uzmanību profilaktiskām darbībām.

Lieti noder sabalansēta diēta, regulāras, bet ne pārāk noslogojošas fiziskās aktivitātes. Var izvēlēties arī uztura bagātinātājus, kas kalpo kā aizsargmehānisms locītavām, lai tās priekšlaicīgi nenodiltu. Diemžēl realitātē biežāk tā nenotiek un mēs novērojam, ka aptiekās jautā pēc pretsāpju medikamentiem, jo locītavu problēmas pārvērtušās par hronisku kaiti. Tad slimību var apārstēt, bet locītavas atjaunot nav iespējams.”

Visams Rafaels, „Aiwa Clinic” traumatologs ortopēds: „Daļa iedzīvotāju arī novēloti dodas pie traumatologa ortopēda. Ielaistu slimību gadījumos nereti attīstās komplikācijas un sāpju sindroma saasinājumi, mīksto audu atipiski iekaisumi, hondropātijas, locītavu skrimšļa nodilums, bojājumi un muskuloskeletālās sistēmas slimības, kas noved pie locītavu kontraktūrām un turpmāka kustību apjoma samazināšanās. Arī līdz galam neizārstētas traumas nākotnē provocē hroniskas sāpes.”

Muskuloskeletālās sistēmas slimības ir jebkādi ievainojumi, bojājumi vai sāpes ķermeņa muskuļu audos, locītavās, nervos, saitēs, cīpslās un muskuļu vai skeleta struktūrās, kas balsta ekstremitātes vai muguru. Tās var skart jebkuru ķermeņa daļu no muguras un kakla līdz kājām. To cēlonis var būt nepareiza smagu priekšmetu pacelšana, atkārtota, nepareiza slodze vai tiešs ievainojums, trauma.

Reklāma
Reklāma

Atgādinām – kamēr lokans, tikmēr jauns!

„Mēness aptiekās” ir pieejams plašs produktu klāsts muskuļu un locītavu veselībai, ko projekta „Kamēr lokans, tikmēr jauns!” laikā iedzīvotāji var saņemt ar papildu farmaceitiskās aprūpes iespējām, izmantojot plašo un izdevīgo „Mēness aptiekas” piedāvājumu visā Latvijā.

Rūpējoties par vajadzīgo produktu pieejamību, „Mēness aptiekā” vairākās ar muskuļu un locītavu veselību saistītās produktu grupās ir īpaši samazinātas cenas*.

Muskuļu un locītavu veselībai veltītās akcijas laikā ir izdevīgi nosacījumi būtisku izmeklējumu veikšanai sadarbībā ar Veselības centru apvienības un Centrālās laboratorijas mediķiem.

Aptauja jūlijā veikta locītavu un muskuļu veselībai veltītās „Mēness aptiekas” akcijas „Kamēr lokans, tikmēr jauns!”ietvaros (aptaujāti 1003 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 75 gadiem).

„Mēness aptieka” ir farmācijas nozarē mīlētākais un atbildīgākais zīmols Latvijā. Iedzīvotāju aptaujā, izmantojot īpašu starptautiski atzītu metodoloģiju, Latvijas mīlētāko zīmolu TOP otro gadu pēc kārtas “Mēness aptieka” ieguvusi pirmo vietu farmācijas nozarē. Īpaši izceļama “Mēness aptiekas” pozīcija sociālās atbildības jomā (HUMAN),  kurā “Mēness aptieka”, esot pirmajā vietā farmācijas nozarē, kopējā mīlētāko zīmolu TOP ierindojas 25. vietā. Ar augstāko rezultātu (87,7%) „Mēness aptieka” ir izvirzījusies klientu servisa līdera pozīcijā farmācijas jomā Latvijā. Farmācijas sektora pētījumu, lai noskaidrotu, kurā aptieku uzņēmumā ir vislabākā klientu apkalpošana Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, 2020. gada oktobrī un novembrī veicis uzņēmums „Dive Group”.“Mēness aptieka” ir ilgtspējīgākais zīmols Baltijā veselības nozarē. Par to liecina jaunākie Eiropas Ilgtspējīgu zīmolu indeksa (Sustainable Brand Index) rezultāti. “Mēness aptiekai” kā visā Latvijā pieejamam aptiekas zīmolam  ilgtspēja iedzīvotāju vērtējumā ir būtisks  rādītājs.

 

* cenu samazinājums neattiecas uz zālēm

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.