Latvijā
Sabiedrība

Zemessargs veido kritisku blogu: X stunda var pienākt rīt 16

Ekrānšāviņš http://ciekurs.blogspot.com/

“Veselības nozarē nerisinātas problēmas jūtam, kad cilvēku ieved slimnīcā, izglītībā – līdz ar jauno mācību gadu, arī aizsardzības jomā neizdarības sekas var būt ļoti dramatiskas, bet bieži to saprot, kad jau ir par vēlu,” tā sarunā ar “LA” saka zemessargs, kurš sevi sauc par “Ivaru Čiekuru” (vārds izdomāts) un kopā ar domubiedriem veido interneta dienasgrāmatu jeb blogu “ciekurs.blogspot.com”.

Savu identitāti “Ivars Čiekurs” nevēlas atklāt, jo uzskata, ka cilvēkiem nav jākoncentrējas uz personībām, kuras veido blogu, bet gan tajā paustajām idejām. Aizsardzības ministrija uzsver, ka nekad neiesaistīsies šāda veida diskusijās. “Slēpjoties aiz neesošas identitātes [viņi], izplata melīgu informāciju un cenšas tās izplatīšanā iesaistīt arī masu medijus,” norāda ministrija. Tajā pat laikā ministrija ir paudusi gatavību rīkot publiskas diskusijas ar blogeriem.

Viena no “Ivara Čiekura” idejām ir obligātā militārā dienesta atjaunošana, pamatojot to gan ar Lietuvas un Igaunijas pieredzi, gan Latvijas NBS nepieciešamību konceptuāli reaģēt uz karu Ukrainā.

“Arī Lietuva iepriekš mēģināja kā kodolu savai aizsardzības sistēmai ņemt profesionālo militāro dienestu, bet tad saprata, ka ar to nepietiek valsts aizsardzībai. Viņi pieļāva tās pašas kļūdas, ko mēs,” uzsver “Ivars Čiekurs”.

Viņš uzskata, kar pašlaik esošajiem aizsardzības nozares uzstādījumiem iespējamās Krievijas agresijas gadījumā “nevaram cerēt uz jēgpilnu pretestību, bet gan uz tā saucamo varoņa nāvi.”

“X stunda var pienākt rīt, jo pašlaik ir kritiskākais brīdis – no ASV prezidenta vēlēšanām līdz inaugurācijai 20. janvārī. Pretinieks var izmantot situāciju, ka kanādiešu vadītais bataljons ieradīsies pavasarī. Jāapzinās, ka esam kaimiņos Krievijai un tā ir un paliek mūsu galvenais apdraudējums,” spriež blogeris.

Aizsardzības ministrija, atbildot uz “LA” jautājumiem, pamatoja, kāpēc nebūtu efektīva obligātā militārā dienesta atjaunošana.

“Kura interesēs ir iznīcināt pašlaik funkcionējošu valsts militārās aizsardzības sistēmu, kura pēc finanšu samazinājuma gadiem beidzot sāk atkopties un kļūst par reālu spēku, lai aizstātu to ar obligātā militārā dienesta karavīriem jeb “lielgabalu gaļu?”, jautāja ministrija.

Ministrijas argumenti pret obligātā militārā dienesta atjaunošanu – būtu jāizformē profesionālais militārais dienests, NBS rastos liels administratīvais slogs, vajadzētu vairāk virsnieku un pieaugtu arī finansiālie izdevumi.

Visu materiālu lasiet 2.janvāra “Latvijas Avīzē” un E-Izdevumā

LA.lv