VIDEO. Bēdīgs skats Kolkas ragā. Jūras krastā izskalots lērums bojā gājušu bušu – Valsts vides dienests skaidro iemeslus 0

Kāda sieviete vārdā Oksana, sociālajā tīklošanas vietnē “TikTok” izvietojusi video, kurā redzams lērums mirušas butes, kas izskalotas Kolkasraga pludmales krastā. Sieviete norādījusi, ka videomateriāls uzņemts šā gada 27. oktobrī. Nereti šādi videomateriāli sociālajos tīklos parādās ik gadu, bet kāds ir patiesais iemesls, kāpēc zivis Baltijas jūrā iet bojā un vai pie tā ir vainīgs vides piesārņojums?

Reklāma
Reklāma
“Šķiet, ka pasaule šobrīd jūk prātā.” Tramps pirms Parīzes Dievmātes katedrāles atklāšanas aci pret aci runājis ar Makronu un Zelenski 139
“Paēdušais neēdušo nesaprot!” Publiskots Saeimas deputātu saraksts, kurus vairs neapkalpos bāros un restorānos PVN balsojuma dēļ 81
Nosaukts dzēriens, kas var pagarināt dzīves ilgumu. Tas ir teju katrā Latvijas iedzīvotāja mājā
Lasīt citas ziņas

Zem šī video vairāki cilvēki komentējuši savus pieņēmumus, kāpēc šāda situācija varēja rasties. Piemēram, kāds vīrietis komentē: “Šoreiz pie vainas ir makšķernieki. Butes parasti āķi ierij ļoti dziļi un liela daļa mazās met atpakaļ ar izrautām žaunām. Tāds ir iemesls šim skatam. Ar straumi saskalotas vienā vietā.”

Lai noskaidrotu patieso iemeslu, LA.LV sazinājās ar Valsts vides dienesta (VVD) Dienvidrietumu reģionālās vides pārvaldes Zvejas kontroles daļas vadītāju Ruslanu Pečuli, kurš skaidroja videomateriālā redzēto: “Valsts vides dienests (VVD) informē, ka zivju bojāejas iemesls nav vides piesārņojums, bet gan dabisks process – butes bijušas pārāk tuvu krastam un sasistas ar viļņiem. Tā kā vērojama koncentrācija vienā izolētā punktā, tā skaidrojama ar vēja radītu straumi, kā rezultātā beigtās zivis iznestas krastā.”

CITI ŠOBRĪD LASA

VVD arī norāda, ka šādā situācijā, kad mirušas zivis tiek izskalotas jūras krastā lielā daudzumā paredz to, ka konkrētajai pašvaldībai, kas šajā gadījumā ir Talsu novada pašvaldība, jāorganizē bojā gājušo zivju savākšana.

Valsts vides dienests atgādina, ka pamanot negodprātīgu rīcību pret vidi ir nepieciešams ziņot VVD, zvanot uz tālruņa numuru +371 26338800, vai izmantojot Vides SOS mobilo aplikāciju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.