Veselam
Ārstēšana

Vai vērts veikalā pirkt gatavas optiskās brilles?0

Foto – Shutterstock

Tagad daudzos lielveikalos var piemērīt un nopirkt uzreiz gatavas brilles. Es apmēram zinu savas redzes ciparus, un man brilles būtu vajadzīgas lasīšanai, mani arī ļoti apmierina šo briļļu cenas. Vai tādas drīkstu pirkt lasīšanai? Jautā lasītāja Velga no Rīgas.

“Šādas gatavās brilles var pirkt un arī lietot, bet ar noteikumu, ka tās ir kvalitatīvas,” atbild optikas veikala “OptiO” optometriste Kristīne Detkova.

LA.LV Aptauja

Vai Tu iegādātos jau gatavas optiskās brilles veikalā?

  • Jā, tādas nēsāju ikdienā - lēti, ērti un acis "neprotestē"
  • Jā, man tādas ir vairākas, bet lietoju tikai ekstremālos gadījumos, ja aizmirstu īstās
  • Nē, neuzticos tādām

“Taču gatavajām brillēm ir ierobežots parametru klāsts, un arī starpzīlīšu attālums ir 60–61 mm, tāpēc cilvēkam ar lielākiem plusiem vai mīnusiem un nestandarta starpzīlīšu attālumu vai ar dažādām acīm lasāmbrilles tomēr jāizvēlas pie optometrista. Gatavās brilles ir paredzētas vidējam statistiskajam pasaules standarta cilvēkam. Bet cik daudzi no mums ir tik simetriski un atbilst vidējam statistiskajam?

Saistītie raksti

Ja kāds tiešām ir pārliecināts, ka gatavās brilles viņa acīm der, tad tās var lietot vai paķert kā rezerves brilles vai ārkārtas situācijās, kad savas brilles aizmirstas mājās, vai veicot kādus netīrus darbus, piemēram, strādājot dārzā.”

Kaut gan vai ir vērts? Arī optikas veikalā iespējams izgatavot brilles par ļoti pieņemamu naudiņu. Līdz ar to drīzāk var apsvērt ekonomisku briļļu pasūtīšanu optikas veikalā vai tādu gatavo briļļu iegādi, kuras optometrists pārbaudījis, ka tās tiešām ir konkrētajām acīm piemērotas un labas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.