Foto: Reuters/Scanpix/LETA

PVO misija Ķīnā neatklāj Covid-19 avotu 3

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) misija, kas Ķīnā centusies viest skaidrību par jaunā koronavīrusa izcelsmi, nav spējusi identificēt tā avotu dzīvniekos, otrdien pavēstīja zinātnieki.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
“Zeme tad trīcēs zem šo karu izvērsēju kājām!” Gaišreģis paredz Ukrainas kara uzvaras gadu
Kokteilis
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto
Lasīt citas ziņas

Eksperti uzskata, ka slimība izcēlusies sikspārņos un ka tā nodota cilvēkiem ar citu zīdītāju starpniecību.

Transmisija no dzīvniekiem uz cilvēkiem ir ticamākais ceļš, tomēr līdz šim vīrusa “rezervuāra saimniekus identificēt nav izdevies”, žurnālistiem sacīja Ķīnas komandas vadītājs Lians Vaņniaņs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pētījumi liecina, ka “vīruss lielus attālumus var tikt transportēts uz aukstiem ķēdes produktiem”, piebilda Lians, šādi, kā šķiet, izsakot mājienu par vīrusa iespējamo importu – teoriju, ko pēdējo mēnešu laikā aktīvi tiražē Pekina.

Nav “nekādu indikāciju”, ka slimība Uhaņā būtu bijusi izplatīta pirms 2019.gada decembra, kad reģistrēti tikai pirmie oficiālie gadījumi.

PVO ārzemju eksperts Bens Embaraks, kas bija bāzēts PVO Pekinas birojā divus gadus no 2009.gada, atbalstīja šo viedokli.

Nav nekādu liecību, ka pirms šī laika “Uhaņā būtu bijuši plaši uzliesmojumi”, sacīja Embaraks.

Viņš arī noraidīja teoriju, ka vīruss izplatījies sakarā ar noplūdi Uhaņas virusoloģijas institūtā, to nodēvējot par “ārkārtīgi mazticamu”.

Eksperti Ķīnā pavadījuši mēnesi – divas nedēļās karantīnā un vēl divas, veicot lauka pētījumus.

Ņemot vērā, ka kopš vīrusa izcelšanās pagājis vairāk nekā gads, daudzi izsakās skeptiski par misijas nozīmi, kuras deklarētais mērķis ir noskaidrot vīrusa izcelsmes avotu.

Ekspertu grupa Uhaņas jūras velšu tirgū, kur pirms gada tika konstatēti daudzi no pirmajiem inficēšanās perēkļiem, pavadīja tikai stundu.

Savukārt vairākas dienas eksperti pavadīja viesnīcā, pieņemot Ķīnas amatpersonas, un viesnīcu pat nepametot.

Nopietnāka izpēte veikta Uhaņas virusoloģijas institūtā, kur eksperti pavadīja teju četras stundas un tikās ar Ķīnas zinātniekiem, arī ar vienu no vadošajiem sikspārņu koronavīrusu ekspertiem un Uhaņas laboratorijas direktora vietnieku Ši Džeņli.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.