Foto: Sandra Ruska

Tūjas nevar izdzīvot smiltī. Padomi augsnes ielabošanā 0

Nopirku lielveikalā ar atlaidēm tūjas podiņos cerībā, ka tās ieaugs dzeltenā smiltī. Vēlos stādīt dzīvžogu teritorijas labiekārtošanai. Kā padarīt augsni auglīgāku? ROBERTS JŪRMALĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

Stādaudzētavas Ozoli īpašnieks Indulis Branaburgs uzsver: “Augsnes ielabošana ir ļoti būtiska, te taupīt nedrīkst, jo skujkoki ir ilgmūžīgi. Turklāt, ja iestādītie augi papildus netiks cītīgi mēsloti un laistīti, tie aizies bojā.”

Ja augsnes pamatslānis ir neauglīga smilts, dzīvžogam jāsagatavo pusmetru plata un tikpat dziļa tranšeja, ko piepilda ar melnzemi – samērā irdenu, trūdvielām bagātu augsni (nedrīkst lietot svaigus kūtsmēslus!). Lai precīzi iestādītu taisnu rindu, ieteicams visā dzīvžoga garumā nostiept auklu un stādīt gar to. Augu stādīšanas attālums 70–80 cm, tad skujkoku vainagi ātrāk saskarsies, būs blīvāks dzīvžogs. Stādījumus vēlams nosegt ar 5 cm biezu kūdras vai mulčas kārtu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tomēr ar melnzemi vien būs par maz – skujkoki ātri vien izmantos tajā esošās barības vielas un jau otrajā gadā bez papildmēslošanas sāks nīkuļot. Tāpēc turpmāk dzīvības koki regulāri jābaro ar minerālmēsliem. Stādaudzētājs iesaka izmantot kompleksos minerālmēslus, piemēram, YaraMila Cropcare 11-11-21, ko izkaisa ap katru stādu pirms lietus, vai arī pēc mēslošanas tūjas kārtīgi salej, lai minerālmēsli izšķīst un ieskalojas augsnē. Piebaro 4–5 reizes sezonā, ik pēc 2–3 nedēļām, sākot no aprīļa beigām līdz jūlija vidum.

Ja laiks sauss, tūjas jālaista. Nevajag to darīt katru dienu, bet pāris reižu nedēļā un pamatīgi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.