Foto: Ieva Leiniša/LETA
Foto: Ieva Leiniša/LETA
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs piedalās preses konferencē pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Rīgas pilī.

Rinkēvičs: Krievija veicina badu pasaulē, lai panāktu sankciju mīkstināšanu 68

Krievija veicina badu pasaulē, lai panāktu pret to noteikto sankciju mīkstināšanu, uzsvēra Latvijas prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš pirmdien kopā ar Igaunijas un Lietuvas prezidentiem tikās ar ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērrešu.

Reklāma
Reklāma
Duncis Putina mugurā: situācija Krievijā pēdējo dienu laikā ir strauji mainījusies
Veselam
bieža kafijas dzeršana ietekmē zarnas? Jauni pētījumu rezultāti 8
RAKSTA REDAKTORS
“Ja par šo runāsim, draud sods 5000 eiro apmērā, tāpēc visi klusē!” “Bite Latvija” darbinieks sūdzas par apstākļiem, uzņēmums atbild 56
Lasīt citas ziņas

Kā aģentūru LETA informēja valsts pirmās personas padomnieks Mārtiņš Drēģeris, tikšanās notika ANO Ģenerālās asamblejas 78. sesijas laikā, un tās laikā tika apspriesta Krievijas agresija pret Ukrainu, Melnās jūras graudu iniciatīva un Ukrainas graudu eksports uz globālo dienvidu valstīm.

Valsts prezidents pauda nosodījumu Krievijas agresijai pret Ukrainu un tās centieniem izmantot pārtiku kā ieroci, lai panāktu sankciju mīkstināšanu. Rinkēvičs uzsvēra, ka kopš izstāšanās no Melnās jūras graudu iniciatīvas Krievija mērķtiecīgi iznīcina Ukrainas ostu infrastruktūru un graudu krājumus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Valsts prezidents arī informēja, ka Latvijā joprojām ir liels daudzums minerālmēslojuma, aicinot ANO ģenerālsekretāru un ANO Pasaules pārtikas programmu sekmēt tā izvešanu uz “Globālo dienvidu” valstīm, sevišķi Āfrikas kontinentā. Rinkēvičs atzīmēja, ka Latvija ir gatava iesaistīties arī Ukrainas graudu eksportā caur Latvijas ostām.

Vienlaikus Valsts prezidents akcentēja nepieciešamību turpināt sniegt atbalstu Ukrainai un strādāt, lai nodrošinātu visaptverošu Krievijas un tās pārstāvju atbildību par agresijas un kara noziegumiem.

LETA jau rakstīja, Krievijas pret Ukrainu izvērstā kara dēļ ir slēgti Melnās jūras transporta ceļi, kas tika izmantoti līdz karam, un tā rezultātā Eiropas Savienībai (ES) Ukrainas labībai kļuvusi par svarīgu tranzīta ceļu un eksporta galamērķi.

Tomēr maijā ES sāka ierobežot Ukrainas labības eksportu uz Bulgāriju, Ungāriju, Poliju, Rumāniju un Slovākiju, šādi cenšoties aizsargāt lauksaimniekus, kas importu vainoja cenu kritumā vietējā tirgū.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.