×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. marts, 2017
Drukāt

Tālruņus un televizorus pārvērš slepenos ziņotājos (7)

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

Tīmekļa vietnē “WikiLeaks” publicēti tūkstošiem dokumentu, kas esot iegūti no ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) Kiberizlūkošanas centra.

CIP hakeri zem ASV konsulāta jumta

Dokumenti liecina, ka CIP hakeri ielauzušies “iPhone” un “iPad” telefonos, operētājsistēmā “Microsoft Windows” un pat tīmeklim pieslēgtos “Samsung” firmas televizoros, padarot tos par slepeniem mikrofoniem. Apejot datu kodēšanas sistēmas populārajās ierīcēs “WhatsApp”, “Signal” un “Telegram”, ko miljoniem cilvēku izmanto savas saziņas šifrēšanai, CIP kibertehnologi guva tālāku pieeju viņu datoriem. CIP kiberuzbrukumu vienībā pērn bijuši vairāk nekā 5000 darbinieku, kas radījuši tūkstošiem kiberuzbrukumu sistēmu, vīrusu un citu kiberieroču. ASV konsulāts Frankfurtē izmantots kā slepena bāze hakeru operācijām pret objektiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā. ASV Valsts departamenta aizsegā hakeriem izsniegtas diplomātiskās pases un ieteikts muitas darbiniekiem sacīt, ka viņi ir konsulāta tehniskie padomnieki. Kad hakeri nokļuvuši Frankfurtē, viņi tālāk varējuši ceļot bez ierobežojumiem Šengenas zonā, kur viņi ielauzušies konkrētu firmu informācijas tīklos, inficējot tās datorus. ASV Valsts departaments un konsulāts Frankfurtē atteicies komentēt “WikiLeaks” ziņoto, bet CIP runasvīrs tikai piebildis, ka “nekomentē varbūtēju izlūkošanas dokumentu autentiskumu”. Publicēto dokumentu autentiskums nav apstiprināts, bet “WikiLeaks” arī agrāk ir publicējis slepenus valdības materiālus.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. kur tad palika putina hakeri? izrādās amerkāņi tādi paši

 2. Bijušais zemessargs Atbildēt

  Lai klausās,tas ir labi, būsim drošībā. Tikai lieliem zagļiem, bandītiem, muslimiem spridzinātājiem, valsts nodevējiem ir jābaidās noklausīšanās.

 3. Un kā būs ar podiem?

 4. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 5. Vajag atreferēt vismaz pareizi, nevis sagrozot informāciju. Nevis caur Telegram utt. tiek telefonā, bet otrādi. Vēl kaudze sīkumu ir muļķības.

 6. Ja kadam liekas, ka tie “uzlabojumi”, ar kuriem gandriz KATRU dienu uzbazas gan phone, gan PC OS, seviski Windows, tiesam tadi ir, pameginiet tos atslegt, jo no tiem nav nekadas jegas, ne vajadzibas lietotajam. Tie vajadzigi tikai, lai KATRU dienu nopumpetu visus datus, ko esat darijusi, rakstijusi.
  Tad redz kadi laiki pienakusi. Ja kadreiz varbut kircinajat bernus, ka no TV uz tiem skatas.., tad tas sen vairs nav pasacina, bet musu “jautra” realitate. Mums seko visu laiku un visur. It ka nepietiktu ar phone, taisas ieviest vel ari auto izsekosanas sistemas…, ja nu kads nelieto telefonu…

Draugiem Facebook Twitter Google+