Ja nepieciešams kontrolēt svaru, pievērsieties kardiotreniņiem, kas iedarbojas uz tauku dedzināšanas mehānismu un tonizē muskuļus. Lētākie risinājumi – lecamauklas, stepa sols, bet dārgāki – steperis un skrejceliņš.
Ja nepieciešams kontrolēt svaru, pievērsieties kardiotreniņiem, kas iedarbojas uz tauku dedzināšanas mehānismu un tonizē muskuļus. Lētākie risinājumi – lecamauklas, stepa sols, bet dārgāki – steperis un skrejceliņš.
Foto: Chiociolla/SHUTTERSTOCK

No balkona par sporta zāli 0

Rebeka Rogale, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Lukašenko dienas skaitītas? Izskan ziņas par Kremļa plāniem nogalināt viņu. Pēkšņā nāvē jau miris tuvs viņa līdzgaitnieks 37
Slimnīcu vadītāji nepatīkami pārsteigti par ministra apgalvoto, ka valsts apmaksā piederīgo uzturēšanos slimnīcā 93
Tas ir galvenais iemesls, kāpēc cilvēki mirst… Ārsts atklāj, kurus produktus jāēd mazāk
Lasīt citas ziņas

 

Ja pēc ēkas renovācijas esat tikuši pie aizstiklotas lodžijas (tam jābūt saskaņotam būvvaldē) vai arī dzīvojat jaunā projekta ēkā, kur jau pēc projekta ir balkons ar stiklojumu, var noderēt ideja, kā izveidot mini sporta stūrīti aizstiklotajā un siltinātajā balkonā. Šādi izdosies ietaupīt ne tikai siltumu dzīvoklī, bet arī naudu par sporta zāles apmeklējumu, jo arī šo pakalpojumu cenas, ņemot vērā lielo elektroenerģijas patēriņu šajās iestādēs, visticamāk, pieaugs.

CITI ŠOBRĪD LASA

IKEA nesen veiktā pētījuma “Dzīve mājās” dati parāda, ka aptuveni trešā daļa no aptaujātajiem sūdzas par to, ka mājās trūkst pašiem savas vietas brīvā laika nodarbēm. “Karantīnas laiks parādīja, cik svarīgi, lai mājoklis būtu funkcionāls,” uzsver IKEA Interjera dizaina nodaļas vadītājs Darius Rimkus un iesaka arī balkonu vai pagrabu iekārtot un izmantot lietderīgi.

 

Ventilācija un elektrības pieslēgums

Vispirms būtu svarīgi padomāt par ierīkojamajai trenažieru zālei nepieciešamajām inženiertehniskajām komunikācijām.

Jārēķinās, ka treniņa laikā telpā būs jāsaglabā svaigs gaiss. Pavērts logs nebūs tas labākais risinājums, jo vēsais gaiss var apaukstēt sasilušās locītavas vai muskuļus. Labāk jau laikus parūpēties par iespēju kādu stiklojuma segmentu iestatīt vēdināšanas režīmā vai ierīkot lūciņu. Lai telpu varētu izmantot arī krēslas stundās, kas ziemas laikā iestājas jau pēcpusdienā, jāpadomā par apgaismojumu. Ja tiks izmantots trenažieris vai mūzikas pavadījums, vajadzēs ierīkot arī pāris rozešu.

 

Grīdas un sienu apdare

Sienu apdarei izmanto apmetumu, koku vai korķi. Ja plānoti tiek arī spēka vingrinājumi un balkona izmēri nav lieli, labāk izmantot korķa paneļus, uz kuriem skrāpējumu vai sitienu pēdas nav tik pamanāmas un vieglāk izlabojamas.

Ja treniņi plānoti tikai uz velotrenažiera vai skrejceliņa, grīdas segums var būt jebkāds. Savukārt vingrojumiem uz grīdas vislabākais risinājums ir paklājs, korķa segums vai gumijas paklājiņš, ko var klāt uz jebkura seguma.

Sporta psihologi apgalvo, ka vislabākā toņu gamma treniņu telpām ir neitrālie, ekoloģiskie toņi – smilšu, zāles vai gaiši zilais. Vajadzētu izvairīties no uzmācīgiem rakstiem, košām krāsām, kas pirmajā brīdī it kā mobilizē, bet ilgākā laikā nogurdina.

 

Telpas iekārtojums

Pie vienas gala sienas ir vērts piestiprināt perforētu sienas paneli ar āķiem, cilpām un groziem, kur ērti uzglabāt visu aprīkojumu vienuviet.
Foto: Pixel-Shot/SHUTTERSTOCK

Telpas kopējai noskaņai jābūt tādai, lai tajā patiktu uzturēties, pretējā gadījumā arī sportot šeit negribēsies. Ja tiek izmantots aprīkojums, piemēram, hanteles, bumbas u. c., būs nepieciešama arī funkcionāla novietne, kur to visu uzglabāt, lai balkons vai lodžija vienmēr izskatītos kārtīgi. Šim nolūkam var iekārtot plauktu pie vienas gala sienas. Ļoti noderīgi ir dažādi perforēti sienas paneļi ar āķiem, cilpām, groziem un nelieliem plauktiņiem, kur ērti uzglabāt visu aprīkojumu vienuviet.

 

Aprīkojuma izvēle

Vispirms jāpārdomā, cik lielu budžetu iespējams atvēlēt un kādas sporta aktivitātes plānots veikt, lai sportot būtu komfortabli un droši. Šie aspekti noteiks, kādu inventāru izvēlēties. Vienkāršākais veids – iegādāties gatavu trenažieri un nolikt to ierīkotajā telpā. Vairāk nekas nav nepieciešams. Tomēr šis ir arī dārgākais risinājums, kas šobrīd ir gluži pretējs izvirzītajiem mērķiem – ekonomēt. Tomēr, ja vēlas ietaupīt ilgtermiņā, tas atmaksāsies. Šāds risinājums neaizņems arī daudz vietas, jo nevajadzēs papildu vietu inventāra uzglabāšanai.

Mājas treniņiem fitnesa treneri iesaka komplektēt vairākus vingrošanas rīkus. Tas būs lētāk, bet sarežģītāk. Mūsdienās pārdošanā var sameklēt to pašu fitnesa inventāru, kāds atrodams sporta zālēs. Daži no tiem maksā pat mazāk par desmit eiro. Pareizi izvēloties divus trīs no tālāk minētajiem rīkiem, mājas apstākļos būs iespējams trenēt visas muskuļu grupas.

Ja nepieciešams kontrolēt svaru, pievērsieties kardiotreniņiem, kas iedarbojas uz tauku dedzināšanas mehānismu un tonizē muskuļus. Lētākie risinājumi – lecamauklas, stepa sols, bet dārgāki – steperis un skrejceliņš. Vēdera preses nostiprināšanai var izmantot vingrojumus uz paklājiņa vai vingrošanas riteni.

Kompleksam ķermeņa treniņam lētākais risinājums būs līdzsvara spilveni (gumijas kameras diska formā), uz kuriem var gan stāvēt un tupēt, gan veikt dažādus vingrinājumus, iesaistot visas muskuļu grupas. Noderīga var būt arī zviedru siena un pievilkšanās stienis, ko kombinē ar virvēm, muguras balstiem, vingrošanas riņķiem, gumijas espanderiem, hantelēm u. c.

Jāatceras, ka pirms jebkura treniņa nepieciešams iesildīties, pastiepties, tātad vajadzēs iesildīšanās zonu un vietu vingrošanai uz gumijas paklājiņa, uz kura izstiepties visā garumā. Šāda vieta noderēs arī tiem, kas izvēlējušies ārstnieciskās fizkultūras, pilašu vai kalanētikas vingrojumus.

 

Pirmie soļi ceļā uz lodžijas pārvērtībām

* Iegūtā telpa ir ļoti maza, tāpēc nāksies rūpīgi mērīt un rēķināt, lai taupīgi izmantotu katru centimetru.

* Ļoti svarīgi ir ievērot drošību. Visiem rīkiem, ko paredzēts stiprināt pie sienas vai griestiem, jābūt pareizi un droši piestiprinātiem, lai sportošana neradītu traumas ne pašam, ne citiem.

* Ja uz balkona paredzēts novietot trenažieri, hanteles, svara bumbas, ieteicams vispirms pakonsultēties pie speciālista – būvtehniķa un noskaidrot konkrētā balkona svarnesību, lai jaunizveidotais mājas fitnesa stūris nesabruktu, riskējot traumēt līdzcilvēkus.

 

Lodžijas metamorfozes

Ilze Rīgā: “Sākumā aizstikloto un siltināto lodžiju plānoju kā dažādu lietu papildu novietni. Vēlāk pievērsu uzmanību, ka lodžiju bagātīgi apspīd rīta saule. Līdz ar to tā ir arī izdevīga vieta zaļumu audzēšanai. Pandēmijas laikā atklāju, ka lodžiju varu izmantot arī vingrošanai. Lai gan tā ir diezgan šaura, nevar izvērsties ar aktīvām kustībām, bet tieši stiepšanās vingrojumiem uz paklājiņa der ideāli. Turklāt gaiss šeit ir daudz svaigāks nekā dzīvoklī. Esmu arī ierīkojusi seklus plauktus pie lodžijas iekšējās sienas, kur ērti glabāt visu nepieciešamo.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Vai ir samazināta PVN likme tūrisma naktsmītnēm, ja tās rezervē caur booking vai airnb?
Spageti sacepums ar spinātiem un baziliku
Gatavojam neparastu pamatni Adventes vainagam! 7
FOTO: 4 krāsas, kurām jābūt katrā Adventes vainagā 34
Lukašenko dienas skaitītas? Izskan ziņas par Kremļa plāniem nogalināt viņu. Pēkšņā nāvē jau miris tuvs viņa līdzgaitnieks 37
Slimnīcu vadītāji nepatīkami pārsteigti par ministra apgalvoto, ka valsts apmaksā piederīgo uzturēšanos slimnīcā 93
Tas ir galvenais iemesls, kāpēc cilvēki mirst… Ārsts atklāj, kurus produktus jāēd mazāk
FOTO. “Kamilla nav viņu vecmāmiņa!”: princis Viljams saviem bērniem kategoriski aizliedzis tā saukt tēva sievu
FOTO. Pasakaini skati! Pakrojas muižā atklāts vērienīgs gaismas parks
Lasīt citas ziņas
Iedzīvotāji satraukti – Pierīgā nedzird trauksmes sirēnas. Un, ja tā nebūtu mācību trauksme? 1
Pasta ar zaļajiem zirnīšiem saldā krējuma mērcē
Ja darba devējs regulāri kavē algas izmaksu. Kā rīkoties darbiniekam? 40
Kā pagatavot izcilu franču sīpolu zupu?
Ja vēlas dzīvoklī nomainīt radiatorus – vai tas jāsaskaņo, lai viss būtu likumīgi? 13
FOTO. Radusies akūta nepieciešamība pārstādīt rozes – vai var riskēt?
“Vienlaikus samazināt ienākumus un palielināt izdevumus var īsu brīdi,” Dālderis par jaunā budžeta tapšanu
KNAB pagājušajā nedēļā aizturējis CVK priekšsēdētāju Bērziņu
Kapelāns: “Karš nav Dieva gribēts. Tas ir cilvēku izvēļu rezultāts”
FOTO. Ogrē elektrības cenas Ziemassvētkus neaizēno: iedegti skaisti rotājumi visā novadā
FOTO. “Kamilla nav viņu vecmāmiņa!”: princis Viljams saviem bērniem kategoriski aizliedzis tā saukt tēva sievu
VIDEO. Cīņa starp dzīvi un nāvi! Kā izskatās viena diena Ukrainas lauka hospitālī 9
Vai snigšana turpināsies? Laikapstākļu prognoze otrdienai
FOTO. Torte ar 700 svecītēm! Viļņa iedegta krāšņa Ziemassvētku egle
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
“Mēs nekad nekļūsim par populistiem!” Burovs palikšot Rīgas partija
17:55
“Vienlaikus samazināt ienākumus un palielināt izdevumus var īsu brīdi,” Dālderis par jaunā budžeta tapšanu
17:48
Kapelāns: “Karš nav Dieva gribēts. Tas ir cilvēku izvēļu rezultāts”
17:46