×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
9. septembris, 2014
Drukāt

Pie Rīgas domes atkārtoti piketē pret Lucavsalas pārdošanu (9)

Foto: LETAFoto: LETA

Pie Rīgas domes notiek atkārtots pikets pret Rīgas izpārdošanu un Lucavsalas privatizāciju.

Ap 50 cilvēku, bruņojušies ar plakātiem un skaļruņiem publisku uzrunu teikšanai, otrdien piketēja pie Rīgas domes pret Lucavsalas privatizāciju, novēroja aģentūra LETA.

Piketētāji arī pieprasīja kāda no partijas “Saskaņa” vai “Gods kalpot Rīgai” pārstāvja iznākšanu, lai pārliecinātos, ka Lucavsalas aizstāvji “ir sadzirdēti”. Pusstundas laikā neviens no Rīgas domes pārstāvjiem tā arī neatsaucās, uz ko piketētāji atbildēja ar skaļu saukli bungu pavadībā “Amerik, nāc ārā!”, apgalvojot, ka viņi zina, ka Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR) šobrīd esot Rātsnamā.

Tāpat izskanēja sauklis “Ameriks – melis!” un neuzticības pārmetumi, pieminot doto solījumu nepildīšanu.

Apmēram stundu pēc piketa oficiālā sākuma, plkst.13, pie piketētājiem vērsās nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs Aleksandrs Kiršteins ar rosinājumu pēc Saeimas vēlēšanām pieprasīt Rīgas domes atlaišanu. Piketētāji šo priekšlikumu atbalstīja, piebilstot, ka to vajadzētu pieprasīt nekavējoties.

Uz plakātiem redzami uzraksti “Pieprasām dārziņu ilgtermiņa nomu”, “Lucavsala – Rīgas zaļā sirds”, “Lucavsalu – vēsturiskiem saimniekiem”, “Lucavsala – Rīgas skābeklis”, “Cilvēkiem ir tiesības uz zemes pleķīti” u.c.

Apkārtesošos uzrunāja skaļruņos gan krievu, gan latviešu valodā. Tāpat izskanēja arī muzikāli priekšnesumi, ietverot tautas dziesmas ar zemes un ūdens motīviem.

Kā skaidroja ģimenes dārziņu apvienības “Jumpravsala” valdes priekšsēdētāja Rasma Griņa, organizācija ar iesniegumu pret Lucavsalas atsavināšanu vērsās tiesā, kas šo iesniegumu nepieņēma. Griņa skaidroja, ka aktīvisti ir apņēmības pilni atkārtoti vērsties tiesā, pat ja šis process prasīs līdzekļus.

Griņa arī stāstīja, ka aktīvisti pagājušonedēļ organizētajā Lucavsalā augošo koku skaitīšanas akcijā saskaitījuši 1300 kokus, kas esot vien divpadsmitā daļa no uz salas esošajiem kokiem. Griņa lēš, ka šie 1300 koki saražo ap 130 000 kilogramu skābekļa, kas Rīgas centram esot ļoti nepieciešams, jo īpaši pēc Eiropas Komisijas paziņojuma par zemo gaisa kvalitāti Rīgā.

Tāpat Griņa vērsusies pie Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (SC) ar iesniegumu, kur pausta prasība apstiprināt solīto trīs gadu mazdārziņu nomas līgumu ar parakstu.

Kā skaidroja vides aizsardzības un reģionālās un attīstības ministra padomnieks un Rīgas domes opozīcijas deputāts Dainis Locis (VL-TB/LNNK), vienīgais veids, kā varētu bremzēt Lucavsalas pārdošanu, ir vēršanās tiesā.

Kā ziņots, neraugoties uz mazdārziņu nomnieku iebildumiem un Rīgas domes opozīcijas deputātu argumentiem, ar Rīgas pašvaldības koalīcijas partiju “Saskaņas centrs” un “Gods kalpot Rīgai” deputātu lēmumu 8.jūlijā tika nolemts pārdot izsolē pašvaldībai Lucavsalā piederošos desmit zemesgabalus 102,9 hektāru platībā.

Vēlāk Rīgas pilsētas pašvaldības īpašuma privatizācijas komisija apstiprināja izsoles sākumcenu zemesgabaliem Lucavsalā – par 103 hektāriem zemes tā būs 26,58 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Saprotu dārziņu apsaimniekotāju neapmierinātību, taču tādi dārziņi gandrīz pašā Rīgas centrā ir absurds. Tā ir ideāla vieta augstceltnēm (augstceltņu dominantes Rīgā trūkst). Un arī no tiesiskās puses neredzu te nekādus pārkāpumus – Dome (neatkarīgi no tā, kas tobrīd tur saimnieko) slēdz PAGAIDU līgumus ar dārziņu apsaimniekotājiem. Viņi var saimniekot, bet tiklīdz pašvaldībai rodas plāni šo teritoriju izmantošanai, šīs zemes ir jāatbrīvo. Un tas ir pareizi un loģiski. Turklāt nekas aci priecējošs tur nebija, tāpat kā citur Rīgas dārziņos.

  2. Sāk veidoties priekšstats, ka ņila Ušakova (ne)vadītās Rīgas Dome nonākusi pagaidām vēl slēptā budžeta iztrūkuma tuvumā. Nesenā izgāšanās ar “rīdzinieka” kartēm, par kurām nav kompensējuši līgumā noteikto summu Pasažieru vilcienam ir viens no simptomiem. Izgāšanās ar izšķērdīgo kampaņu nerīdziniekiem deklarēties Rīgā – vēl viena nelāga pazīme. Rīgas Satiksmes finansu darbības revizija sen jau nepieciešama.

  3. Atcerēsimies Skanstes iela dārzus. Toreiz milzīgo daudzu ha platību abpus Skanstes ielai Rīgas dome atdeva Lipmanam un “Skonto” Guntim Indriksonam ar formulējumu – hokeja halles infrastruktūrai. Tagad redzam kāda tur sabūvēta “halles infrastruktūra” – bankas ēka un daudzdzīvokļu māju torņi (dārgi dzīvokļi pārdošanai). Zemi jaunie īpašnieki privatizēja par santīmiem, jo tā bija dabas pamatne, tad mainīja zonējumu unkā apbūves zemi pārdeva par miljoniem. Sociāldemokrāti, kas toreiz valdīja domē (D.Īvāns, A.Kreituss u.c.) teica, ka nevarot iebilst, jo tas ir “politisks lēmums”. Protams, A.Ameriks tur arī piedalījās. Lūk, kāda mums politika! Pieredze rāda, ka jātaisa skandāls, jāmeklē visi iespējamie kompromitējošie materiāli, tikai tā var šo lietu piebremzēt. Uz salas ir applūsošā teritorija un dabas pamatne – tur nedrīkt būvēties! Mēs panācām, ka atņemot Skanstes ielas dārzus, būvnieki katram dārza lietotājam izmaksāja 200 latu kompensāciju. Pēc tam Rīgas dome pārveidoja nomas līgumus un tagad iznāk, ka 31. decembrī, kad līgums beidzas, zemes lietotājam pašam jānojauc dārza mājiņa un žogs, jāizrauj koki, lai ar šiem darbiem neapgrūtinātu iespējamo “investoru”. Ja nākamajā pavasarī līgums tiks pagarināts, dārza mājiņas varēs būvēt no jauna. Te parādās Rīgas domes cinisms, domājot par investoriem – spekulantiem, un nedomājot par trūcīgajiem rīdziniekiem, kuriem šie dārzi dod iespēju izdzīvot. Soociāldemokrāti toreiz solīja, ka mūsu dārzkopjiem piešķirs zemi citā vietā, uz ilgu nomas laiku, bet neko nepiešķīra. Tauta atceras savus nevaroņus!

  4. Vispār jau slikti ka zaļo zonu samazina. Taču vis ir pareizi ,zeme ir pašvaldībai un ja attītībai vajaga tad vis ir likumīgi. Tāpēc jau arī tos līgumus slēdz tik uz gadu un nedrīkst būvēt kapitālas celtnes un pat augļu kokus nedrīkst stādīt, lai nerastos visādas problēmas. Saprotams,ka dārziņu apsaimniekotāji ir neapmierināti, galvenais jau ir tas vietas tuvums un ieradums arī.Tagad jau arī var nomāt dārziņus citā vietā ,bet tas ir tālu ,zeme jāiekopj ,jābūvē jauna mājiņa inventāram ,kas grib tādas klapatas ierastā vietā. Varbūt kāds vēl atceras dārziņi bija arī Uzvaras laukuma vietā un tāpat vēl citās vietās ,bet pilsētas attīstība prasa savu.

  5. Vispār ta Lucavsalas dārzu likvidācija iesākās vēl pirms Ušakova, tikai toreiz pircēju neatrada. Daudzi tad arī pameta dārzus, jo neredzēja perspektīvu, vai precīzāk toreizējā pašvaldība līgumus neslēdza, bet arī prom nevienu nedzina. Liela daļa dārzu palika nekopti. Palikušie entuziasti laikam panāca līgumu noslēgšanu un protams kaut ko maksāja par to, cerot, ka tas ļaus mierīgi kopt dārzus. Būtu labāk Marksu pārlasījuši, kurš rakstīja, ka nav tāda nozieguma, kuru gatavs veikt biznesmenis, jā tam piesola 400% peļņas. Ar noziegumu es domāju attieksmi pret tiem, kas no darba brīvajā laikā kopj zemi, bet nevis plītē krogos vai notriec naudu laimētavās.

  6. Lucavsalu dārziņiem!

  7. Rīgā ir jau īpašs statuss kā Donbasā, saimnieko kremlis !!!!!

  8. viss tiek pārdots kremļa troļļiem, tik daudz Rīgas lielo namu īpašnieki ir krievi, tā jau tiek kūpinātas ģimenes no dzīvokļiem paskatieties apkārt rīdzinieki !!! kas īpašumu saimnieki !!!…. Rīga tiek pārdota un neviens neko nesaka un tam trollim viss tiek atļauts, “likumīgi”

Draugiem Facebook Twitter Google+