Tagad populārs interjera noformēšanas veids ir gleznojumi uz sienām.
Tagad populārs interjera noformēšanas veids ir gleznojumi uz sienām.
Foto no Ingas Rombergas personīgā arhīva

Dizaineres novērojumi, kā mūs iespaido interjers, vide 0

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 7
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137
Lasīt citas ziņas

Šā gada balvu dizainā par dzīvojamās vides telpu interjera dizainu saņēma Inga Romberga ar savu darbu atpūtas māju kompleksam “Kāpas”. Interjera projektētāja sniedz dažus padomus arī “LA” lasītājiem.

Interjera dizainers – 
labs psihologs


Iepazīstinot ar savu darbu, Inga Romberga, kas vairākas sezonas strādājusi TV projektos “Mājokļa jautājums” un “Māju sajūta”, ieminas, ka vislabāk, ja interjera dizaineram nav sava pārāk iemīļota interjera stila. Šajā darbā ir jāpiemērojas klienta vēlmēm, jāsaprot, kas viņam patīk, kādā vidē cilvēks jūtas ērti un labi gan emocionāli, gan fiziski.

CITI ŠOBRĪD LASA
Katrai videi jāpilda vajadzīgā funkcija, un ne jau visiem cilvēkiem mājoklis pilda vienu un to pašu uzdevumu, jo tas ir saistīts ar viņa dzīvesstilu.

“Vienam vajag, lai telpas būtu gandrīz “plikas”, lai nekas netraucētu relaksēties. Citam mājās gribas justies aizsargātam un apčubinātam, viņam vajag tādu kā aliņu. Kāds vēlas, lai apkārt būtu daudz mīļlietiņu, lai viņš no ārpasaules ienāktu savā īpašā valstībā. Ir cilvēki, kuriem mājokļa gaisotne šķiet mazsvarīga, taču patiesībā viņi īsti nav iedziļinājušies sevī, nav sapratuši, kas viņiem vajadzīgs, jo ikdiena aizskrien darbā, darīšanās,” skaidro Inga un atgādina: “Vide tomēr ietekmē mūs visus, neatkarīgi no tā, vai mēs to apzināmies vai ne. Tāpēc mājas telpu iekārtojums ir ļoti svarīgs, tam ir jāpievērš nopietna uzmanība.” Inga mājokļa interjera nozīmi salīdzina ar apģērbu, kas par mums daudz ko pastāsta, ietekmē mūsu labsajūtu un maina arī izturēšanos.

Zīmējumi uz sienām


Inga mācījusies LU Ķīmijas fakultātē, tāpēc ir zinoša par dažādiem dekoratīvajiem apmetumiem, arī pati tos klājusi. Savukārt mākslas un glezniecības studijas viņu pamudinājušas pievērsties sienu apgleznošanai, kas tagad ir ļoti populārs interjera noformēšanas veids. Inga atgādina, ka sienas zīmējumu nevajadzētu izvēlēties mazā telpā ar daudzām mēbelēm – tas neizcelsies, ja siena būs nokrāmēta ar skapīšiem un plauktiem, turklāt ir jābūt brīvai telpai, lai zīmējumu varētu uzlūkot atkāpjoties. Tiesa, varianti mēdz būt ļoti dažādi, piemēram, ja pie sienas ir vairākas zemas mēbeles, varbūt tieši zīmējums virs tām izlīdzsvaro telpas proporcijas.

Telpas proporcijas


Uz telpu noformējumu attiecas tie paši likumi, kas zīmējumā, jo tie saistīti ar cilvēka vizuālo uztveri, tātad ar redzes īpatnībām. Ar sienu krāsojumu var panākt neiedomājamus efektus, sākot no sienu vizuālas sašaurināšanas, paaugstināšanas, attālināšanas vai akcentēšanas iespaida (pievilkšanas klāt). Piemēram, horizontāla līnija interjerā saistās ar horizontu, kas var atrasties augstāk vai zemāk, tādējādi izmainot telpas proporcijas.

Saistībā ar šo horizontu mēs iedomājamies savu skatupunktu – vai raudzīsimies no lejas vai no augšas. Šāda līnija, piemēram, borde, telpā parasti atrodas 90 cm augstumā, zem tās var iedomāties zemi, virs tās – debesis, kas rada vizuālu plašuma iespaidu.

Inga atgādina, ka viena telpas siena var izlabot telpas proporcijas, tā var telpu sašaurināt vai paplašināt. Tieši iztēloties, kā mainīsies telpas proporcijas un kā tajā iederēsies konkrētie materiāli un priekšmeti, interjera dizaineram ir viņa ikdienas darbs, kamēr dzīvokļa saimniekiem šāda vizualizācija var sagādāt grūtības. Paša spēkiem var paveikt lielu apjomu darba, bet bieži vien tas prasa ļoti daudz laika, nereti nākas labot arī kļūdas, no kurām ar speciālista padomu varētu izvairīties.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.