Sports
Ziemas sports

Tomass Dukurs: Nevaram sapriecāties, jāgaida tiesas lēmums 1

foto: REUTERS/LETA

Kamēr nebūs simtprocentīgs apstiprinājums, ka piešķirta medaļa, nav jēgas sapriecāties, tā “LA” ceturtdien atzina Latvijas skeletonists Tomass Dukurs.

Starptautiskā olimpiskā komiteja trešdien paziņoja par četru Krievijas skeletonistu diskvalifikāciju un viņu rezultātu anulēšanu Soču olimpiskajās spēlēs. Krievu sportists Aleksandrs Tretjakovs toreiz izcīnīja zeltu, otrais bija Martins Dukurs, bet ceturtais – Tomass Dukurs, kuri nu pacēlušies par pozīciju uz augšu.

“Pārsteigums mazliet ir, arī prieks. Vispirms to uzzināju no Martina, kurš naktī pamodināja – esi izcīnījis medaļu guļot. Protams, medaļa ir medaļa, bet tas nav tas, ja saņem to uzreiz pēc mačiem. Bija jau skaidrs, ka šai ziņai agrāk vai vēlāk jānāk, tikai jautājums – pozitīvai vai negatīvai,” sacīja Tomass, piebilstot, ka šobrīd nav arī jēgas sapriecāties, jo Krievija vērsusies Sporta Arbitrāžas tiesā (CAS) un šai lietai punkts uz i būs uzlikts tikai pēc tās lēmuma.

Saistītie raksti

Latvijas sportistiem trešdien treniņš Vistlerā pirms Pasaules kausa posma bijis grūts, jo domas piesietas citur, ne trasē. “Lielākā daļa citu valstu braucēju apsveica ar medaļu, bija daudz vēlējumu. Krievus arī redzējām, bet nekādu sarunu mums nebija. Viņiem tā bija bēdīga vēsts un to arī varēja nolasīt pēc ķermeņa valodas. Bet treniņš bija diezgan bezjēdzīgs. Vistlerā vajag kārtīgi nokononcentrēties, lai sakarīgi nobrauktu, bet šoreiz domas bija citur,” atzina Tomass.

Krievijas Bobsleja un skeletona federācijas prezidents Aleksandrs Zubkovs, kuram arī draud diskvalifikācija no Soču spēlēm un attiecīgi divu bobslejā izcīnīto zeltu zaudēšana, norādījis, ka viņi ies līdz galam, jo uzskata apvainojumus par nepatiesiem un diskvalifikācijas piešķirtas par spīti jurudiski pierādījumu neesamībai. Ja arī CAS nebūs viņu pusē, vērsīšoties vēl citās iestādēs. Tiesa, ir niecīga iespēja, ka tiks mainīts Starptautiskās olimpiskās komitejas lēmums.

LA.lv