Sports
Futbols

LFF kļūda – tiek atcelta “New Project” izslēgšana no pirmās līgas0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Latvijas Futbola federācija

Latvijas Futbola federācijas (LFF) Apelāciju komisija (AK) atcēlusi iepriekš oktobrī Disciplinārlietu komisijas (LFF DK) piemēroto “New Project” vienības izslēgšanu no 2019.gada sezonas “Komanda.lv” pirmās līgas čempionāta, informē LFF.

Iepriekš 30.oktobrī LFF DK sodīja “New Project” klubu par nelicencēta spēlētāja došanos laukumā 19.oktobra spēlē pret “Auda” komandu, piemērojot vienībai zaudējumu ar 0:3, 200 eiro naudas sodu un izslēgšanu no turnīra, bet vienības galvenajam trenerim Aleksandram Osinam piešķirot diskvalifikāciju no visām LFF organizētajām sacensībām līdz 2020.gada 30.oktobrim.

Saskaņā ar sev esošajām tiesībām, sodītais klubs vēlāk vērsās LFF AK, kur apstrīdēja komandas izslēgšanu no turnīra un trenerim piemēroto diskvalifikāciju. Pēc visu lietas materiālu izvērtēšana, LFF AK lēmusi daļēji apmierināt apelācijas sūdzību.

LFF AK, atzīst, ka lēmums daļā, ar kuru nolemts diskvalificēt Osinu no visām LFF organizētajām sacensībām, ir tiesisks un atstāt to negrozītu. Tāpat LFF AK atzīst, ka LFF DK lēmums daļā, ar kuru nolemts izslēgt “New Project” no čempionāta, ir prettiesisks. LFF AK nolēmusi atcelt LFF DK lēmumu daļā, ar kuru nolemts izslēgt “New Project” no 2019.gada “Komanda.lv” pirmās līgas čempionāta.

Savos secinājumos AK klāsta, ka komandas sastāvam oficiāli nepieteikta spēlētāja piedalīšanās spēlēs ir pretrunā jebkādiem sportiskiem pamatprincipiem, jo rada priekšrocības konkrētajai komandai, pārkāpj vienlīdzības principu un pieļauj visām citām komandām vienlīdz saistošo pienākumu neievērošanu. Spēlētāja pieteikšana atbilstoši kārtībai, kas noteikta LFF regulējumā, ir svarīga ne tikai no sportisko principu ievērošanas, bet arī no godīgas sacensību organizēšanas puses. Oficiālais regulējums nodrošina vienlīdzību starp dalībniekiem un jebkādi tā pārkāpumi ir uzskatāmi par būtiskiem.

Izvērtējot soda samērīgumu attiecībā uz Osina diskvalifikāciju, LFF AK norāda, ka LFF DK piemērojusi reglamentā noteikto minimālo iespējamo soda mēru. Piemērotais sods LFF AK ieskatā ir atbilstošs izdarītajam pārkāpumam un ir samērīgs, turklāt komisija ņem vērā, ka pats treneris savu vainu vaļsirdīgi atzinis. Pārkāpums veikts apzināti, tā ir bijusi Osina apzināta un kontrolēta rīcība.

Vērtējot soda pamatotību attiecībā uz “New Project”, LFF AK ņem vērā, ka treneris AleksandrsOsins personīgi atzinis, ka čempionātam nepieteikta spēlētāja došanās laukumā bija viņa kā trenera apzināta rīcība un, kā var spriest pēc lietas materiāliem, arī iniciatīva. LFF DK savā lēmumā nav izvērsti pamatojusi komandas diskvalificēšanu, savukārt LFF DK reglaments nosaka, ka komanda tiek izslēgta no attiecīgā čempionāta par rupjiem sporta ētikas un disciplīnas pārkāpumiem. LFF AK skaidro – lai atzītu, ka “New Project” ir izslēdzama, būtu jākonstatē, ka tieši “New Project” ir vainojama pie minētajiem sporta ētikas un disciplīnas pārkāpumiem, kuru LFF DK saskatījusi apstāklī, ka komandas sastāvā treneris pēc savas iniciatīvas laidis laukumā nepieteiktu spēlētāju.

Tāpat LFF AK piemin LFF DK reglamentā teikto, ka sodāms ir jebkurš, kurš piedalās pārkāpuma izdarīšanā kā pamudinātājs vai līdzdalībnieks, bet LFF AK ieskatā lietā nav vērtēts un nav pierādīts, ka “New Project” ir piedalījusies pārkāpuma izdarīšanā kā pamudinātājs vai līdzdalībnieks, un komisija šādus faktus un pierādījumus lietā nerod.

Tajā pašā laikā LFF AK ņem vērā, ka “New Project” nes atbildību par sava pārstāvja – trenera Osina – rīcību. Ņemot vērā šos apsvērumus, LFF AK secina, ka attiecībā uz “New Project” diskvalifikāciju piemērotais sods nav samērīgs. LFF AK uzskata, ka pamatoti šajā gadījumā būtu piemērot tikai LFF DK reglamenta pielikuma Nr.1 5.6. punktā minēto 400 eiro soda naudu.

“New Project” lēmumu pārsūdzēja tikai daļā par komandas izslēgšanu no turnīra un par trenerim piemēroto diskvalifikāciju, tāpēc LFF AK nevērtēja jautājumus par zaudējuma piešķiršanu, kā arī naudas soda uzlikšanu un tā apmēru.

Saistītie raksti

Līdztekus tam LFF Sacensību nodaļa skaidro, ka pēc LFF AK lēmuma saņemšanas LFF sacensību vadības sistēmā tiks veikti attiecīgie labojumi, lai turnīra statistikā atgrieztu ar “New Project” saistītos vārtu guvumus un disciplināros sodus, kas saskaņā ar reglamentu tika dzēsti pēc sākotnējā LFF DK lēmuma. Visās pēc LFF DK lēmuma sekojušajās “New Project” spēlēs piemērotie tehniskie zaudējumi ar 0:3 paliek spēkā, jo uz spēļu plānotās norises brīdi saskaņā ar reglamentu spēkā bija attiecīgais LFF DK lēmums.

“New Project” saistībā ar sava statusa atjaunošanu iegūst tiesības pretendēt uz dalību 2020.gada sezonas pirmās līgas čempionātā, un licencēšanas procesā klubs iegūst priekšrocības attiecībā pret 2019.gada sezonas otrās līgas čempionāta otrās vietas ieguvējiem.

LA.lv
LE
LETA
Sports
Šahiste Rogule izcīna bronzas medaļu Eiropas čempionātā rapidā
17 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Vāciešiem super tehnika, Martins Dukurs sāk ar otro vietu
17 stundas
LE
LETA
Sports
Latvijas jaunie kamaniņu braucēji uz pjedestāla Kēnigszē
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
Mīļākais ēdiens latvietim – otrs latvietis. “Saskaņas” pazudušā dēla atgriešanās? “LA” nedēļas apskats
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Sinoptiķi prognozē, ka tuvākās dienas Latvijā būs vēsākas un sausākas
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Rīgas brīvostas bijušais pārvaldnieks Leonīds Loginovs izveidojis kompāniju “Kurlanders” 1
3 stundas
LA
LA.LV
Laukos
Eiropas fondu projekta īstenošanai LLU izvēlas rektores Pilveres ģimenes uzņēmumu
47 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. LPS pauž satraukumu par deputātu skaita samazinājumu pēc pašvaldību reformas
1 stunda