Viedokļi
Komentāri

Franks Gordons: Rietumu un Krievijas lielajā pretstāvē vajadzīga modrība11

Foto – Timurs Subhankulovs

Tieši šajā reģionā nupat noslēdzās NATO militārās mācības “Saber Strike 2018” faktiskā Savienoto Valstu vadībā, kurās piedalījās 18 000 karavīru no ASV, Bulgārijas, Kanādas, Horvātijas, Čehijas, Vācijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Dānijas, Itālijas, Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Rumānijas, Spānijas un no divām valstīm, kas nav NATO locekles, – Somijas un pirmoreiz Izraēlas. Jāatzīmē, ka Somijas kontingents piedalījās šajās mācībās brālīgās Igaunijas teritorijā. No amerikāņu bruņoto spēku vienībām vien “Saber Strike” piedalījās pāri par 950 bruņumašīnu, vairāk nekā 45 tanki un 60 helikopteri.

Šīs mācības ir pienācīga atbilde periodiskajiem Krievijas bruņoto spēku manevriem “Zapad”, kuru smaile vērsta pret tām pašām Baltijas valstīm un Poliju. Zināma psiholoģiska nozīme bija tam, ka mācībās “Zapad” īpaša loma bija piešķirta elites vienībai – Pleskavas gaisa desanta divīzijai ar ieplānoto “spēli” virzienā caur Igauniju uz Rīgu.

Mācības “Saber Strike 2018” ne tikai apliecināja vairāk nekā simbolisku solidaritāti, bet arī gatavību atvairīt “Putinijas” draudus no citas puses – Kaļiņingradas (bij. Kēnigsbergas) apgabalā izvietoto Krievijas bruņoto spēku uzbrukumu t. s. Suvalku koridoram – Polijas teritorijas trīsstūrim, kas iežņaugts starp Kaļiņingradas apgabalu un Baltkrieviju. Ja Krievijai izdotos okupēt šo trīsstūri, Baltijas valstis tiktu nogrieztas no Polijas un stratēģiski izolētas. Atvairīt briesmas un dot prettriecienu… Kā zināms, Kaļiņingradas apgabals ir ģeogrāfiski izolēts Krievijas Federācijas anklāvs, ko iekļauj Lietuva un Polija.

LA.lv