Publicitātes foto

Pasaules Mobilajā kongresā izceļ digitālās ekonomikas attīstības nozīmi 0

Attīstoties dažādām tehnoloģijām, strauji attīstās arī globālā digitālā ekonomika, aizvien vairāk mūsu dzīvē ienesot e-komerciju un mākoņpakalpojumus, ikdienišķāka šķiet ideja par uzņēmumiem, kas pastāv vien tiešsaistē un nav sastopami kādās biroju telpās. Prognozēts, ka jau šī gada laikā vairāk nekā 50% no pasaules IKP tiks digitalizēti jeb nāks no digitālās uzņēmējdarbības.

Parlamentā ir ievēlēta Rīgā leģendāra prostitūta!”: no partijas “Stabilitātei!” par deputāti kļuvusi sieviete ar apšaubāmu reputāciju 144
Šlesers aicinās KNAB un VDD ierosināt kriminālprocesu par izskanējušo informāciju saistībā ar divu miljonu it kā saņemšanu no Putina 118
VIDEO. Aculiecinieks nakts laikā netālu no Preiļiem nofilmē dīvainus dzīvniekus
Lasīt citas ziņas

Vairākas pasaules valstis un reģioni jau ir paziņojuši par lieliem investīciju plāniem digitālajā ekonomikā, un tajos liela loma būs tieši telekomunikāciju operatoriem kā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju infrastruktūras nodrošinātājiem.

Pasaules Mobilajā kongresā, kas šobrīd notiek Barselonā, Raiens Dings, Huawei izpilddirektors un Carrier Business grupas prezidents, minējis, ka operatoriem ieteicams strādāt pie trim faktoriem: tīkla blīvuma, skaitļošanas daudzveidības un oglekļa emisiju samazināšanas, lai veidotu labāku digitālo ekonomiku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā skaidro Dings, digitālās ekonomikas jaudu var novērtēt pēc trim faktoriem: tīkla blīvuma, skaitļošanas daudzveidības un oglekļa emisiju samazināšanas intensitātes. Palielinot tīklu blīvumu, operatori var veicināt 5G lietotāju skaita pieaugumu un paplašināt savu uzņēmējdarbību.

Dažādojot savus skaitļošanas resursus, operatori var veiksmīgāk īstenot mijiedarbību starp interneta un komunikāciju tehnoloģijām, tādā veidā veicinot uzņēmuma digitalizāciju. Savukārt oglekļa emisiju samazināšanas jomā jauni zaļie tehnoloģiju risinājumi palielinās tīkla jaudu un samazinās enerģijas patēriņu.

5G ievērojamā attīstība

5G ieviešana plašākai lietošanai sākās tikai pirms diviem gadiem, un kopš tā laika 5G tīklu, lietotāju un ierīču skaits ir strauji pieaudzis. Līdz 2021. gada beigām vairāk nekā 200 telekomunikāciju operatori ir izveidojuši 5G tīklus, apkalpojot vairāk nekā 700 miljonus 5G lietotāju.

Pašlaik pasaulē tiek izmantots vairāk nekā 1200 komerciālu 5G ierīču. Pieaugošais lietotāju skaits palīdz operatoriem uzlabot biznesa rādītājus, vienlaikus nodrošinot nepārtrauktu tīkla paplašināšanu. Vienlaikus elastīgās 5G cenas sniedz labumu gan lietotājiem, gan operatoriem, kas tos ievieš, un veicina strauju 5G lietotāju skaita pieaugumu.

Piemēram, Ķīnā biznesam paredzētie 5G privātie tīkli tiek plaši izmantoti vairākās nozarēs. Līdz 2021. gada beigām Huawei parakstījis vairāk nekā 3000 5G līgumu ar Ķīnas telekomunikāciju operatoriem un sadarbības partneriem, iegūstot plašu pieredzi nozarē.

Viens no iespaidīgākajiem piemēriem 5G izmantošanā ir attālināta iekārtu vadība ogļraktuvēs – kopš 5G ieviešanas ogļrači var strādāt drošākā un ērtākā vidē, ļaujot bīstamāko darbu paveikt tehnoloģiju vadītām iekārtām.

Internets un komunikāciju tehnoloģijas nemitīgai izaugsmei

“Tā kā arvien vairāk nozaru kļūst digitālas, IT infrastruktūra būs jāpārbūvē, lai nodrošinātu efektīvāku tās darbību,” uzsver Raiens Dings. Izveidojot efektīvāku mijiedarbību starp interneta un komunikāciju tehnoloģijām, Huawei cer palīdzēt telekomunikāciju operatoriem kļūt digitāliem un viediem, kā arī nodrošināt tiem ieņēmumu pieaugumu.

Piemēram, Āzijas un Klusā okeāna reģionā plaši izmantotais Huawei OneStorage datu uzglabāšanas risinājums palīdz operatoriem samazināt tiešās un netiešās izmaksas visā pakalpojuma dzīvesciklā pat par 30%.

Zaļās tehnoloģijas: vairāk bitu, mazāk vatu

Zaļās informācijas un komunikāciju tehnoloģijas (IKT) ir svarīgas ilgtspējīgai izaugsmei digitālajā ekonomikā. IKT uzņēmumi ne tikai paši kļūst dabai draudzīgāki, bet arī piedāvā jaunas tehnoloģijas, lai palīdzētu citām nozarēm efektīvi samazināt oglekļa pēdas nospiedumus. Tiek pat prognozēts, ka kopējais oglekļa izmešu samazinājums būs desmit reizes lielāks nekā pašas IKT nozares ekoloģiskās pēdas nospiedums.

Huawei zaļā stratēģija paredz “vairāk bitu, mazāk vatu” jeb ar mazāku patērētās enerģijas apjomu apstrādāt vairāk datu. To uzņēmums plāno panākt, piedāvājot zaļos risinājumus gan komunikāciju tīkliem, gan ikdienas procesiem, lai palīdzētu operatoriem palielināt tīkla jaudu un samazināt enerģijas patēriņu uz vienu bitu.

Tāpat Huawei nācis klajā ar tīkla oglekļa intensitātes indeksu, lai kvantitatīvi noteiktu IKT nozares oglekļa emisijas un palīdzētu telekomunikāciju operatoriem īstenot savu zaļo stratēģiju.

Kongresa laikā Raiens Dings mudinājis tehnoloģiju uzņēmumus pievienoties Huawei biznesa plānam, kura mērķis ir palīdzēt operatoriem attīstīt piecus galvenos virzienus, kas nepieciešami biznesa panākumiem: pakalpojumu paplašināšana, efektīvas inovācijas, resursu piesaiste, pievienotās vērtības nodrošināšana un ieguldījumi sabiedrības labā.

Pasaules Mobilais kongress 2022 norisinās no 28. februāra līdz 3. martam Barselonā, Spānijā. Kopā ar globālajiem operatoriem, nozares profesionāļiem un viedokļu līderiem Huawei aktualizē tādas tēmas kā nozares tendences, nākotnes ceļvedis un zaļā attīstība, lai iztēlotos digitālo tīklu nākotni. Lai iegūtu papildinformāciju, lūdzu, apmeklējiet: https://carrier.huawei.com/en/events/mwc2022

Parlamentā ir ievēlēta Rīgā leģendāra prostitūta!”: no partijas “Stabilitātei!” par deputāti kļuvusi sieviete ar apšaubāmu reputāciju 144
Šlesers aicinās KNAB un VDD ierosināt kriminālprocesu par izskanējušo informāciju saistībā ar divu miljonu it kā saņemšanu no Putina 118
VIDEO. Aculiecinieks nakts laikā netālu no Preiļiem nofilmē dīvainus dzīvniekus
Publiskajā telpā atgriezušies dinozauri, kuru nemirstība ir vienkārši apskaužama. Egila Līcīša feļetons 37
Putins beidzot pats mobilizējies? Cilvēki dalās ar kāda mobilizētā attēlu, kurš ir ļoti līdzīgs Krievijas prezidentam 10
Lasīt citas ziņas
Zaudējot pozīcijas kaujas laukā, Putins uz fronti nosūtījis kodolieročus, demonstrējot gatavību tos izmantot
ASV iznīcinātu visu Krievijas armiju, ja Putins Ukrainā ķertos pie kodolieročiem – brīdina bijušais CIP ģenerālis
Latkovskis: Latvija nevar atļauties no mobilizācijas bēgošos krievus 1
Kurus krievu karavīrus ukraiņi sauc par “čmobikiem”, kurus par “mobikiem”?
ASV iznīcinātu visu Krievijas armiju, ja Putins Ukrainā ķertos pie kodolieročiem – brīdina bijušais CIP ģenerālis
16:18
Siltumnoturības paaugstināšana var ieilgt
15:39
Šoigu atklāj, cik cilvēku Krievijā mobilizēti 8
15:36
Viena otru noveda līdz asarām: grāmatā atklāts, par ko īsi pirms prinča Harija un Meganas kāzām pamatīgi sastrīdējās līgava un Keita Midltone
VIDEO. Pēc atbrīvošanas no krievu gūsta beidzot savas ģimenes satiek “Azov” komandieri
Vai trešdien noderēs lietussargs? Laika prognoze
Politologs skaidro, ar ko saistīta nevēlēšanās iekļaut “Progresīvos” koalīcijā
“Mums nepieciešams auto, lai varētu doties uz karstajiem punktiem!” Andris lūdz palīdzību, karojot Ukrainā 1
FOTO. Vai noziedējušo hortenziju ziedi noteikti ir jāapgriež?
Parlamentā ir ievēlēta Rīgā leģendāra prostitūta!”: no partijas “Stabilitātei!” par deputāti kļuvusi sieviete ar apšaubāmu reputāciju 144
Siltumnoturības paaugstināšana var ieilgt
Putins beidzot pats mobilizējies? Cilvēki dalās ar kāda mobilizētā attēlu, kurš ir ļoti līdzīgs Krievijas prezidentam 10
“Nebūtu slikti padomāt par ikgadēju premjera rotāciju,” tā domā eks-ministrs Veldre
Kārlis Streips: Visiem tiem, kuri nobalsoja, gribu teikt malači. Un tiem, kuri tā nedarīja – tiešām nav kauns?
FOTO, VIDEO. “Nolēmu un devos – pūķim pašā rīklē!”: TV personība Žaklīna Cinovska jau vairākas nedēļas uzturas Ukrainā
“Satriecoši panākumi frontes priekšējās līnijās.” Pentagons atzīst, ka Ukraina ir ceļā uz stratēģisko mērķu sasniegšanu
Šis būs izdzīvošanas gads: enerģētikas krīze var novest pie pārtikas un dzērienu ražotāju bankrotiem
Mirušo Covid-19 pacientu skaits Latvijā pārsniedzis 6000 2
Publiskajā telpā atgriezušies dinozauri, kuru nemirstība ir vienkārši apskaužama. Egila Līcīša feļetons 37
Sāk trūkt īres dzīvokļu: divu nedēļu laikā Kazahstānā ieradušies 200 000 krievu
“Mēs Amerikā nejūtam kovida klātbūtni. Par to vairs nedomā.” Saruna ar profesoru Bertramu Zariņu 1
Teju puse robežu šķērsojušo Krievijas pilsoņu Latviju izmantojuši tranzītam
VIDEO, FOTO. Pārsteigums Parīzes modes nedēļā – skatītāju acu priekšā uz kailas supermodeles ķermeņa uzsmidzina kleitu
Dara sirdsdarbu Latvijas laukos: no milzu traktora līdz šmakovkas aparātam – viesos pie Ivara Selecka filmas “Zemnieki” varoņiem
Dainis Šēnbergs: Cilvēku resursu Ukrainai pietiek, bruņojuma gan ne, un tā ir Ukrainas atbalstītājas – NATO – vaina 31
APTAUJA. Kā vērtējat Saeimas vēlēšanu rezultātus un kam, jūsuprāt, jāveido jaunā valdība?
Vai lietus un vējš mitēsies? Laikapstākļu prognoze otrdienai