Kaspars Rācenājs.
Kaspars Rācenājs.
Foto: LETA

VIDEO. Kaspars Rācenājs: “Sabiedrība un mediji šķeļ sabiedrību, saucot personu, kas izlēmusi nevakcinēties, par antivakseri” 265

TV24 veidotajā raidījumā “Meli un fakti” sarunā ar žurnālistu Ansi Bogustovu likumdošanas jautājumus attiecībā uz vakcinēšanās jautājumiem darba ņēmēja un darba devēja aspektā, skaidroja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības jurists Kaspars Rācenājs.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

“Katrai personai var būt dažādi viedokļi. Man personīgi nepatīk, ka sabiedrība un arī mediji šķeļ sabiedrību, saucot personu, kas izlēmusi nevakcinēties, par antivakseri. Mēs jau nezinām, kādēļ šī persona tā ir izlēmusi rīkoties,” – viņš teic un uzsver, ka diemžēl neskatoties uz dažādām diskusijām un juridiskiem apzīmējumiem, šāda terminoloģija ir ieviesusies.

Rācenājs gan arī norādīja, ka, ja persona ir izvēlējusies nevakcinēties un dzīvo Latvijas teritorijā, tad likumīgi šim cilvēkam ir jārespektē tās prasības, ko valsts ir noteikusi.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ja valsts ir pateikusi, ka tu klātienē strādāt bez sertifikāta nedrīkst, tad, protams, ka tas būs atzīstams par pārkāpumu, ja darbinieks vai darba devējs ignorēs šos noteikumus. Un tam būs sekas no uzraugošo institūciju puses. Bet, ja persona uzskata, ka šāds regulējams tai nav pieņemams, ir Satversmes tiesa, kurā var vērsties, apstrīdot šo Ministru kabineta rīkojumu,” – skaidroja jurists.

Visu raidījumu “Meli un fakti” skaties šeit: 

Projektu “Meli un fakti” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma saturu atbild AS “TV Latvija”.