Viesturs Silenieks: “Beidzam čīkstēt, maucam vaļā – palīdzam mūsu uzņēmumiem ražot dronus” 96

“Runa ir par to, ka beidzam čīkstēt, vienkārši maucam vaļā – palīdzam mūsu uzņēmējiem ražot dronus. Viņiem ir spējas ražot, nauda ir rezervēta, tam procesam ir jānotiek ātri,” tā TV24 raidījumā “Uz līnijas” mudināja rīkoties biedrības “Drone Force – Europe” valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks, apspriežot aktualitātes dronu ražošanā Latvijā un šogad izveidotās dronu koalīcijas darbību.

Reklāma
Reklāma
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 531
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas? 32
Lasīt citas ziņas

“Tam procesam ir jābūt kā kara laika ekonomikai, jo šobrīd ir karš. Mēs ražojam karam, nevis taisīt iepirkumus, procedūras, pārsūdzēšanas, testēšanas un tā tālāk. Visus dienestus pie viena galda – sakiet, kas ir jādara, lai var sākt ražot dronus rīt? Vai vajag kādu īpašu Saeimas lēmumu? Ejam uz Saeimu! Es esmu pārliecināts, ka šī Saeima, kura ir atbalstījusi visas iniciatīvas, kas atbalsta Ukrainu, atbalstīs arī šādu iniciatīvu. Vajag iet un teikt,” sacīja Silenieks.

Kas šobrīd ir galvenā problēma, lai Latvijā ražotu dronus? Uz šo TV24 raidījuma vadītāja jautājumu Silenieks atteica: “Nekas nenotiek! Mēs varam pa ķēdīti meklēt, kurš tad neiet un nekustina to lietu, jo uzņēmēji grib, jau sen klauvē pie durvīm, bet iztrūkst kaut kāds strapposms. Te vienkārši ir jāmauc, te nevar čīkstēt! Nevajag kautrēties. Ja arī ministrija nespēj, piemēram, un tas ir normāli, ka nevaram visu izdarīt, tad vajag prasīt palīdzību,” aicināja Silenieks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Darbojas dažādas biedrības, organizācijas un uzņēmēju asociācijas, tās ir “jāsasauc pie viena galda”, lai kopīgi nolemtu, ko darīt. “Ja vajag atbalstu, tad uzņēmēji atbalstīs. Kā vajag atbalstīt? Vajag teikt! Vienkārši vajag iesaistīt un runāt, bet nevis no tāda diktēšanas viedokļa, bet nākt kopā un runāt konstruktīvi, ko darām. Aiziet uz mājām un izdara, tad pēc trīs dienām atnāk atpakaļ un ziņo, ko ir izdarījis, nevis tiekas reizi pāris mēnešos un kaut ko…” ieteica “Drone Force – Europe” valdes priekšsēdētājs Silenieks TV24 raidījumā “Uz līnijas”, diskutējot par to, kā šobrīd veicas ar dronu ražošanu Latvijā.

Jau vēstīts, ka 14.februārī līdzās Latvijai nodomu vēstuli par dalību dronu koalīcijā parakstīja Ukraina, Dānija, Igaunija, Lietuva, Nīderlande, Vācija un Zviedrija. 15.februārī koalīcijai pievienojās arī Apvienotā Karaliste. Martā Kanādas aizsardzības ministrs Bils Blērs tikšanās laikā ar Sprūdu paziņojis par Kanādas pievienošanos Latvijas iniciētajai dronu koalīcijai Ukrainas atbalstam.

Latvija dronu koalīcijas attīstībai gadā atvēlēs vismaz 10 miljonus eiro. Dronu koalīcijā esošo dalībvalstu ambīcija ir nodrošināt 1 miljonu dronu Ukrainas vajadzībām. Parakstot nodomu vēstuli, valstis apņemas ieguldīt resursus dronu ražošanai, veikt dronu un rezerves daļu piegādes Ukrainai, kā arī īstenot dronu testēšanu un karaspēka apmācību, un citu tehnisko risinājumu ieviešanu.

Pilnu TV24 raidījumu “Uz līnijas” skatieties šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.