INFOGRAFIKA. Valsts sekretāru vietnieku algas: kuri saņem līdz pat 8000 eiro mēnesī? 68

No 4045 līdz 5725 eiro mēnesī – šādā amplitūdā noteiktas mēnešalgas dažādu ministriju valsts sekretāru vietniekiem šī gada pirmajos septiņos mēnešos. Taču ir tikai daži, kam nav bijis piemaksu, tikmēr citi piemaksās saņēmuši pārdesmit tūkstošus, vēsta portāls LSM.

Reklāma
Reklāma
Pilnīga neveiksme! Eksperti nosaukuši 7 automašīnas, kuras kalpo uz pusi īsāku laiku nekā citas 15
Kokteilis
Valsts policijas šefam Armandam Rukam dienesta romāns: “Es ar šo sievieti dzīvoju kopā!”
Vai Putins ir soļa attālumā, lai zaudētu savu tuvāko draugu un atbalstītāju? Ziemeļkorejas līderis vīlies diktatora rīcībā… 89
Lasīt citas ziņas

Lielākās mēnešalgas noteiktas Veselības ministrijā, taču, summējot visas atlīdzības, pārliecinoši lielākās summas vidēji mēnesī ir Finanšu ministrijā – starp vairāk nekā sešarpus un gandrīz astoņiem tūkstošiem eiro mēnesī. Vēl lielākas atlīdzību atšķirības veido tas, ka vairākiem ministriju otrā līmeņa ierēdņiem ir arī amati valsts kapitālsabiedrību padomēs ar atlīdzību no divarpus līdz trīs tūkstošiem eiro mēnesī.

Līdzīgi kā redzams iepriekšējās publikācijās par atlīdzībām valsts sekretāriem un ministru biroju vadītājiem, darba samaksa vienādus amatus ieņemošiem cilvēkiem dažādās ministrijās ir visnotaļ atšķirīga. Šajā rakstā raidījums “Kas notiek Latvijā?” (“KNL?”) analizē atalgojumus, kas noteikti valsts sekretāru vietniekiem – amatam, kas valsts institūciju amata katalogā iekļauts otrajā augstāk apmaksātajā, 16. mēnešalgu grupā. Attiecīgajā mēnešalgas intervālā šogad minimums ir 4045 eiro, viduspunkts 5779 eiro, bet maksimums – 6934 eiro.

CITI ŠOBRĪD LASA

Valsts kanceleja izsniedza “KNL?” apkopojumu par iestāžu sniegtajiem datiem atlīdzības uzskaites sistēmā par šā gada pirmajiem septiņiem mēnešiem. Kopumā tajā šogad ministrijas valsts sekretāra vietnieka amata pozīcija fiksēta 52 reizes. Četros gadījumos amats palicis bez samaksas, jo bijis vakants. Vēl septiņos gadījumos attiecīgais amats nav bijis aizņemts visus mēnešus, bet 41 amata pozīcija apmaksāta pastāvīgi.

Vislielākās mēnešalgas ir trim Veselības ministrijas valsts sekretāru vietniekiem – 40 075 eiro septiņos mēnešos jeb 5725 eiro mēnesī katram – tātad gandrīz mēnešalgu intervāla viduspunkts. Seko Finanšu ministrija, kur katram no pieciem vietniekiem alga ir 5487 eiro. Nedaudz mazāka alga – 5452 eiro – ir diviem vietniekiem Klimata un enerģētikas ministrijā un vienam Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Tikmēr vienam no Zemkopības ministrijas valsts sekretāra vietniekiem alga ir amatu grupas minimuma līmenī – 4045 eiro, visiem četriem Iekšlietu ministrijā – 4050 eiro, visiem trim Kultūras ministrijā – 4116, bet 4120 eiro alga ir visiem trim Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniekiem. Taču šo ainu būtiski izmaina dažādas ļoti atšķirīga apjoma piemaksas.

Četrās ministrijās ikmēneša piemaksas par stratēģisko mērķu izpildi

ešās no 48 amata pozīcijām šīgada septiņos mēnešos nav bijusi neviena piemaksa, vēl pieciem piemaksas bijušas vienā vai divos mēnešos. Savukārt 18 piemaksas saņēmuši katru mēnesi, bet vēl astoņi – sešos no septiņiem mēnešiem.

Piemaksu kopsummas septiņu mēnešu periodā ir no dažiem desmitiem līdz vairāk nekā septiņpadsmit tūkstošiem eiro.
Piemaksas bijušas dažādās pozīcijās – par virsstundām, aizvietošanu un iestādei būtisko funkciju nodrošināšanu vai stratēģiski svarīgu mērķu īstenošanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.