Latvijā
Sabiedrība

VID masveidā meklē darbiniekus 16

Foto – LETA

Darbinieku trūkuma dēļ var tikt apdraudēta atsevišķu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) funkciju izpilde, tāpēc dienests masveidā sācis meklēt darbiniekus. Tas tiek darīts pirmo reizi pēc reorganizācijas, kuras laikā dienestā tika likvidētas simtiem darba vietas un atlaisti desmitiem darbinieku, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas sešos”.

Šo trešdien oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis” VID bija publicējis 23 darba sludinājumus ar 28 vakancēm. Galvenokārt tiek meklēti nodokļu inspektori, bet nepieciešams arī iekšējais auditors, personāla speciālists, jurists, grāmatvedības un muitas eksperts.

VID nenoliedz, ka tik apjomīga vakanču izsludināšana vienā reizē notiek pirmo reizi pēc divus gadus notikušās reorganizācijas, kad tika likvidētas aptuveni 400 štata vietas, reāli atlaižot vairāk nekā 120 darbiniekus. Reorganizācijas laikā vakanto amatu izsludināšana tikusi ierobežota, kaut arī iestādes pārkārtošanas laikā arī bez atlaišanas darbinieki gājuši prom. “Darbinieki tomēr VID izvēlas pamest un nodibināt citas darba tiesiskās attiecības. [Iemesls] ir tieši šis te atalgojums, kas nav konkurētspējīgs gan ar citām valsts pārvaldes iestādēm, gan arī ar privāto sektoru,” stāsta VID Personālvadības pārvaldes direktore Līga Loca.

Tagad, kad darbinieku trūkuma dēļ atsevišķās nodaļās var tikt apdraudēta funkciju izpilde, nekas cits neatliekot, kā masveidā meklēt jaunus darbiniekus. Iestādē, kurā strādā ap 4000 darbinieku, kadru mainība esot 10 -12%. Šo procesu apturēt ir cerība vien uz šobrīd valsts pārvaldē notiekošajām reformām, kuru mērķis ir atalgojuma paaugstināšana, jo savi iekšējie resursi jau esot izsmelti. “Mēs no savas puses jau esam mēģinājuši savu finanšu ietvaros rast iespējas šo atalgojumu paaugstināt, bet tas atalgojuma paaugstinājums dalījās proporcionāli uz visiem darbiniekiem. Ir amati, kuros ir jau ilgstoši strādājoši darbinieki, kuriem ir trešā kvalifikācija un kurus vēlamies noturēt. Viņiem šis pieaugums ir jūtamāks, nekā uz šo pirmo kvalifikācijas pakāpi, kur šīs profesionālās pieredzes noteikti nav vai viņa ir ļoti minimāla,” saka dienesta pātrstāve.

Darba sludinājumā nodokļu inspektoriem piedāvātā mēnešalga pirms nodokļu nomaksas ir sākot no 600 eiro. „Protams, ja mēs velkam paralēles, tad privātajā sektorā par šādu algu var atrast darbu tirdzniecībā vai asistējošās pozīcijās. Privātajā sektorā, iespējams, netiek prasīta īpaša pieredze un izglītība, lai saņemtu šādu atalgojumu. Savukārt valsts sektorā un VID šiem amatiem tiek prasīta zināma kvalifikācija. Tur nevar iet jaunietis bez augstākās izglītības,” neslēpj “CV-Online Latvia” vadītājs Aivis Brodiņš.

Dienestā kopumā šobrīd esot pusotrs simts vakanču. Taču konkurss uz visiem amatiem netiek sludināts, jo fiziski ar tik lielu apjomu, lai caurskatītu pretendentus, tur netiktu galā.

LA.lv