×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.0°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
17. jūlijs, 2017
Drukāt

Hokejs – aizsegs politikai un krievu naudai. Saruna ar Armandu Puči (49)

Foto-LETAFoto-LETA

Gāzes transportētāju uzņēmuma “Itera Latvija” šefs Juris Savickis izmantojis savus sakarus Maskavā, lai ieriebtu Latvijas žurnālistam, un vienlaikus atkal parādījis savu patieso seju – tā var teikt par “Armanda Pučes lietu”. “MTG TV Latvia” pārtraukusi sadarbību ar pazīstamo sporta žurnālistu, kurš Rīgas “Dinamo” spēlēs vadīja “Hokeja studiju”.

Mediju uzņēmums skaidro, ka maina “Hokeja studijas” koncepciju un attiecīgi – arī vadītāju. Puče gan pirmais nāca klajā ar paziņojumu, uzsverot, ka tas saistīts ar ultimātu no Maskavas, sak, vai nu aizvāciet viņu no ētera, vai neslēgsim ar jums līgumu par KHL spēļu translāciju. Pieredzējušais žurnālists šādu nepatiku izpelnījies tādēļ, ka publikācijās kritizējis KHL un Rīgas “Dinamo” politisko ideoloģiju, tāpat arī asi vērsies pret kluba padomes priekšsēdētāju, kādreizējo Valsts drošības komitejas štata darbinieku Juri Savicki. Pēcāk par nepiedalīšanos studijas darbā jaunajā sezonā paziņoja arī Pučes tradicionālais partneris, treneris Oļegs Sorokins.

“Es nenosapņoju un neizgudroju to, ka šis lēmums saistīts ar maniem rak­stiem. Televīzijā mani informēja, ka pakalpojumi nebūs vajadzīgi, argumentējot tieši tā, kā es izstāstīju,” intervijā man sacīja Armands Puče. “Kad vienojāmies ar televīziju (iepriekšējos gados) par hokeja studiju, ļoti skaidri sapratu savu darbu, man nekad nav bijuši ierobežojumi. Televīzijas vadītāji zināja, kāds es esmu, kādas ir manas vērtības, par ko esmu pārliecināts, un nekad nav bijuši norādījumi runāt tā, lai “mums nekaitētu” vai tamlīdzīgi. Studijas rāmis ir ļoti konkrēts – sports, konkrētā spēle, un es arī nekad neesmu to pārkāpis un runājis par politiku. Ne jau studija ir pie vainas, bet mana pārliecība, ko atklāti esmu paudis konkrētos rakstos. Man bija svarīgi pirmajam pateikt (par studiju), jo, ja gaidītu, kā televīzija to iesaiņo, tad es būtu diezgan naivs, un sanāktu, it kā pēc tam taisnotos, ka turos pie krēsla. Televīzijai neko nepārmetu, bet, pirmkārt, tas neizskatās smuki, otrkārt, nebeigsies tie kompromisi, ko viņi šantāžas dēļ pieļauj šobrīd – būs nākamais līgums, un atkal tiks izvirzīti noteikumi. Šobrīd vienu skalpu ir paņēmuši, bet ilgtermiņā pienaglo paši sevi.

Vai tam visam kājas aug no Savicka?

Protams, jo metode ir ļoti vienkārša. Savickis kā operatīvais čekas darbinieks ir spēcīgs izveidot ziņotāju aģentūru vai savākt cilvēkus, kas klausa, pakļaujas, – to esmu uzzinājis arī no viņa laikabiedriem. Bet uzticēt stratēģisku darbu nevar, visu salaidīs tūtā, un šis ir tas gadījums. Pārtulkoja manu rakstu un iedeva funkcionāriem Maskavā. Es jau agrāk biju saņēmis nepārprotamus mājienus, ka ar savu nostāju neesmu vēlams Rīgas “Dinamo” tuvumā, apsardze pat nelaida treniņos. Es jau bez tā varu iztikt, bet tas nemaina manu spēju izdarīt secinājumus. Tagad sagaidīja šo mirkli.

Viņi grib tev ieriebt, bet, tīri praktiski skatoties, ko tu zaudēsi no tā, ka neļaus vadīt studiju?

Neko, būšu vien ieguvējs. Tagad tikai pārliecinos par to, ka mana teorija, sasaistot politiku un krievu naudu, kas Rīgā tiek ieplūdināta ne jau hokeja dēļ, bijusi pareiza. Hokejs ir tikai aizsegs. Tagad vairāk laika varēšu pavadīt kopā ar ģimeni, rūpēties par veselību, būt ar mazbērniem. Man hokeja studija nekad nav bijusi svarīga no finansiālā viedokļa. Bez tam – žurnālistam nav lielāka gandarījuma, ja viņa publikācijas rada rezonansi un tās tulko arī citā valodā. Lai krievi zina, ko mēs domājam, lai dzīvo ar šo domu.

Pievienot komentāru

Komentāri (49)

 1. Armand kur tu biji agrāk? Kāpēc tikai tagad tādi atklājumi? Laikam ļoti žēl ierastais darbs.

 2. Malacis! Ar savu konkretu viedokli!!!

 3. Pučes darbs komentēt sportu – nevis prātuļot par cita naudu un politiku -ja to grib tad vajag doties politikā

 4. Baigā smaka nupat sākās, kas par lietu?
  Puče, kas viņš ir, golferis vai hokejists?
  Naudiņa jāpelna, bet, kad palūdz aizvākties,
  visapkārt izrādās čekisti, komunisti un citi
  tautieši….beidziet pirst!

  • Puče saka pilnīgu patiesību. Vai tev ir pretargumenti? Kā savādāk var nosaukt Kalvīša/Šķēles/Rumpīša sadarbību ar Gazpromu (Putinu/Koperatīvu Ozero/KGB) caur Latvijas Gāzi un čekistu Savicki, kurš starp citu joprojām pauž savu uzticību Krievijas impērijai un savam pirmajam darba devējam. Lai to neredzētu ir jābūt aklam vai stulbam, bet lai noliegtu šo faktu ir jābūt kremlinam

  • onslov nedziedi veco dziesmu par krievijas impēristu labajiem nodomiem apnicis

 5. Vispār nesaprotu kā Latvietis var skatīties to mēslu bedri khl. Kopš tā asiņainā impērija sabruka,neesmu skatījies nevienu spēli…. un nedomāju skatīties.Tā ir dopingu norijusies,nozombēta nācija kura ar sportu nav savienojama.Skatoties to mēslu bedri tiek atbalstīti asiņainie slaktiņi Ukrainā,Gruzijā un citās vietās.

 6. Bijušais zemessargs Atbildēt

  Tā krievu nauda ar čekista savicka rokām grauj Latvijas neatkarību. Kalvītis arī ielīdis savickim pakaļā par naudu.

 7. Superīgie nacionāļi Atbildēt

  kā A.Puče un E.Veidemane, kuriem oligarhu sarunas ir pa prātam. Nevajag izmeklēt, jo tā veca zupa. Novirzīt cilvēku uzmanībo nost no šīs tēmas.

 8. Cukurs un hokejs.Kas tos vieno?Ak Puče.Bet varbūt viņam izvēlēties prioritātes un virtuāli iestāties Arāja komandā?Ak viņš jau bija VDK stukačos.Jā jā Grūta izvēle.

  • Cekistu veteranam” opim “: pat komandas nosaukums “Djinjamo” ir cekistu .Kadel cekistu noziedzinieki ES un NATO Valsti Latvija vel joprojam nav notiesati par saviem noziegumiem? Likumu nepildisana no atbildigajam institucijam un atseviskam personam ir Valsts nodeviba.Ilgadejs cietumsods ar mantas konfiskaciju.

   • Puče ir inteliģents un latvisks vīrs , vīrs ar mugurkaulu . Kā var vatņiki jaukties citas valsts iekšējās lietās ?! Krievi ir jāignorē un jārīkojas tā , lai vatņiki un stukači saprastu ka viņi ir vienkārši sūdi !

  • vai esi pārliecināts,ka vdk stukačos angažēja pusaudžus?Un kādā komandā pats biji/esi/?

  • Kremlin, cik tev maksā?

  • Opeļa krieviskais seklums jau agrāk izraisīja sliktu dūšu arī citos portālos, bet ko lai dara vilks-opis spalvu pat nemet, kur nu vēl tikumu

 9. Kā tas iet kopā? Atbildēt

  Lielā 3A aizstāvība un Savicka kritizēšana jau vien liecina par Pučes “konsekvencēm”. Vakar TV24 Preses klubā nebija apstādināms. Paķer ļaudis par Savicka atmaskošanu, bet turpat ar putām uz lūpām Oligarhu sarunas Pučem pieņemamas. Vai tad Puče nav dzirdējis neko par Lemberga uzskatiem par NATO? Kā var “dragāt” tādās pretrunās?

  • Ieteiktu TV24 vadītājam Ceriņam iepazīties ar intervējamo elementārām CV detaļām.
   Kopš 2004. gada A. Puče ir SIA “Mediju nams” valdes priekšsēdētājs un līdzīpašnieks. 2016. gadā kopā ar citiem preses izdevēja īpašniekiem (Lilita Seimuškāne un Uldis Dreiblats) pārdeva savas daļas tajā[2] Aivara Lemberga dēla Anrija Lemberga sievas brālim Naurim Kāpostiņam.
   Par SIA “Mediju namu” Oligarhu sarunās bija pietiekami interesanti fakti. Raidījuma vadītājam jau nu vajadzēja vismaz to darīt zināmu pašam Pučem, ja gadījumā viņš to ir aizmirsis. Izskatījās , ka uz “Savicka rēķina” Puče no visas sirds “pastrādāja” sava bijušā saimnieka vārdā. Atvainojiet, netīra spēle.

 10. puče jauc sportu ar politiku un lūk rezultāts. puika iedomajies sevi par pasules nabu un “patiesibas neseju” kaut vispār ir vienkāršs puņķutapa

 11. where russian people there is problems. so that why i hate kgb comunist. Latvian u must clean your yard . no russian “rabotegi” no problems 🙂

 12. Tagad Puče varēs komentēt NHL spēles. Urrā!

 13. Visu cieņu Armandam.
  Nosauc lietas pareizajos vārdos.

 14. Žēl gan,abi ar Sorokinu bija interesanta komanda.Bet arī ir lepnums par to,ka nezaudē pašcieņu.Gan jau Kremlis zina arī par viņa grāmatu par Cukuru.Jā Savicka loža ir kauna traips “mūsu”erzacpolitiķiem.”Es pat nevaru iedomāties kuram no politkretīniem var uzticēties un ļaut vadīt valsti lai neiegāžamies bezdibenī.

 15. Somu tautas sakāmvārds: Labāk dzert ūdeni no peļkes smeļot ar vecu vīzi nekā ēst medu no krievu zelta poda.

 16. Rīgas Dinamo un PSRS aktuāls bija 80-tajos. Ne tagad 🙂 Spēlēšana KHL ir solis atpakaļ pufaiku un šņabja laikmetā. Nu kapēc Krievija ar visām varītēm cenšas iebāzt savu dubļaino zābaku durvju ailē un iesmērēt mums Juri. Cilvēkiem no pagātnes ir jāpaliek pagātnē. Paldies Armandam par to, ka viņš sauc lietas īstajos vārdos.

 17. Ka tad tagad Puče komentēs sava drauga Trenera Ozoliņa darbu šajā čekas kolhozā?! ?

 18. Neskatos jau ļoti sen KHL hokeja spēles principā, jo tām pamatā ir Krievijas šovinistiskā pakļaušanas politika. Pēc gadījuma ar A.Puči neskatīšos arī MTG kanālus – TV3 un LNT.
  Vienīgi skatos Latvijas izlases spēles.

 19. Jā kāds uzskata šo ideju par labu esam, lūgums padot to tālāk un izplatīt. Var būt kāds to varētu novadīt līdz Armandam pašam. Jo šaja situācijā, kad viņš pateica “A”, šādas idejas realizēšana, būtu cienijams “B” un es ticu, ka Armandam pietiktu spēju, ambīciju un motivācijas.

 20. Test

 21. Jau ne reizi reiz dažādos forumos es kā reālu un realizējamu lieku priekšā alternatīvu hokeja attīstības ideju. Gribētos lai Armands Puče to arī sadzirdētu un apsvērtu. Ticu, ka Armands , kā liels Latvijas hokeja entuziasts un speciālists varētu kļūt par šādas idejas virzītāju. Šobrīd ir ļoti lielas iespējas (tās nevajadzētu niokavēt) attīstīt hokeju Ziemeļvalstīs, jo hokejs un tā popularitāte strauji attīstās Norvēģija un Dānijā, Latvijā hokejs ir līdzīgā līmenī, tikai ar senākām tradīcijām un lielāku fanu atbalstu. Protams, ļoti augstā līmenī hokejs ir Zviedrijā un Somijā, bet ne jau visas komandas spēlē attiecīgo valstu augstākajā līgā. Ir dzirdēts, ka arī Igaunijā grib attīstīt hokeju; Lietuvā jau arī kaut kas ir, ir bijuši vismaz daži izcili lietuviešu hokejisti. Tātad, IDELA ir izveidot BALTIJAS hokeja līgu (BHL) kur pamatā spēlētu Latvijas, Dānijas, Norvēģijas komandas, kā arī Somijas un Zviedrijas komandas, kuras neiekļūs to valstu augstākajā līgā. Tas būtu kodols. Ar laiku varētu izveidot pa komandai Lietuvā un Igaunijā,. arī Baltkrievija ir gaidīta un Krievijas Sanktpēterburgas klubi. Var but arī kāds klubs no Vācijas. Sponsori šādai idejai atrastos Skandināvijā, jo iedeja patiešām ir perspektīva un , kā jau teicu Norvēģijā un Dānijā ir hokeja pacēlums. Daudzas Skandināvu firmas (bagātas firmas) darbojās starptautiski un arī lokāli – Ziemeļeiropā un būtu ieinteresētas lielākā reklāmā un klientu atbalstā. Tās varētu būt tādas firmas, kā Statoil un Skandināvu bankas un norvēģu Orkla Group, kurai pieder arī Laima un citi Baltijas uzņēmumi. Ar laiku gan jau pieslētos citi Skandināvijas ģenerālsponsori, piemēram, ABB (kas tradicionāli atbalsta ziemas sporta veidus) un arī Volvo varētu skrāpēt pretī Škodai. Pieslietos arī Latvijas uzņēmumi, protams. Aktuāls jautājums arī ar enerģijas tirgus atvēršanu – Gazpromam pogas varētu izgriezt Skandināvijas energouzņēmumi, tas pats Statoil un Norsk Hydro – tās ir ļoti turīgas un nopietnas firmas, kuras būtu ļoti motivētas attīstīt šādu projektu (Baltijas Hokeja Līgu). Visas zvaigznes ir par labu šādam projektam

  • Ideja nav jauna ,un ta ir super ! Bet ir viens ” BET “, un ta ir pareizeja situacija ES un NATO Valsti Latvija .Pasreiz pie varas Latvija ir “zalie” & sarkanie cekisti.

   • Neviens nevar aizliegt norvēģiem un dāņiem sākt veidot šādu līgu un latviešiem iesaistīties. Sponsori sākotnēji nāks no Skandināvijas un kurš šiem sponsoriem var aizliegt ieguldīt Latvijas hokejā? Mums jāatmet ambicijas, bet jābūt pārstāvjiem organizēšanā jau no paša sākuma un dibināšanas, kodols jau būtu Norvēģija un Dānija ar Zviedrijas un Somijas background

 22. iarādās ka kremlis pareizi vien darija viņu noraidot. zēnam pavisam jumts aizbraucis un sporta vietā politiskas propogandas runas stumj. iebāz taču savi nacistu idealoģiju armand sev sākumpunktā

  • gan runā patiesību! Gods un cieńa vińam. Un tādi kā vińš aug vairumā. Čekistiem un vińu līdzskrējējiem neveiksmi visās lietās. Vińiem neizdosies!!! Mums gan!

 23. Ja atlaistu no siltajiem pēcvaldīšanas ”amatiem” caurkritušos politiķus, piemēram Godmani, Kalvīti … garu garais saraksts sanāktu. Pie tam viņus nekur neņemtu pretī uz siltajām ”valžu vietām” … kādas lietas vien tiktu atklātas! … kādas sazvērestības atklātos. A. Puče vien ”ziediņš” …

 24. Nē, nu tāds hokejs mums noteikti nav vajadzīgs (īstenībā, man vienalga)!

 25. latvijau sen ir maskavas paspārnē

 26. Tāds exprezidents Ulmanis pat nejūt kaunu, ka kā tautas uzticības persona tagad pārdevies. Galvenais ka maksā un ne jau prezidenta pensiju, Vai mums ir kaut viens valstsvīrs kurš neliec savu lunkano muguriņu un nebučo roku VIP ložas īpašniekam un viņu ielikteņiem? Man tas krievu hokejs vairs neinteresē ne tik cik melns aiz naga.

 27. Tipiski latviski – krievu nauda slikta, zilās eiropas gan laba. Paldies, ka ir tāds projekts kā KHL un Latvijā ir viena augsta līmeņa komanda. Vairāk nav. Tiekamies augustā tribīnēs.

  • Tak aiztaisies, pernambuk!

  • Augsta līmeņa? 😀
   Domāju, ka jebkura no LČ komandām arī spētu izcīnīt godpilno pēdējo vietu pagājušajā sezonā! 😀 Vai Tu no citas planētas un skaties citu RD spēles?

  • Jūs gan esat dumjš, tās “dizķomandas” izmaksas sen ietvertas Latvijas patērētāju gāzes tarifos. Lūk, no 1. jūlija atkal maksāsim vairāk, lai gan tam nav nekāda ekonomiska pamatojuma! “Stabilitātes garants” turpina rullēt krievijas interesēs!

  • Jā, tikai jautājums, vai mēs to vienu superkomandu varam atļauties? Visa vietējā hokeja izrūnītāju, kas kā putekļusūcējs visu iesūc un apkārt neatstāj neko kā vien tukšumu un pabiras? Patiesībā – nē, nevaram un nevajag. Jo ātrāk rīgas dinamo bankrotēs, jo Latvijas hokejam būs labāk.

 28. KUR gan tā krievu nauda nav vadošā Latvijā????????? VISUR, KUR VIEN SĀC PARAKSTIES! PUČES KUNGS IR DROSMĪGS, SACĪDAMS SKAUDRU PATIESĪBU! LAI NOKĻŪTU AIZLIEGTO PULKĀ, PASAKI PATIESĪBU……..
  Trakums ar pērkamību!? Cik 99% nopērkamo ir naivi muļķi!! PIELĪDĒJI!!! ATKARĪGIE! KĀPĒC neatrasties Savicka ložā, ja par darbu maksā krietnu naudu?

 29. Paralēli Rīdzenes sarunām ir arī fakts, ko piemin Puče- mūsu valsts amatpersonu atrašanās Savicka ložā. Jau gadiem. Un nevienam tas aizdomas par valsts drošību nez kāpēc nerada, bet lūk Krievijas puse gan asi un momentā reaģē uz katru sev nevēlamu epizodi.

Draugiem Facebook Twitter Google+