Foto: LETA

Svari sabojājušies… 0

Pārdevām bulli. Vispirms mērīja zootehniķe (mērlenti bija cieši novilkusi), viņa aprēķināja, ka bullis sver 570 kilogramus. Taču, kad mērīja uzpircējs (teica, ka svari esot sabojājušies), viņam iznāca, ka bullis sver tikai 520 kilogramus! Kā rīkoties, lai, nododot lopus, uzpircēji mūs neapkrāptu? 
Maruta P. Gulbenē

Reklāma
Reklāma
Peldēšanās var beigties ar kājas amputāciju: Baltijas jūrā ir labvēlīgi apstākļi ļoti bīstamām baktērijām
TV24
Sākas krievu uzbrukuma 2. fāze: viņi šobrīd cīnās ar maksimālu jaudu, bet Slaidiņam ir sava versija
Zelenska šokējošais lēmums paskaidrots: ir divi fundamentāli iemesli
Lasīt citas ziņas

Gaļas liellopu audzētāju asociācijas ciltsdarba speciāliste Ieva Freidenfelde norāda, ka liellopu mērīšana ar mērlentēm ir jau sen noiets etaps. Lielākā daļa lopkopju tās vairs neizmanto. Ar mērlenti noteikt precīzu dzīvnieku svaru nevar, jo Latvijā audzētie liellopi ir dažādu šķirņu krustojumi un to ķermeņa uzbūve ir ļoti atšķirīga. Diemžēl nelielo saimniecību īpašnieki šajā ziņā joprojām iekrīt. Uzpircēji iebrauc sētā, sasola par lopiem daudz naudas, beigu beigās tomēr nošmaucot pat 50 – 100 kg svara.

Nekādi noteikumi nepasargās no atsevišķu indivīdu negodīgas rīcības. Lai turpmāk izvairītos no šādiem gadījumiem, ieteicams:

CITI ŠOBRĪD LASA

• nodot lopus kādā sertificētā, labi zināmā kautuvē, nevis pārdot starpniekiem;

• samaksu saņemt par kautsvaru pēc klasifikācijas rezultāta;

• iegādāties svarus pašiem. Ja mazā saimniecībā šķiet par dārgu, saimnieks svarus var iznomāt no kādas organizācijas (piemēram, no Latvijas Gaļas liellopu audzētāju asociācijas) vai turīgākiem kaimiņiem, kuri pelna ar šo nozari.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.