Publicitātes foto

Pasaules Mobilajā kongresā izceļ digitālās ekonomikas attīstības nozīmi 0

Attīstoties dažādām tehnoloģijām, strauji attīstās arī globālā digitālā ekonomika, aizvien vairāk mūsu dzīvē ienesot e-komerciju un mākoņpakalpojumus, ikdienišķāka šķiet ideja par uzņēmumiem, kas pastāv vien tiešsaistē un nav sastopami kādās biroju telpās. Prognozēts, ka jau šī gada laikā vairāk nekā 50% no pasaules IKP tiks digitalizēti jeb nāks no digitālās uzņēmējdarbības.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā!
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 20
“Es pat nespēju iedomāties, ka pieaugušai sievietei var kaut ko tādu teikt” – sieviete vilcienā piedzīvojusi nepatīkamu izturēšanos no diviem pusaudžiem
Lasīt citas ziņas

Vairākas pasaules valstis un reģioni jau ir paziņojuši par lieliem investīciju plāniem digitālajā ekonomikā, un tajos liela loma būs tieši telekomunikāciju operatoriem kā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju infrastruktūras nodrošinātājiem.

Pasaules Mobilajā kongresā, kas šobrīd notiek Barselonā, Raiens Dings, Huawei izpilddirektors un Carrier Business grupas prezidents, minējis, ka operatoriem ieteicams strādāt pie trim faktoriem: tīkla blīvuma, skaitļošanas daudzveidības un oglekļa emisiju samazināšanas, lai veidotu labāku digitālo ekonomiku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā skaidro Dings, digitālās ekonomikas jaudu var novērtēt pēc trim faktoriem: tīkla blīvuma, skaitļošanas daudzveidības un oglekļa emisiju samazināšanas intensitātes. Palielinot tīklu blīvumu, operatori var veicināt 5G lietotāju skaita pieaugumu un paplašināt savu uzņēmējdarbību.

Dažādojot savus skaitļošanas resursus, operatori var veiksmīgāk īstenot mijiedarbību starp interneta un komunikāciju tehnoloģijām, tādā veidā veicinot uzņēmuma digitalizāciju. Savukārt oglekļa emisiju samazināšanas jomā jauni zaļie tehnoloģiju risinājumi palielinās tīkla jaudu un samazinās enerģijas patēriņu.

5G ievērojamā attīstība

5G ieviešana plašākai lietošanai sākās tikai pirms diviem gadiem, un kopš tā laika 5G tīklu, lietotāju un ierīču skaits ir strauji pieaudzis. Līdz 2021. gada beigām vairāk nekā 200 telekomunikāciju operatori ir izveidojuši 5G tīklus, apkalpojot vairāk nekā 700 miljonus 5G lietotāju.

Pašlaik pasaulē tiek izmantots vairāk nekā 1200 komerciālu 5G ierīču. Pieaugošais lietotāju skaits palīdz operatoriem uzlabot biznesa rādītājus, vienlaikus nodrošinot nepārtrauktu tīkla paplašināšanu. Vienlaikus elastīgās 5G cenas sniedz labumu gan lietotājiem, gan operatoriem, kas tos ievieš, un veicina strauju 5G lietotāju skaita pieaugumu.

Piemēram, Ķīnā biznesam paredzētie 5G privātie tīkli tiek plaši izmantoti vairākās nozarēs. Līdz 2021. gada beigām Huawei parakstījis vairāk nekā 3000 5G līgumu ar Ķīnas telekomunikāciju operatoriem un sadarbības partneriem, iegūstot plašu pieredzi nozarē.

Viens no iespaidīgākajiem piemēriem 5G izmantošanā ir attālināta iekārtu vadība ogļraktuvēs – kopš 5G ieviešanas ogļrači var strādāt drošākā un ērtākā vidē, ļaujot bīstamāko darbu paveikt tehnoloģiju vadītām iekārtām.

Reklāma
Reklāma

Internets un komunikāciju tehnoloģijas nemitīgai izaugsmei

“Tā kā arvien vairāk nozaru kļūst digitālas, IT infrastruktūra būs jāpārbūvē, lai nodrošinātu efektīvāku tās darbību,” uzsver Raiens Dings. Izveidojot efektīvāku mijiedarbību starp interneta un komunikāciju tehnoloģijām, Huawei cer palīdzēt telekomunikāciju operatoriem kļūt digitāliem un viediem, kā arī nodrošināt tiem ieņēmumu pieaugumu.

Piemēram, Āzijas un Klusā okeāna reģionā plaši izmantotais Huawei OneStorage datu uzglabāšanas risinājums palīdz operatoriem samazināt tiešās un netiešās izmaksas visā pakalpojuma dzīvesciklā pat par 30%.

Zaļās tehnoloģijas: vairāk bitu, mazāk vatu

Zaļās informācijas un komunikāciju tehnoloģijas (IKT) ir svarīgas ilgtspējīgai izaugsmei digitālajā ekonomikā. IKT uzņēmumi ne tikai paši kļūst dabai draudzīgāki, bet arī piedāvā jaunas tehnoloģijas, lai palīdzētu citām nozarēm efektīvi samazināt oglekļa pēdas nospiedumus. Tiek pat prognozēts, ka kopējais oglekļa izmešu samazinājums būs desmit reizes lielāks nekā pašas IKT nozares ekoloģiskās pēdas nospiedums.

Huawei zaļā stratēģija paredz “vairāk bitu, mazāk vatu” jeb ar mazāku patērētās enerģijas apjomu apstrādāt vairāk datu. To uzņēmums plāno panākt, piedāvājot zaļos risinājumus gan komunikāciju tīkliem, gan ikdienas procesiem, lai palīdzētu operatoriem palielināt tīkla jaudu un samazināt enerģijas patēriņu uz vienu bitu.

Tāpat Huawei nācis klajā ar tīkla oglekļa intensitātes indeksu, lai kvantitatīvi noteiktu IKT nozares oglekļa emisijas un palīdzētu telekomunikāciju operatoriem īstenot savu zaļo stratēģiju.

Kongresa laikā Raiens Dings mudinājis tehnoloģiju uzņēmumus pievienoties Huawei biznesa plānam, kura mērķis ir palīdzēt operatoriem attīstīt piecus galvenos virzienus, kas nepieciešami biznesa panākumiem: pakalpojumu paplašināšana, efektīvas inovācijas, resursu piesaiste, pievienotās vērtības nodrošināšana un ieguldījumi sabiedrības labā.

Pasaules Mobilais kongress 2022 norisinās no 28. februāra līdz 3. martam Barselonā, Spānijā. Kopā ar globālajiem operatoriem, nozares profesionāļiem un viedokļu līderiem Huawei aktualizē tādas tēmas kā nozares tendences, nākotnes ceļvedis un zaļā attīstība, lai iztēlotos digitālo tīklu nākotni. Lai iegūtu papildinformāciju, lūdzu, apmeklējiet: https://carrier.huawei.com/en/events/mwc2022