Foto: REUTERS/ SCANPIX/ LETA

Stacionēto Covid-19 pacientu skaits atkal pieaudzis 0

Aizvadītajā diennaktī Latvijas slimnīcās ievietoti 44 Covid-19 pacienti, tostarp divi pārvesti, bet kopējais pacientu skaits palielinājies no 659 sestdienā līdz 689 ceturtdienā, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Gudri jau kopš dzimšanas: 5 zodiaka zīmju pārstāvji, kuri var lepoties ar attīstītu intelektu
VIDEO. Latgalē, netālu no Krievijas robežas, fiksēts Latvijā līdz šim savvaļā neredzēts dzīvnieks
“Ir ļoti sāpīgi, ka miera laikos viņa nomira šādās sāpēs, pilnīgā vienaldzībā…” Meitas cīņa par mātes dzīvību izgaismo Latvijas veselības sistēmas skarbo realitāti 2
Lasīt citas ziņas

Tomēr Covid-19 pacientu Latvijas slimnīcās pašlaik joprojām ir būtiski mazāk nekā nekā “pīķa laikā” janvāra vidū, kad tajās ārstējās vairāk nekā 1220 sasirgušie.

No slimnīcās esošajiem Covid-19 pacientiem 609 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet 80 – ar smagu slimības gaitu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Svētdien no slimnīcām izrakstīti septiņi pacienti, tostarp divi pārvesti. Kopumā līdz šim no slimnīcām izrakstīti 9160 ar Covid-19 sasirgušie.

Jau ziņots, ka svētdien Latvijā reģistrēti 178 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi un saņemta informācija par divu ar Covid-19 sasirgušu personu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

No aizvadītajā diennaktī mirušajiem Covid-19 pacientiem viens cilvēks bijis vecumā no 40 līdz 49 gadiem un vēl viens – vecumā no 80 līdz 89 gadiem.

Latvijā reģistrēto Covid-19 gadījumu skaits līdz šim sasniedzis 93 959, bet mirušo Covid-19 pacientu skaits – 1769 jeb 1,88% no visiem, kuriem apstiprināta saslimšana ar Covid-19.

Divu nedēļu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā patlaban ir 393,7. Savukārt aģentūras LETA aprēķini liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā kopumā atklāts 7501 Covid-19 gadījums.

Diennakts laikā Latvijā veikti 3635 Covid-19 testi, un pozitīvi no tiem bijuši 4,9%. SPKC iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 4% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu. Aizvadītās nedēļas laikā pozitīvo testu īpatsvars Latvijā svārstījās ap 4% robežu, taču nedēļas izskaņā tas audzis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.