Foto: Shutterstock

“Pulksteņu griešanai jāpieliek punkts” 4

Vai piekrītat, ka jābeidz divreiz gadā griezt pulksteņus? Kādu laiku labāk atstāt – ziemas vai vasaras?

Reklāma
Reklāma
Mēs tāpat vien nepadosimies! Ukraina sāk gatavoties sliktākajam scenārijam
Trampam atliek bezspēcībā vien noplātīt rokas: Putins atdzīvina 3 klasiskās Kremļa taktikas
Kokteilis
Jaunu piedzīvojumu un ideju mēnesis – katras zodiaka zīmes veiksmīgākās dienas maijā
Lasīt citas ziņas

Juris Ozoliņš Mežāres pagastā: “Par to, ka jautājums patiešām ir nobriedis, liecina divas lietas: cilvēku neapmierinātība un Eiropas Komisijas ierosinājums pēc šā gada 31. marta pārtraukt ikgadējās pārejas uz vasaras vai ziemas laiku, ļaujot ES dalībvalstīm izvēlēties, vai pastāvīgi palikt vasaras vai ziemas laikā. Manā ieskatā Latvijai jāpaliek pie vasaras laika. Esmu pārliecinājies, ka tā domā ne tikai lauksaimnieki. Motivācija pavisam vienkārša – dabiskā gaisma jāizmanto labāk.”

Haralds Krūms Ugālē: “Papētīju, kā tad Latvijā sākusies tā pulksteņu pārgriešana. Runas par elektroenerģijas taupīšanu sita augstu vilni jau pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu beigās. Cilvēki aizmirsuši, ka pāreja uz vasaras laiku sākusies jau tālajā 1981. gadā. Bet nu daudzus kaitina tā mūžīgā pulksteņu pārgriešana par stundu uz priekšu pavasarī, par stundu atpakaļ – rudenī. Un ne jau tikai tāpēc, ka pulksteņu rādītāji jāpārbīda; arī tā iemesla dēļ, ka īsti neredz tam jēgu. Pirmkārt, no tās elektrības taupīšanas nekas liels nesanāk. Otrkārt, ļoti daudzi izjūt diskomfortu, kamēr pierod pie laika pārmaiņas. Mums pulksteņu pārgriešanai jāpieliek punkts.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Liene Bērzkalne Rīgā: “Man ir grūti pierast pie tām ritma maiņām – te stundu agrāk jāiet gulēt un stundu agrāk jāceļas, te atkal viss otrādi. Vēl neviens nav pierādījis to lielo ietekmi uz ekonomiku, tāpēc nav jēgas. Abām rokām balsoju par vasaras laiku – tagad vēl pēdējo reizi pulksteņus pagriezīsim par stundu uz priekšu, un tad lai tas tā paliek uz visiem laikiem.”

Aivars Bite Jaunjelgavā: “Viss atkarīgs no pieraduma un spējas ātri pielāgoties. Visu mūžu esmu strādājis skolā, nekad nav bijusi vajadzība lauzīt galvu – tāds laiks vai šitāds. Kāds ir, tāds labs. Pulksteņus var griezt, var negriezt. Galvenais, lai labs garastāvoklis.”

LA.LV redakcija vērš uzmanību! Šajā rakstā atspoguļots autora subjektīvais viedoklis, kas var nesakrist ar redakcijas viedokli.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.