Foto: Pexels

“Tas vienkārši daudziem cilvēkiem būs nepanesami!” Deputāts par to, ka šī ir lielākā enerģētikas krīze, kādu Latvija ir piedzīvojusi 26

“Mana skatījumā šī ir lielākā enerģētikas krīze, kādu Latvija ir piedzīvojusi kopš deviņdesmitajiem gadiem,” TV24 raidījumā “Ziņu top” atzina 13. Saeimas deputāts (JKP) Reinis Znotiņš.

Reklāma
Reklāma
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Kokteilis
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435
Lasīt citas ziņas

Viņš norāda, ka šī enerģētikas krīze ietekmē katru no mums – gan mājsaimniecības, gan uzņēmumus. Un, iespējams, finansiāli pat vairāk nekā kovid krīze, jo būtisku pieaugumu rēķinos redz ne tikai mazturīgie iedzīvotāji, bet arī cilvēki ar vidējiem ienākumiem, kādu Latvijā ir vairākums.

Znotiņš piekrīt gan ekonomikas, gan labklājības ministram, ka šajā brīdī ir jādomā, kā palīdzēt risināt šīs enerģijas cenas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš atklāj, ka ir piedāvāti četri instrumenti, kas tiek izskatīti koalīcijas sēdē.

“Koalīcijai jāizlemj, kurš tad būtu efektīvākais mehānisms, kurš ar pēc iespējas mazākiem budžeta izdevumiem precīzāk sasniegtu mērķi. Tas ir galvenais. Risinājums noteikti ir vajadzīgs,” atzina deputāts.

Viņš uzsver, ka nevar visu ziemu tā turpināt: “Tas vienkārši daudziem cilvēkiem būs nepanesami! Man nav saprotams, kāpēc finanšu ministrs atkal un atkal noraida šīs iniciatīvas.”

Runājot par Polijas piemēru un tās piedāvāto plašo atbalstu saviem iedzīvotajiem, Znotiņš sacīja, ka jāvērtē, cik tas izmaksās, jo šīs izmaksas jāsedz no valsts budžeta.

“Primāri ir jāsamazina elektroenerģijas un siltuma cenas. Mums ir ziema. Cilvēki sēž mājās arī kovida dēļ. Viņi patērē elektroenerģiju, viņi patērē siltumu, rēķini pieaug ļoti būtiski, līdz ar to šīs divas ir primārās grupas, kas ir jāatvieglo.

Viņš min arī Igaunijas piemēru, kur ir noteikti cenu griesti par vienu megavatstundu un, ja ir virs tās, tad valsts to kompensē.

Jau vēstīts, ka koalīcija vēl nav vienojusies par kompensācijas un atbalsta mehānismiem, lai palīdzētu iedzīvotājiem energoresursu straujo cenu kāpuma dēļ.