Reklāmraksti

Kādēļ bērnam vajadzētu sākt pašam krāt naudu jau no bērnības?0

Bērni katrā savas dzīves dienā par apkārtējo pasauli iemācās arvien vairāk. Lai gan ir vērtīgi ļaut viņiem pašiem izpētīt un apgūt visu jauno, ir lietas, kuru apguvē vecāki var palīdzēt. Piemēram, finanšu pratībā – naudas krāšanu savām atvasēm vajadzētu mācīt jau agrā bērnībā. Kādēļ? Aplūkosim svarīgākos iemeslus.

Nauda netiks izšķiesta bezmērķīgi

Daudzi vecāki saviem bērniem ik nedēļu dod kabatas naudu, kuru viņi paši var izmantot pēc saviem ieskatiem. Taču tā vietā, lai to iztērētu, piemēram, saldumiem vai rotaļlietām, kas pēc laika tiks nomestas istabas stūrī, vari pastāstīt savam mazajam ķiparam, ka, ieliekot daļu no naudas krājkasītē, pēc laika izveidosies lielāka summa, kuru varēs iztērēt kam daudz vērtīgākam.

Bērns apgūs disciplīnu un mērķtiecību

Šīs ir divas ļoti svarīgas prasmes, kuras noder jebkurā vecumā un jomā. Ja jau agrā bērnībā Tava atvase sapratīs to, cik svarīgi ir izdarīt to, ko viņš apņemas, kā arī neatlaidīgi iet uz savu mērķi, arī nākotnē mācoties skolā un vēlāk studējot, kā arī strādājot, viņš spēs sasniegt daudz vairāk un neapstāsies pie pirmajiem šķēršļiem.

Bērns tiks iesaistīts ģimenes budžeta plānošanā

Vecāki nereti uzskata, ka viņu atvasēm nav jāzina tas, cik viņi pelna, kā tiek sadalīta izdevumu segšana un kontrolēta ģimenes kopējā finansiālā stabilitāte. Taču tā ir kļūda, jo, ja vēlies, lai Tavs mazais ķipars saprastu, kādēļ, piemēram, mēs nevaram pirkt jaunu lelli vai mašīnu katru reizi, kad ejam uz veikalu, viņam ir jāizstāsta tas, ka mamma un tētis saņem algu, un tā ir ierobežota apjoma. Pastāsti bērnam, ka katru mēnesi maksājat rēķinus, kā arī plānojat budžetu, lai naudas pietiktu visam nepieciešamajam. Iesaistot bērnu šajā sarunās un mācot viņam izpratni par finansēm, audzināšana būs vienkāršāka, turklāt tad, kad mazais ķipars izaugs, viņš spēs prasmīgāk apieties ar naudu, un, visticamāk, par to Tev pateiksies.

Bērns gūs pārliecību par sevi

Apziņa, ka Tev ir papildu līdzekļi, kurus vari izmantot neparedzētās situācijās, spēj ietekmēt to, kā Tu jūties un cik pašpārliecināts esi. Lai arī ārkārtas gadījumos noderīgs var būt arī īstermiņa aizdevums internetā, nekas tā nespēj sniegt drošības sajūtu kā paša personīgo iekrājumu esamība. Tāpēc arī bērniem ir svarīgi apzināties, ka naudas krāšana spēj sniegt dzīvē stabilitāti un pārliecību par sevi, jo zini, ka gadījumā, ja kas notiks, Tev būs iespēja atrisināt problēmas, kas saistītas ar naudu.

Bērns iemācīsies, kas ir laba dzīves kvalitāte

Iespējams, Tu tam neticēsi, taču ļoti daudz cilvēku pasaulē ik dienu cīnās ar stresu, kas rodas tieši saspringtas finansiālās situācijas dēļ. Viņi ir nervozi un nelaimīgi. Stress attiecīgi noved pie problēmām ģimenē, attiecībās un arī pie problēmām ar veselību. Bērns, kurš būs iemācījies to, ka naudas krāšana ir pašsaprotams un vērtīgs ieradums, visticamāk, šo stresu nākotnē nepiedzīvos, jo jau laicīgi būs sapratis, kā kontrolēt savu finansiālo situāciju, lai tā būtu stabila.

Bērns apgūs prasmi nedzīvot pāri saviem līdzekļiem

Šī ir ļoti nozīmīga prasme, kuru vajadzētu apgūt daudziem cilvēkiem mūsdienās. Tieši tās trūkuma dēļ vairums ieslīgst parādos un nespēj no tiem izkļūt. Ja Tava atvase bērnībā iemācīsies to, ka visa nauda obligāti nav jāiztērē, jo atlikumu var iekrāt, viņam vienmēr būs pieejams “drošības spilvens”, kas noderēs situācijās, kad būs vajadzīgi papildu līdzekļi.

LA.lv