Foto: Fotolia

Rudens lietavas ir klāt. Kā izvēlēties kvalitatīvu lietussargu? 0

Rudens apģērba galvenais aksesuārs ir lietussargs. Kā izvēlēties kvalitatīvu preci, lai justos komfortabli jebkuros laika apstākļos?

Reklāma
Reklāma
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 499
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas? 32
Lasīt citas ziņas

Kādu konstrukciju un mehānismu?
Lietussarga konstrukcijas veids lielā mērā nosaka tā lietošanas ērtumu, bet maldīgi domāt, ka tikai automātiskie lietussargi būs tie labākie. Katram jāizvērtē savi komforta nosacījumi, jo lietotāju dzīves veids un paradumi ir ļoti atšķirīgi. Piemēram, tiem, kam svarīgi, lai lietussargu varētu ērti nēsāt līdzi, izdevīgāki būs saliekamie, kompaktie lietussargi, kas ir ar pusautomāta vai automāta mehānismu. Savukārt tiem, kas vēlas izturīgu konstrukciju un maksimālu kupola lielumu, labāk noderēs klasiskie lietussargi ar garo rokturi un izturīgiem zariem, kas lielākoties ir mehāniski.

Mehānisks lai atvērtu un aizvērtu, jānospiež poga un pašam jāpiepūlas, lai lietussargs mainītu pozīciju. Nav ērti, ja aktīvs dzīvesveids un paredzama bieža iekāpšana/izkāpšana no sabiedriskā transporta.
Pusautomāts – jānospiež poga, un lietussarga kupols atveras pats. Pietiekami ērts modelis, bet šajā kategorijā sastopami arī ļoti nekvalitatīvi izstrādājumi, kas pie stiprākas vējas pūsmas salūst.
Automāts – nospiežot pogu, lietussargs atveras pilnībā. Ērti, tikai jāizvēlas izturīgas konstrukcijas modelis.
Dubultais automāts – lietussargs gan atveras, gan aizveras, nospiežot pogu. It kā ērts, bet jāpierod, ka arī aizverot jānospiež poga, turklāt pogu gadās nospiest arī nejauši – tad nav patīkami, ja lietus laikā lietussargs pēkšņi saplok…

CITI ŠOBRĪD LASA

Izvēloties pievēršam uzmanību:
Kupola puļķītim – vislabāk, ja tas ir no metāla un labi piestiprināts; no tā apakšas jābūt redzamam audumam.
Kupola kvalitātei – šuvēm jābūt līdzenām, bez redzamiem diegu izrāvumiem.
Kupola materiālam:

* poliesters ir līdzīgs zīdam un atlasam, atgrūž mitrumu un gaismu, labi izskatās.
* poliesters ar teflona pārklājumu maina krāsu atkarībā no apgaismojuma un lieliski atgrūž ūdeni.
* neilons ir pats demokrātiskākais materiāls, attiecīgi arī izskatās.
* gumijotais satīns – kvalitatīvs, izturīgs materiāls, kas kalpos ilgu laiku.
* poliesters Pongee jeb eponžs – audums ar porainu virsmu, ļoti ātri izžūst.
Korpusam – tērauds, stikla šķiedra būs pietiekami izturīgi, bet viegli materiāli, savukārt alumīnijs un koks liecina par pietiekami labu kvalitāti, bet svarā būs krietni vien smagāki.
Mehānisma kvalitātei – lietussargs vairākas reizes jāatver un jāaizver, jāapskata, vai nekur nekas neķeras; jo vairāk zaru kupolam, jo lietussargs izturīgāks pret rudens vējiem; turklāt lietussarga zariem jābūt arī pietiekami elastīgiem, bet tie nedrīkst būt pārlieku vaļīgi; apskatām arī, cik kvalitatīvi sastiprinātas zaru atsevišķās detaļas – ja tās jau ieliekušās vai vaļīgas, lietussargs kalpos labi, ja pāris mēnešu.
Krāsai – zila un zaļa krāsa lietotāju zem lietussarga kupola padara vizuāli bālu un nogurušu. Ja vēlamies možumu un labu omu arī lietainā dienā, labāk izvēlēties košus un siltus rudens toņus.
Rokturim – vislabāk koka vai gumijots, nevis plastmasas, lai neslīd.
Ražotājam – Japāna, Holande un Francija atzītas par vadošiem lietussargu izgatavotājiem, kas nodrošina labu kvalitāti. Novērtēti arī Čehijas izstrādājumi.

Pareizi kopsim, lai ilgāk kalpo
Lietussargu vislabāk žāvēt istabas temperatūrā nedaudz pavērtā, nevis atvērtā veidā.
Nežāvēt pie siltuma avotiem un netīrīt ar acetonu.
Nelielus traipus var iztīrīt ar etiķa un ūdens maisījumu, bet notecējumus vienkārši pamazgāt ar ziepjūdeni, pēc tam noskalot un kārtīgi izžāvēt.
Krāsaina lietussarga pabalējušu krāsu var atjaunot ar ožamo spirtu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.