Foto-Shutterstock

Tomātiem parādījušies melni plankumi – slimība vai kaut kā trūkst? 0

Kā palīdzēt tomātiem, kuriem uz augļiem, purniņa galā, parādījušies dīvaini melni plankumi? Tie ir sausi, lokāli, tomāta auglis it kā turpina gatavoties. Vai tā ir slimība vai trūkums? INDRA Smārdē

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos 25
Ziemeļamerikas indiāņu zvēru horoskops. Uzzini, kurš dzīvnieks esi tu! 17
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 3
Lasīt citas ziņas

“Šādi šogad izteikti izpaužas kalcija trūkums tomātiem,” skaidro tomātu audzētāja Elga Bražūne no saimniecības “Neslinko”. To sauc par tomātu galotņu neparazitāro (sauso) puvi, ko izraisa kalcija trūkums. Tā nav bīstama nākamā gada ražai. Kalcija trūkst galvenokārt tāpēc, ka karstuma ietekmē augiem nenotiek pilnvērtīgi vielmaiņas procesi, tie ir ļoti lēni. Pat ja kalcija augsnē gana, tomāts to nespēj uzņemt un nogādāt līdz auglim.

Attēlā redzamo bojājumu vairs nevar vērst par labu, jo augļa attīstības process kļūdaini sācies sen. Tagad var mēģināt glābt tos ķekarus, kuri zied vai veidojas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai augam nebūtu jānopūlas ar kalcija transportēšanu caur saknēm uz augšu, tagad kalciju vajag liet nevis uz zemes, bet izsmidzināt uz lapām un ziediem.

Vislabāk smidzināt vakarpusē, lai augs vēsumā pilnvērtīgāk izmantotu papildbarību. Dienā viss labums pārāk strauji izgaros (jo kalcijs tiek šķaidīts ar ūdeni).

Kā labs un iedarbīgs iesakāms līdzeklis “CalMax”, kurā ir gan kalcijs, gan citi vajadzīgie elementi. Populārs ir arī šķidrais līdzeklis Vito Kalcijs.

!!! Šķīdumu miglošanai gatavo stingri pēc instrukcijas. Kļūdaini ir mēģināt radušos trūkumu novērst, dodot stiprāku devu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.