Foto: Pixabay.com

Noraida iedzīvotāju aicinājumu atlikt partiju finansējuma palielināšanu 2

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vairākums šodien noraidīja vairāk nekā 11 000 cilvēku parakstīto iniciatīvu par būtiskas partiju finansējuma palielināšanas atlikšanu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Lasīt citas ziņas
Parlaments iepriekš pēc Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšlikuma attiecīgo iniciatīvu nodeva izskatīšanai Budžeta komisijā.

Kā ziņots, neskatoties uz to, ka iedzīvotāju parakstītā iniciatīva Saeimai iesniegta oktobra beigās, parlaments to nav ņēmis vērā, lemjot par partiju finansēšanas būtisku palielināšanu nākamā gada budžeta pieņemšanas gaitā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sabiedrības iniciatīvu portāls “Manabalss.lv” iepriekš skaidroja, ka nepieciešamais parakstu skaits par minēto iniciatīvu savākts nepilnu divu nedēļu laikā, turklāt iedzīvotāju īsā laikā izrādītais atbalsts ir otrais lielākais platformas vēsturē.

Iniciatīvas autori atgādina, ka Saeima pieņēmusi grozījumus Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā”, kas cita starpā nosaka no 2020.gada 1.janvāra būtiski palielināt valsts budžeta finansējumu politiskajām partijām.

Ja līdz šim par katru Saeimas vēlēšanās saņemto balsi partijas, kuras bija pārvarējušas 2% slieksni, saņēma 0,71 eiro, tad līdz ar jaunajiem grozījumiem finansējums palielināsies līdz 4,50 eiro par katru balsi. Papildus šim partijas, kuras ir pārvarējušas 5% slieksni, katru gadu no valsts budžeta saņems 100 000 eiro.

Šim mērķim no valsts budžeta katru gadu tiks atvēlēti 4,5 miljoni eiro līdzšinējo 600 000 eiro vietā.

“Lai arī mērķis ir mazināt politisko partiju atkarību no sponsoriem, mēs uzskatām, ka šāda sasteigta un uz jau esošo Saeimu attiecināma kārtība neveicinās sabiedrības uzticību valsts pārvaldei, iznīcinās politisko konkurenci starp Saeimā ievēlētajām un citām partijām, kā arī būtiski samazinās jaunu politisko spēku ienākšanu politikā,” uzskata iniciatīvas autori.

Viņi arī pauž pārliecību, ka iniciatīva par finansējuma palielināšanu politiskām partijām, nevērtējot citas būtiskas prioritātes un likumos noteiktās saistības, neliecina par atbildīgu attieksmi pret nodokļu maksātāju naudu. Turklāt, balsojot par finansējuma palielināšanu pašiem sev, nevis sagaidot nākamās Saeimas vēlēšanas, politiķi nonākuši interešu konfliktā, kas degradē politisko vidi Latvijā.