Latvijā
Sabiedrība

VID aicina “piebremzēt” ar deklarāciju iesniegšanu jau 1.martā15


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Valsts ieņēmumu dienests (VID) aicina iedzīvotājus nesteigties gada ienākumu deklarācijas iesniegt jau marta pirmajā dienā, tā piektdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja dienesta ģenerāldirektore Ilze Cīrule.

“Mēs saprotam, ka ikviens vēlas iesniegt deklarāciju pirmais 1.martā, lai arī pirmais saņemtu šo nodokļu atmaksu, bet, manuprāt, pagājušā gada rezultāti parādīja, ka nebūs tā, ka kāds no nodokļu maksātājiem šo atmaksu nesaņemtu, lūdz ar to ir aicinājums nesteigties un tieši 1.martā no rīta šo deklarāciju nesniegt,” teica Cīrule.

Vienlaikus viņa prognozēja, ka šogad neatkārtosies pagājušā gada situācija, kad, ņemot vērā milzīgo vienlaicīgo pieslēgumu skaitu, sistēma tika pārslogota.

Saistītie raksti

Tāpat Cīrule norādīja, ka VID ir ļoti ieinteresēts, lai automātiski varētu piekļūt datiem gan par iedzīvotāju izdevumiem veselībai, gan interešu izglītībai. “Mēs, laikam, esam viena no iestādēm, kas ir visvairāk ieinteresēta, lai e-medicīna attīstītos pēc iespējas ātrāk, lai mēs varētu visus datus saņemt “online”, lai mums nebūtu jāpieņem čeki papīra formā, jāpārbauda, jāskatās, vai tie atbilst patiesībai,” viņa sacīja.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka 1.martā sākas gada ienākumu deklarāciju iesniegšana gan tiem nodokļu maksātājiem, kam tas jādara obligāti, gan tiem, kuri to vēlas darīt brīvprātīgi, lai saņemtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem.

LA.lv