Valdība krīt tikai pie viena nosacījuma! Kaktiņš skaidro sakarības valdības ēkā 0

Sabiedrībā valda neapmierinātība ar valdības darbu gan “Rail Baltica” sakarā, gan “Air Baltic” ieilgušo problēmu dēļ, tagad arī budžets tiek sastādīts un nekur nav pazudis arī zemo algu jautājums. Varbūt gaidāma valdības krišana?

Reklāma
Reklāma
“Paēdušais neēdušo nesaprot!” Publiskots Saeimas deputātu saraksts, kurus vairs neapkalpos bāros un restorānos PVN balsojuma dēļ 81
3 lietas, ko nedrīkst glabāt mājās: tās sola bēdas un nelaimes
“Šķiet, ka pasaule šobrīd jūk prātā.” Tramps pirms Parīzes Dievmātes katedrāles atklāšanas aci pret aci runājis ar Makronu un Zelenski 139
Lasīt citas ziņas

“Ja mēs runājam par iespējamu valdības krišanu, tur jau viss notiek likumsakarīgi, valdības jau nemēdz tāpat vien nokrist. Valdība “nokrīt” tad, kad kuluāros ir izveidota jauna valdība. Tā kā pagaidām tādas nav, tāpēc jāstrādā vien šiem pašiem ministriem,” TV24 raidījumā “Kārtības rullis” izsakās Arnis Kaktiņš, Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors.

Par spīti opozīcijas iebildumiem ekonomikas ministram Viktoram Valainim (ZZS) nākamā gada budžets šķiet grūti kritizējams.

CITI ŠOBRĪD LASA

Valainis Saeimas sēdē, kurā tiek skatīts nākamā gada budžets, savā runā akcentēja, ka nākamā gada budžets ir grūti kritizējams. Vienlaikus plašu kritiku nākamā gada budžetam Saeimas sēdē velta opozīcijas deputāti.

Opozīcijas deputāte Ramona Petraviča (LPV) Saeimas sēdē teica, ka, lai arī valdība apgalvo, ka šis budžets ir drošības un konkurētspējas budžets, dati liecinot, ka Latvija “ir viena no bēdīgākajām Eiropas Savienības valstīm”.

Viņa atgādināja, ka nākamgad valsts parāda procentu maksājumiem būs jāvelta pusmiljards eiro.

Viņa sacīja, ka naudas netrūkstot tikai ierēdņiem, bet, piemēram, skolotājiem finansējuma nepietiek. Viņa kritizēja arī minimālās algas celšanu, sakot, ka tas ir nieks, ņemot vērā dzīves dārdzību.

Politiķe atgādināja par pensionāriem, kuri joprojām saņem nepietiekamas pensijas, bet viņu lūgumu netiek ņemti vērā. Vienlaikus koalīcija vēlas samazināt iemaksas otrajā pensijas līmenī.

Opozīcijas deputāts Didzis Šmits (AS) savā runā nepiekrita Valaiņa Saeimas sēdē paustajam, ka šo budžetu esot grūti kritizēt.

“Šo budžetu kritizēt ir elementāri,” teica Šmits. Viņš cita starpā savā runā teica, ka ir bezjēdzīgi maksāt par to, ka klimats mainās. “Viss budžets ir pieķeskāts ar klimata lietām,” kritisks bija Šmits.

Šmits norādīja, ka valdība esot apņēmusies “tērēt maksimālo” un norādīja uz plānoto budžeta deficītu.

Saeimas deputāte Linda Matisone (AS), paužot kritiku nākamā gada budžetam, norādīja, ka no nākamā gada taupības dēļ cilvēki ar maznodrošinātā statusu vairs nesaņems pārtikas pakas, kuras būs pieejamas tikai trūcīgajiem un krīzes situācijās nonākušajiem Latvijas un Ukrainas iedzīvotājiem.

Reklāma
Reklāma

Matisone teica, ka iestājusies krīze vērtībās, netiek atbalstītas ģimenes ar bērniem.

Kritiku budžetam veltīja arī Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka (AS), kurš savā runā uzsvēra, ka nākamā gada budžets ir nedaudz uzlabota iepriekšējo gadu budžeta versija. “Patiesībā doma ir pilnīgi nepareizi, mēs, šādi strādājot, panākam to, ka tuvākajos trīs gados nekas nemainās,” teica Līdaka.

Līdaka teica, ka aktīvi jāstrādā pie tā, lai mazinātu budžeta tēriņus, piemēram, mazinot strādājošo skaitu Valsts ieņēmumu dienestā un citviet. Viņaprāt, tas ļautu rast līdzekļus, piemēram, veselības aprūpei.

Trešdien nākamā gada budžets Saeimā tiek skatīts pirmajā lasījumā. Patlaban turpinās Saeimas debates.

Sākotnēji koalīcijai radās problēmas ar kvoruma nodrošināšanu, taču vēlāk balsu trūkums tika atrisināts, jo klātneesošās Saeimas deputātes Ingrīda Circene (JV) un Anna Rancāne (JV) uz sēdi tomēr ieradās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.