Veselam
Dzīvesveids

Vingrojumi sievietēm, kuras vasaru vēlas sagaidīt slaidas0

Sintijas Lukšas foto

Vasara vairs nav aiz kalniem – par to liecina ne vien termometra stabiņš, bet arī piepildītās sporta zāles, kurās daļa cilvēku, šķiet, mēģina atgūt visu iekavēto. Īpašu satraukumu vasaras tuvošanās raisa sievietēm, tāpēc kopā ar treneri Vinetu Burkovsku sniegsim vērtīgus padomus individuālā treniņa izpildei, kas ietver visas galvenās muskuļu grupas.

Vineta Burkovska ir sertificēta fitnesa trenere, ieguvusi arī bakalaura grādu psiholoģijā un spēlējusi teātrī. Sports, veselīgs dzīvesveids un uzturs ir Vinetas darbs un hobijs vienlaicīgi, tā ir viņas pārliecība un ikdiena.

Vineta atzīst: „Prieks, ka savu pieredzi un zināšanas varu nodot tālāk, strādājot „KSMR Fitness“ kolektīvā! Katru rītu mums ir divas iespējas: turpināt gulēt un sapņot vai celties un piepildīt savus sapņus.“

1.Iesildošais vingrinājums visām muskuļu grupām

Sākuma stāvoklis – balsts uz plaukstām. Plaukstas zem pleciem, mugura taisna, vēders sasprindzināts. Kājas pa vienai liekam uz priekšu uz pilnu pēdu, kamēr abas pēdas ir priekšā, papēži atrodas pie zemes. Tad pa vienai kājai atpakaļ balstā. Šo vingrinājumu var pildīt lēnām vai arī tempā, lecot ar abām kājām reizē.

Sintijas Lukšas foto

Sintijas Lukšas foto

Sintijas Lukšas foto

2.Vingrinājums kājām un sēžas muskuļiem

Kājas plecu platumā, pēdas paralēli, vēders sasprindzināts. Iesēdiens, saliecot kājas tā, lai ceļi neietu pāri pirkstu galiem, pleci atpakaļ un lāpstiņas tuvinam vienu otrai. Galvenais uzsvars uz to, ka svars ir uz papēžiem. Vienmērīga elpošana.

Sintijas Lukšas foto

Sintijas Lukšas foto

3.Izklupiens kāju muskuļiem

Kājas novietojam vienu aiz otras tā, lai pēdas būtu plecu platumā. Iesēdienu veicam taisni uz leju, sadalot svaru starp abām kājām. Šeit uzsvars jāliek uz priekšējās kājas papēdi – papēdis pie zemes, ar papildu svaru spiežam to zemē. Ceļoties uz augšu, priekšējā kāja paliek nedaudz ieliekta, aizmugurējā taisna.

Sintijas Lukšas foto

Sintijas Lukšas foto

4.Vingrinājums vēderpreses un sēžas muskuļiem

Sākuma stāvoklis četrāpus, plaukstas turot zem pleciem, ceļus zem gurniem. Strādājam ar vienu kāju – celi tuvinām tās pašas puses elkonim, tad iztaisnojam, stumjot papēdi prom no sevis. Vēders visu laiku ir ievilkts un muguras lejasdaļa taisna, nav ieliekta.

Sintijas Lukšas foto

Sintijas Lukšas foto

 

5.Roku muskulatūras vingrinājums

Sākuma stāvoklis uz plaukstām, kuras novietotas zem pleciem. Pēdas pie zemes, dibens nedaudz pacelts uz augšu. Kustība notiek, saliecot rokas un iztaisnojot.

Sintijas Lukšas foto

Sintijas Lukšas foto

6.Vēderpreses vingrinājums

Sākuma stāvoklis guļus uz muguras, rokas pie deniņiem. Celi ar pretējās rokas elkoni tuvina vienu otram virs gurna, paceļot no zemes plecu un lāpstiņu. Pretējā kāja iztaisnota. Izelpa uz katru sānu. Šeit tempu var mainīt, līdz ar to arī elpošana jāsadala vienmērīgi.

Sintijas Lukšas foto

Sintijas Lukšas foto

7.Sānu vēderpreses vingrinājums

Sākuma stāvoklis guļus uz sānu, apakšējā roka taisni uz priekšu, otra roka pie deniņiem. Abas kājas taisnas, potītes kopā. Izelpā ceļ kājas augšā un ar augšējo roku cenšas aizsniegt potītes, atbalstoties uz apakšējās rokas elkoņa. Pievērst uzmanību tam, lai ceļoties tiktu sasprindzināts vēders.

Sintijas Lukšas foto

Sintijas Lukšas foto

8.Vingrinājums muguras muskulatūrai

Sākuma stāvoklis uz vēdera, kājas pie zemes, rokas iztaisnotas uz priekšu, skats uz paklājiņu. Pie izelpas ceļ augšā ķermeņa augšdaļu, rokas saliecot un tuvinot plecu līnijai. Šeit svarīgi sekot, lai saliecot rokas, lāpstiņas tuvinātu vienu otrai un skats joprojām būtu uz paklājiņu. Kakls un mugurkauls veido vienu taisnu līniju.

Sintijas Lukšas foto

Sintijas Lukšas foto

Saistītie raksti

Biedrība “KSMR Fitness”, kurā Vineta aktīvi darbojas, specializējas vispārējās fiziskās sagatavotības treniņu izstrādāšanā, attīstot gan fiziskās īpašības, gan uzlabojot veselību kopumā. “KSMR Fitness” vada treniņus 11 pilsētās/apdzīvotās vietās: Rīgā (Jugla, centrs, Pārdaugava), Mārupē, Piņķos, Ķekavā, Carnikavā, Kalngalē, Garkalnē, Saulkrastos, Ropažos, Iecavā, Ikšķilē.

Vingrojumi sievietēm slaidumam
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Atklāj, cik Covid-19 slimnieku Rīgā, Bauskā un Priekuļu novadā. Kuras pilsētas no vīrusa brīvas?
2 dienas
LE
LETA
Veselam
RSU zinātnieki īstenos pētījumus Covid-19 seku mazināšanai
2 dienas
LE
LETA
Veselam
Neviena jauna Covid-19 slimnieka – vai esam palikuši uzmanīgāki?
2 dienas

Lasītākie

ML
Māra Libeka
Latvijā
Patiesība par Valsts prezidenta ģimeni, pilsonību un izglītību. Egils Levits atbild uz “Latvijas Avīzes” jautājumiem 23
Intervija 12 stundas
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Kāpēc pēc 10 gadiem Latvijā tālbraucēju vairs nebūs? Fortūnas džentlmeņi atgriežas mājās
Speciālreportāža 35 minūtes
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Aptauja: Vai sācies Covid-19 otrais vilnis?
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Perevoščikovs: Slimnieki kļūst jaunāki un katrs trešais Covid-19 gadījums ir saistīts ar saslimšanu ārzemēs
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kāds būs B variants, ja Covid-19 dēļ mācības klātienē notikt nevarēs?
3 stundas