Puķu podu otrā dzīve – nodod stādaudzētājiem vai izkrāšņo! 0

Kad visi dēstu podi un podiņi ir tukši, rudenī tie vairs neietilpst vecajos plauktos. Liekos var atdot stādaudzētājiem vai pagatavot dekorus.

Reklāma
Reklāma

Otrā iespēja

Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 18
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas
Podiņus var lietot arī pavisam neparasti – kā mulču dobei. Ir arī praktisks labums – mitrums labāk saglabāsies augsnē un nebūs vietas nezālēm.
Foto: Inita Šteinberga

Puķu podus var izmantot daudzus gadus. Sevišķi no biezākās plastmasas vai māla gatavotos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ar katru pavasari un jaunas augu porcijas iegādi podu kļūst vairāk un vairāk. Visi noteikti vairs netiks lietoti. Taču liekos nevajag izmest, tiem var būt otra – jauna un laimīga dzīve ar stādu.

Puķu podus ar prieku atpakaļ pieņem lielākā daļa stādaudzētāju. Daudzi dārznieki vēlas atpakaļ tieši savus podus, jo katrs par labāko ir atzinis sev piemērotāko lielumu un tilpumu. Ja visi podi ir standarta lielumā, tos vieglāk izvietot siltumnīcā.

Piemēram, vasaras puķēm der pavisam maziņie, bet kokiem un krūmiem piemērotie var būt pusspaiņa lielumā. Podus no saviem augiem atpakaļ pieņem, piemēram, populārā stādaudzētava “Baltezers”.

Visi dēstu podi ir laipni gaidīti Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī. Tur tiek pat rīkota īpaša akcija “Uzdāvini podu puķei”. Podus pieņem pie ieejas dārzā, Tūrisma un informācijas centrā.

Pārvērš izskatu

Podu garlaicīgi melno vai brūno toni var padarīt košāku un pārkrāsot. Vienkāršiem podiem nav vērts tērēt dārgos dekupāžas un citus materiālus.

Poda pārvērtībām vispirms vajag smilšpapīru un degvīnu. Ar smilšpapīru aprīvē nomazgātā poda sānus, lai tie kļūtu abrazīvāki un krāsa labāk turētos klāt. Virsmu ieteicams attaukot, apslaukot ar degvīnu.

Ja vēlas vienkrāsainus podus, tad tos pēc apstrādes nokrāso ar akrila krāsu (labāk to darīt, tupinot krāsu ar švammīti, nevis otu).

Krāsainus podus iegūst ar dekupāžas metodi. Šim nolūkam podu apliek ar papīra salvetes apdrukāto slānīti un apsmērē ar PVA līmi. Kad kārta nožuvusi, to atkal apziež ar līmi vai vēl labāk – ar laivu laku.

Reklāma
Reklāma

Košajos podos var stādīt augus, bet var arī piepildīt ar sūnām un iekārt kā zvanus dārza kokos – kukaiņiem būs jaukas mājiņas.

Atbalsta:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.