Latvijā
Sabiedrība

Nogalinātā Mārtiņa Bunkus ģimene šokēta par Gobzema rīcības zemiskumu56


Advokāts Aldis Gobzems
Advokāts Aldis Gobzems
Foto: Sintija Zandersone/LETA

Nogalinātā zvērināta advokāta Mārtiņa Bunkus ģimenes locekļi ir vērsušies Latvijas Zvērinātu advokātu (LZA) padomē, lūdzot ierosināt disciplinārlietu pret zvērinātu advokātu Aldi Gobzemu un izslēgt viņu no zvērinātu advokātu skaita. Šāds lūgums pamatots ar A. Gobzema pēdējā mēneša laikā sistemātisku, regulāru Mārtiņa Bunkus goda un cieņas aizskarošu, nepatiesu ziņu publisku izplatīšanu, plašsaziņas līdzekļos dēvējot viņu par “bandītu”, “mafijas izpildītāju”, kā arī sakot, ka viņš  “zadzis naudu”, “izsaimniekojis lielas naudas summas” un tamlīdzīgi, tā portālu “La.lv” informēja Kristaps Bunkus.

“Esam šokēti par Alada Gobzema rīcības zemiskumu, nomelnojot cilvēku, kurš vairs nevar sevi aizstāvēt. Acīmredzot Gobzems to dara savu politisko mērķu vadīts un cer, ka kāds Latvijas vēlētājs pamanīs viņa eksistenci pirms gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, kurās Gobzems pieteicis savas ambīcijas. Mēs ceram, ka LZA padome aizstāvēs miruša kolēģa godu un advokatūras ētikas standartus, izslēdzot Aldi Gobzemu no advokātu skaita,” saka Kristaps Bunkus, nogalinātā advokāta Mārtiņa Bunkus brālis.

Iesniegumā Bunkus ģimene uzskaita 10 konkrētus Mārtiņa Bunkus goda un cieņas aizskāruma gadījumus, kurus veicis Gobzems laikā no šī gada 7. jūnija līdz 10. jūlijam.

Saistītie raksti

Bunkus ģimene uzsver, ka līdz pat Mārtiņa Bunkus traģiskajai bojāejai, viņa profesionālā darbība nekad nav tikusi apšaubīta – tā nekad nav bijusi skatīta Zvērinātu advokātu padomes Ētikas komisijā, kā arī pret Mārtiņu Bunkus nav bijusi ierosināta neviena disciplinārlieta. Šajos apstākļos Gobzema izvērstā nogalinātā Mārtiņa Bunkus nomelnošanas kampaņa ir apzināts mēģinājums iznīcināt mirušā kolēģa reputāciju un kaitē visam Latvijas zvērinātu advokātu kopumam, teikts Bunkus ģimenes iesniegumā.

Jau vēstīts, ka Mārtiņš Bunkus tika nošauts 30.maija rītā, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna, kura, visticamāk, bija saistīta ar slepkavību, ziņoja LETA.

LA.lv