Foto: Shutterstock.com

Uzmanību! Piecas frāzes, kas liecina – tev ir attiecības ar sociopātu 10

Sociopātiju, ko dēvē arī par antisociāliem personības traucējumiem, raksturo kā uzvedības modeli, kas pastāvīgi ignorē apkārtējo jūtas. Šāda izturēšanās sākas jau bērnībā un turpinās, cilvēkam pieaugot.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Vārītus rīsus nedrīkst uzglabāt ilgāk par vienu dienu! 10 bieži pieļautas kļūdas gatavojot, kas var izraisīt saindēšanos ar pārtiku
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Lasīt citas ziņas

Sociopātiem parasti nepiemīt sirdsapziņa, bet var izpausties kompulsīva uzvedība. Vienlaikus viņi ir ārkārtīgi inteliģenti un apburoši, tāpēc viegli iekļaujas jebkurā sabiedrībā, kaut arī šī izturēšanās ir neīsta.

Sociopāti dara visu, lai kontrolētu tavu dzīvi. Ja esi bijusi attiecībās ar sociopātu, visticamāk, bieži esi jutusies uz robežas un pilnībā neesi sapratusi šīs jūtas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Būt jebkādās attiecībās ar sociopātu, lai kādas emocijas arī nerastos, ir bīstama situācija. Kā sociopāti spēj uzturēt attiecības? Tikai ar iebiedēšanas, manipulāciju un demoralizācijas palīdzību.

Pārliecība par sevi bieži ir augsta pašnovērtējuma tuva radiniece. Pašpārliecības iedragāšana – tas ir viens no veidiem, ar kuru sociopāti var noķert tevi savos krāpnieciskajos tīklos. Vai pastāv frāzes, pēc kurām var izdarīt secinājumus par sociopātu patiesajiem nodomiem?

Jā, pastāv, un lūk, piecas no tām!

1. “Tu esi vientuļa. Mēs varam būt kopā”
Attiecību sākumā sociopāti (vai narcisi) nenogurst paust savu nesaraujamo “pieķeršanos” tev. Tā nav normāla uzvedība. Labākajā gadījumā cilvēks atrodas ārpus realitātes, piemēram, kā stalkers. Sliktākajā gadījumā viņš manipulē ar tevi, cenšoties turēt tevi savā kontrolē.

2. “Tu esi atkarīga no manis”
Pēc būtības sociopāti lieto šo frāzi, lai pakļautu šaubām tavu pašvērtējumu un apmierinātu savu neremdināmo vajadzību izjust savu taisnību. Sociopāti bieži izmanto negatīvisma rezerves, lai tiktu galā ar situāciju, kura, pēc viņu domām, samazina (vai draud samazināt) viņu spēku.

3. “Es neieredzu drāmu/Tu esi karaliene”
Nav daudz frāžu, kuras liek mums šaubīties par sevi vairāk nekā tikt nodēvētai par “drāmas karalieni”. Īstenībā šī ir frāze, kuru sociopāti izmanto, lai piešķirtu nenoteiktības sajūtu.

Patiesība ir tāda, ka sociopāti mīl drāmu, jo bez tās nevar sasniegt savus manipulatīvos un savtīgos plānus. Padomā par to: drāma ir galvenais sociopāta munīcijas avots. Drāma – tā ir degviela viņu ugunij.

4. “Es tev esmu vajadzīgs”
Sociopāti alkst pēc kontroles. Apzināšanās, kas viņu upuris ir zaudējis personisko gribu, ir viņu galvenā vēlēšanās.

Acīmredzot sociopāti par to nerunā, jo vēlas radīt veselīgu attiecību šķietamību. Viņu mērķis ir no jauna radīt emociju pieplūdumu, kas nepieļauj racionālu domāšanu. Atceries par kontroli pār gribu ar manipulāciju palīdzību un tev būsi pareizais bruņojums, lai atpazītu iespējamo sociopātu.

Reklāma
Reklāma

Nepadodies. Tu viņam neesi vajadzīga. Ir ārkārtīgi svarīgi nodalīt emocijas no loģiskās domāšanas, kad ir darīšana ar sociopātu.

5. “Tu esi dumja/neizglītota/pilnīgs pārpratums”
Noslēgumā mēs minam šo frāzi vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, lai pārliecinātu tevi, ka sociopāti ir spējīgi uz aizvainojošu uzvedību. Otrkārt, sociopātiem nepastāv nekādu aizliegumu attiecībā uz emocionālu, fizisku vai psiholoģisku iedarbību uz cilvēkiem. Sociopāts spēj nesaudzīgi iedvest pārliecību par savu nepamatoto pārākumu pār tevi. Viņš to dara tāpēc, lai, spēlējot uz tavām emocijām, iegūtu varu pār tevi.

Avots: “tayni-mirozdaniya.ru”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.