Foto-Shutterstock

Ājurvēdisks, ezoterisks un astroloģisks skatījums uz tievēšanu 0

Teksts: AIJA AUSTRUMA, astroloģe

Kokteilis
VIDEO. “Apsardze tiešām noderētu” – Andra Kiviča koncertā skatītājus pārsteidz viņa sievas uzvedība uz skatuves 1
VIDEO. Pie vīrieša mājas durvīm Lielbritānijā pieklauvēja divi jaunieši, pēc kā pārsteigtais saimnieks gluži vai zaudēja valodu…
TV24
Militārais analītiķis: Krievijas tīkojumi uz Baltijas valstīm bija skaidri jau sen. Pēdējais solis ir, protams, militārais
Lasīt citas ziņas

Ja vienā teikumā jāapkopo atbilde uz jautājumu, kas ietekmē mūsu slaidumu (vai tuklumu) no alternatīvo terapijas prakšu viedokļa, tā skanētu šādi: tas, kādi no dabas esam, tas, ko ēdam, tas, kā kustamies, un tas, kā domājam (lasi – ar apziņu radām savu pasauli). Kā redzi, galvenajās līnijās tas nav pretrunā ar oficiālās medicīnas viedokli. Aplūkosim pamatīgāk un tuvāk!

Slaidums, ko daba devusi

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirms vispār sāc piktoties uz sevi, svariem un sūro dzīvi, jāpieņem vienkārša patiesība – daba mūs ir radījusi dažādus, un ir muļķīgi mēģināt pārtaisīt sevi pēc sazin kāda etalona.

Brīnišķīgi to parāda ājurvēdiskais dalījums došās: cilvēks, kam dominē vatta doša, iespējams, nemaz nelasīs par lieko svaru, jo ir caurbira pēc dabas, savukārt kārtīga kapha doša jau kopš bērnības ir cīnījusies ar jautājumu, kāpēc viņas ķermeņa apjoms ir lielāks par to, ko mums pierasts uzskatīt par normālu. Taču tas šajā gadījumā nekādā ziņā nenorāda, ka kapha cilvēks nav vesels vai nedzīvo veselīgi!

Tāds vienkārši ir viņa ķermeņa tips. Sporta zālē pavadītajām stundām ir īslaicīgs efekts, svars pie kaphas atgriežas žigli, jo… var gadīties, ka tāds arī ir viņas normālais, veselīgais svars. Mierinājumam var piebilst, ka arī imūnsistēma šiem cilvēkiem ir noturīgāka.

Astrologs pēc dzimšanas kartes var noteikt, vai šim cilvēkam ir dabiska nosliece uz kādu lieku kilogramu.

Piemēram, cilvēkiem, kuriem dominē Ūdens stihija (Vēzis, Skorpions, Zivis), ir lielāka tendence izplūst. Vai arī – ļoti ticams, ka viņš nonāks pie liekā svara savu rakstura īpatnību un rīcības dēļ. Un arī to, vai konkrētais cilvēks ir gana pašdisciplinēts, lai piekoptu veselīgus paradumus ilgākā laikā. Tomēr šīs nianses ir gana smalkas, lai mēs vispārinātu no sērijas visi Vēži ar laiku kļūst resni vai visas Jaunavas ir tā norūpējušās par savu veselību, ka nenokāps no diētas. Nu, nav tā, un viss!

Vēl astrologs, analizējot cilvēka karti saistībā ar pašreizējo planētu stāvokli un dabiskajiem cikliem, var noteikt laikposmus, kad konkrētajai personai kā mērķdotācija tiek dota enerģija kaut kā jauna radīšanai. Ja šo enerģiju neiztērējam pēc nozīmes, tā var apvainoties un sagult taukos – ja nu kādreiz nākotnē mēs sapratīsim, kā to pareizi izlietot.

Ir arī tādi laikposmi, kad organisms dabiski uzkrāj vairāk resursu. Tāpēc, pirms sāc skarbu notievēšanas kūri, varbūt vērts pajautāt, cik dabiski tas iekļaujas tavā ķermeņa tipā un pašreizējā dzīves ciklā.

Taču, protams, ir arī tas tauku mētelītis, ko uzaudzējam papildus dabas lemtajam, un ar to gan ir vērts pacīnīties.

Barība smalkajam ķermenim

Kāpēc diētas bieži vien nepalīdz? Viena lieta ir nomest liekos kilogramus no redzamā un taustāmā fiziskā rumpīša, pavisam cita – tikt galā ar enerģētisko badu, kas uzkrājas smalkajos ķermeņos.

Fiziskais ķermenis var badoties salīdzinoši ilgi bez jūtamiem streika pieteikumiem un pēc tam atgriezties pie ierastās ēdienkartes. Ja atstāsi bez gaidītajām enerģijām smalko ķermeni, tad ātri vien kļūsi kreņķīgs, saguris un nīgri reaģēsi uz katru kairinājumu (šķiet, katrs, kas kaut reizi ievērojis diētas vai mēģinājis atmest smēķēšanu, pazīst šo stāvokli, kad ikviens sīkums nesamērīgi aizkaitina). Rodas it kā loģisks secinājums – labāk būt apaļai un priecīgai, nevis slaidai un nervozai, vai ne? Liela daļa tievētāju šajā brīdī izšķiras par labu pirmajam variantam.

Bet atgriezīsimies pie smalkā ķermeņa. Kas to baro? Ezoteriskais skaidrojums – emocijas.

Jo vairāk krāšņu emociju mēs gūstam no savas dzīves, darba, attiecībām, ikdienas, jo mazāk bada smalkajā plānā.

Atliek atcerēties iepriekšējo reizi, kad biji iemīlējies, lai pārliecinātos, ka emociju mielasts tiešām palaida atvaļinājumā fizisko ēstgribu. Diemžēl arī pretējais ir tiesa – šķiršanās (un citu smagu krīžu) laikā tāpat mēdzam zaudēt ēstgribu, ja tā kārtīgi ļaujam sev izsēroties. Ja ne, apēdam apspiestās emocijas gluži taustāmos un ne īpaši veselīgos frī ar majonēzi, šokolādē vai kādā citā mierinājuma produktā.

Labāk, protams, būtu kausēt tauciņus ar pozitīvām emocijām, un šis ir visai sarežģīts uzdevums, kas trenē to pašu izslavēto apzinātību. Pirmkārt, regulāri un apzināti katru dienu jāieplāno sev kāds jauks brīdis, kāds notikums, kas sagādā patiesu prieku. Otrkārt, jāiemācās to izbaudīt visā pilnībā, nekavējoties domās pie iepriekš darītā un nerūpējoties par to, kas ieplānots pēc šīs patīkamās pauzes.

Sevi lutināt vajag, arī ķermeniskajā līmenī. Ja tas šķiet egoisms vai lieka naudas šķiešana, padomā par to no šāda viedokļa: ķermenis grib, lai tu to ievēro, un, ja jau tam neizdodas pievērst tavu uzmanību, esot mazā apjomā, tad varbūt tas jāpalielina, jo lielākus objektus taču ir vieglāk ievērot! Loģiski, vai ne!?

Šķiet, pat skeptiķi piekritīs, – pozitīvās emocijās mēs vibrējam augstākā frekvencē, un līdzīgs pievelk līdzīgu, tāpēc tādā prieka un viegluma stāvoklī pievilcīga šķiet viegla – augstu frekvenču barība, kas vairumā gadījumu ir arī veselīga un diētiska. Bet, kad stresaina situācija prasa mobilizēt izdzīvošanas resursus, prasās kaut kā pamatīgāka, sātīgāka. Bet… Kā lai izskaidro, piemēram, dārza ballīti, kur sanākuši tavi vistuvākie cilvēki, kur esi pacilāts un priecīgs, teju vai eiforisks, bet uz kuņģi ceļo viens šašlika gabals pēc otra un pīrāgi piedevām. Tur jau tā lieta – kas par daudz, tas par skādi!

Līksms cilvēks ir viena lieta, bet gaisā parauts – pavisam cita, un ķermenis ar savu iebūvēto prātu, baidoties, ka šāds eiforisks saimnieks nespēs adekvāti reaģēt draudīgā situācijā, cenšas saimnieku sazemēt tādā veidā, kādā nu māk, proti, ar pārtiku. Ne velti pēc nopietniem rituāliem obligāta sastāvdaļa ir sazemēšanās ar nelielu mielastiņu: lai atgrieztos šeit un tagad, materiālajā pasaulē ar tās likumsakarībām.

Galvenās lietas, kas liek resnēt

(tie nav pārtikas produkti!)
• bailes netikt galā ar kaut ko konkrētu vai ar dzīvi vispār
• regulāri netīkami darbi
• konstanta atteikšanās no savām sirds vēlmēm
• apziņa vai izjūta, ka nerealizē savu misiju
• ieciklēšanās uz pagātnes apvainojumiem
• aizvainojums uz savu vīrieti (vai vīriešiem vispār)

Lai nu kā, pati galvenā aizēdamā emocija ir bailes: ķermenis būvē aizsardzību, kā nu māk: ar buferzonu un uzkrājumiem nebaltai dienai. Kamēr šīs emocijas sevī nēsāsi, ķermenis turpinās tā darīt, vienalga, vai ievēro smalku diētu un svīsti trenažieru zālē, vai ne. Tuklums brīnišķīgi pieskaņojas bailēm izveidot noturīgas attiecības – kas tad mani, tādu apalīti, gribēs? Un tā tālāk.

Figūrai (tāpat kā naudai) jābūt līdzeklim, nevis mērķim. Ja nav skaidri formulējama turpinājuma teikumam “man vajag labu figūru, lai…”, tātad tev to nevajag!

Varbūt kaut kur dziļi tevī sēž pārliecība – kad būsi tikusi pie kārotajiem centimetriem, to saglabāšana prasīs nemitīgas rūpes, laiku, uzmanību, un tu baidīsies atkal uzresnēt. Naudu piesaucu ne jau nejauši – ar to mēdz būt līdzīgi: daudzi cilvēki baidās, ka nepratīs to nosargāt un gudri izmantot, tāpēc neapzināti izvēlas dzīves scenārijus, kuros līdz lielai naudai netiek.

Kas lācītim vēderā?

Jautāta par liekā svara uzkrāšanas iemesliem, alternatīvo terapijas metožu praktiķe Inga Gromova min šlakvielu un toksīnu nogulsnēšanos: “Tauku funkcija ir uzkrāt toksīnus un šlakvielas. Asinīs parādās pārāk daudz svešķermeņu, kuri nevar tikt izmantoti organisma šūnām kā barība, un tie sāk piesārņot organismu. Tos dēvē par šlakvielām. Tās ir lielmolekulāra sastāva barības vielas, ko aknas nespēj pārstrādāt, bet nieres – izvadīt. Tātad svešķermeņi klīst pa organismu, un tie kaut kur jānovieto… Lūk, tie sāk nogulsnēties taukaudos!”

Kāpēc organismā pārmērīgi veidojas šīs lielmolekulārās barības vielas? Pirmkārt, tas, ka kumoss jāsakošļā vismaz 36 reizes, nav nekādas blēņas. Otrkārt, porcijas lielums – savelkot plaukstu dūrītē un ar otru to apķerot, var noskaidrot savu barības normu. Cilvēks var ēst visveselīgāko ēdienu, bet, ja tas nesašķelsies, būs kā inde organismā.

Treškārt – organisma kanalizācija. Barības masa tiek pārstrādāta resnajā zarnā divos procesos – rūgšanas un pūšanas. Normāli barība organismā pārstrādājas pūšanas procesā, kurā piedalās 90% mikrofloras un tikai 10% sēnīšu.

Ja sēnīšu kolonijas pārņem zarnu traktu, līdzsvars tiek izjaukts.

Sliktie mikroorganismi savairojas, un organisma harmoniskā darbība cieš – rodas disbakterioze. Barība tiek pārstrādāta rūgšanas procesā, kuru var izjust ar gāzu krāšanos, vēdera pūšanos, caureju vai aizcietējumu un tauku krāšanos. Sēnēm sevišķi garšo saldumi! Savukārt labvēlīgo mikrofloru iznīcina medikamenti, īpaši antibiotikas, nevēlami ēšanas ieradumi, ķīmiski un sintētiski preparāti, E vielas, alkohols, smēķēšana un stress.

Visbeidzot – jāievēro ēšanas paradumi. Vakarā visi orgāni strādā pazeminātā režīmā un gremošanas sistēma pošas gulēt. Aizkuņģa dziedzeris vakarā vienkārši neizdala pietiekami daudz gremošanas fermentu, kas sašķeltu olbaltumvielas, ogļhidrātus un taukus. Tāpēc viss, kas vakaros apēsts, tiek nogulsnēts taukaudos!

Kā sevi piemānīt

Mānīšanās tā ir tikai nosacīti, jo neko sliktu sev nenodarīsi, ja iekļausi ēdienkartē pāris produktu, kas mazina ēstgribu vai palīdz ātrāk sadedzināt apēsto un optimāli izvadīt no organisma uzņemtās indes. Pētījumi rāda, ka apetīti ierobežo ķiploku, zaļu ābolu, fenheļa, auksti spiestas olīveļļas un greipfrūtu aromāts. Turi šos produktus sasmaržojamā vietā vai ielej greipfrūta ēterisko eļļu aromkuloniņā un nēsā to kaklā.

Augi uzsūc dzīvinošo enerģiju no saules, kas uzlādē to un ļauj pabarot katru mūsu fiziskā, garīgā un emocionālā ķermeņa šūnu tai piemērotā veidā, tāpēc tos var izmantot kā palīgus gremošanas uzlabošanai un svara normalizēšanai. Veselīga diēta darbojas arī kā antidepresants (tikai bez blaknēm), tātad palīdz brīžos, kad notiek emocionālā pārēšanās.

• Melnie pipari un kurkuma palīdz mazināt svaru, novēršot tauku nogulsnēšanos organismā;
• kanēlis un ingvers stabilizē cukura līmeni asinīs, mazinot apetīti;
• svaigi ķiploki un sīpoli satur dažādus fermentus, kas uzlabo gremošanu, veicinot svara samazināšanos;
• karēla (rūgtā melone) palīdz regulēt cukura līmeni asinīs, attīra asins sastāvu un veicina aknu spēju pārstrādāt taukus;
• sierāboliņa sēklas attīra detoksikācijas orgānus un ir šķiedrvielām bagātas, tādēļ rada sāta sajūtu un ļauj samazināt porciju;
• diedzētas sēklas un pākšaugi ir ļoti sārmaini un detoksējoši, tādēļ palīdz līdzsvarot iekšējās un ārējās sekrēcijas dziedzeru darbību.

Skaties uz mēnesi un tievē

Vēl viena metode ir ēdienkartes pieskaņošana dabas cikliem – Mēness ceļam cauri zodiakam. Ideja ir šāda – katru zodiaka zīmi pārvaldošā stihija labāk saprotas ar noteiktām produktu grupām, un tās arī labāk pārstrādājas organismā. Ir gan nosacījums – līdzās vēlamajai grupai nelietot citas.

• Mēness Zemes zīmēs (Vērsis, Jaunava, Mežāzis): sāls, kurai dietoloģijā ir visai nelāga slava, šajās dienās nevis rada tūsku, bet uzlabo asins sastāvu. Protams, saprātīgās devās. Katrā ziņā var atļauties kaut ko sāļāku – ar nosacījumu, ka paralēli neēdīsi produktus, kuros izteikti daudz tauku, olbaltumvielu un ogļūdeņražu.

• Mēness Gaisa zīmēs (Dvīņi, Svari, Ūdensvīrs): tauki (tiesa – labāk augu tauki) ir pat vēlami. Salāti ar riekstiem un augu eļļu rullē ar nevaldāmu jaudu!

• Mēness Uguns zīmēs (Auns, Lauva, Strēlnieks): olbaltumvielām bagāta pārtika šajās dienās atnes maksimāli daudz labuma. Bet tauki gan ne, tāpēc treknu sieru vietā labāk izvēlēties liesākus piena produktus un pākšaugus.

• Mēness Ūdens zīmēs (Vēzis, Skorpions, Zivis): lūk, laiks ogļūdeņražiem –var atļauties pat kādu kūciņu.

• Augļus un dārzeņus var ēst jebkurā Mēness zīmē, bet, ja ir īpašs nodoms tievēt, labāk uz laiku atteikties no saldajiem augļiem un sulām.

Ja esi gatava izmēģināt šādu dalīto ēšanas principu svara normalizēšanai, vislabāk sāc dilstoša Mēness fāzē, kas atšķirībā no augošas ir orientēta uz enerģijas iztērēšanu, nevis uzkrājumu veidošanu. Rezultātu pamanīšanai būs vajadzīga vismaz 21 diena.

Jāpiebilst, ka organisma attīrīšanai draudzīga ir 18. Mēness diena, bet badošanās 5. Mēness dienā var būt kaitīga, jo šajā dienā pārtikas enerģija baro astrālo ķermeni.

Uz priekšu citādā gaitā!

Liekais svars var parādīties divos veidos, skaidro veselības skolotāja Inga Gromova, un ar katru no šiem veidiem jādarbojas citādi.

Pirmais ir endokrīnais liekā svara veids. Tas rodas visos vecumos gan lielam, gan mazam. To var atšķirt vizuāli: apaļumi sedz rokas, kājas, seju un vēderu – tātad visu ķermeni.

Otrais aptaukošanās veids ir tikai gados vecākiem cilvēkiem. No pirmā tas atšķiras ar tauku uzkrājumu vēdera rajonā, rumpi veidojot līdzīgu muciņai. Pazūd viduklis, parādās vēderiņš, viss izlīdzinās vienmērīgi apaļš, bet kājas un rokas paliek tievas kā iepriekš. Šis apaļums rodas no tā, ka netiek kustināti attiecīgie muskuļi un tauki nogulsnējas vietās, kur nekustas.

Tātad liekā svara problēma rodas, ja netiek kustināti attiecīgie muskuļi vēdera un sānu rajonā.

Ar ko atšķiras vecāka cilvēka gaita no jaunāka? Jaunais pārvietojas lineāri – līdzīgi kā modeles pa mēli, vairāk kustinot gurnus. Vecāks cilvēks staigā stīvi un pārvietojas kā pīle – no vienas kājas uz otru, nekustinot gūžas, rezultātā var rasties artrozes, gūžu muskuļu spazmas. Gūžas pārstāj darboties, līdz ar to pārstāj darboties vēdera muskuļi, jo tie piestiprināti pie gūžām.

Kā panākt, lai iekustinātos attiecīgie muskuļi? Vingrinājums ir vienkāršs: sperot soli, novieto pēdas vienā līnijā, līdzīgi kā tērpu demonstrētājas. Jau pirmajās dienās sajutīsi, ka sāp vēdera un sānu muskuļi.

SAISTĪTIE RAKSTI

Tāpēc nevajag taisīt pārslodzi, bet vingrināties, sākot no 5–10 minūtēm un ar katru dienu palielinot laiku (līdz 40 minūtēm dienā). Tad arī tauki pazudīs un parādīsies viduklis! Protams, ar nosacījumu, ka svara pieaugumam nav citu emocionālu vai medicīnisku iemeslu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Kokteilis
VIDEO. “Palika rūgta sajūta” – Rūta Dvinska dalās ar pieredzi, kas mainījusi viņas dzīvi
Veselam
“Vēža ārstēšanā pats svarīgākais ir laiks.” Onkoloģijas pacientu organizācija izteikusi prasības iekļaušanai 2024.gada valsts budžetā
Kokteilis
“Ceru, ka visi pievienosies man cīņā pret šo briesmīgo slimību…” Dižākās rokzvaigznes Fredija Merkūrija nāve izmainīja sabiedrības priekšstatus par AIDS
Gandrīz pusei Latvijas iedzīvotāju nepietiek laika aktivitātēm ārpus darba
Kokteilis
VIDEO. “Apsardze tiešām noderētu” – Andra Kiviča koncertā skatītājus pārsteidz viņa sievas uzvedība uz skatuves
VIDEO. Pie vīrieša mājas durvīm Lielbritānijā pieklauvēja divi jaunieši, pēc kā pārsteigtais saimnieks gluži vai zaudēja valodu…
TV24
Militārais analītiķis: Krievijas tīkojumi uz Baltijas valstīm bija skaidri jau sen. Pēdējais solis ir, protams, militārais
Kokteilis
FOTO. “Viņa zobi ir sakosti, viņš nervozi pieskaras aprocēm” – princis Viljams publiskā pasākumā ieradies manāmi saspringts
Kokteilis
FOTO. “Nabaga sieviete!” Ingrīdas Circenes izskats rada satraukumu par viņas veselību
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
“Centrālā laboratorija” atvērusi filiāli Jaunajā Teikā
LaMSA rīko profilaktiskus mērījumus diabēta mēneša ietvaros tirdzniecības centros “Akropole Alfa”, “Dole” un “Sāga”
Ādas jaunība – vai sasniedzams mērķis?
“NMS laboratorija” pievienosies “Centrālajai laboratorijai”
“Aptieka – mana pasaule un mans liktenis”
Rūpēs par iedzīvotāju vajadzībām “Mēness aptiekas” veic cenu samazināšanu 
10 stratēģijas cukura diabēta komplikāciju attīstības riska mazināšanai
“Centrālā laboratorija”: Vīrieši analīzes veic gandrīz uz pusi mazāk nekā sievietes
Pazīmes un ieteikumi, ja ir kas vairāk par parastu saaukstēšanos
“Mēness aptiekas” farmaceite Jeļena Petrišina – “Gada farmaceits 2023”
OMICRON – kas tas par zvēru? 15 jautājumi un atbildes
Veselības padomi tumšajam gadalaikam
“Centrālā laboratorija” atvērusi jaunu filiāli Ādažos
Ieteikumi mērķtiecīgai sezonālo vīrusu jeb saaukstēšanās pārvarēšanai
Ja nevar aizbēgt, jāmācās sadzīvot. Demence
Mēness aptieka: Gandrīz puse aptaujāto veselības stiprināšanai ziemā izmantos arī uztura bagātinātājus
VCA poliklīnikās notiek aktīva vakcinācija pret gripu – interese arī par vakcīnām pret Covid-19
Kad labākais risinājums ir aptiekā gatavotas zāles
VCA Sievietes veselības centrs “Aura”: Topošajiem vecākiem plaša interese par gaidāmajām dzemdībām un mazuļa aprūpi
Pākšaugi ir produkts ar pievienoto vērtību
“Mēness aptieka”: Rūpēties par organismam vajadzīgo un neaizrauties ar pašārstēšanos
“Mēness aptieka” ir mīlētākais zīmols farmācijas nozarē
Uzticības persona – zinošs, iejūtīgs, un atbildīgs farmaceits
Risinājumi mobingam, vīrusu ierobežošana un vēl 10 atgādinājumi veselībai jaunajā mācību gadā
Mēness aptieka: noguruma dēļ liftu visbiežāk izmanto 18-29 gadus jauni cilvēki
“Mēness aptieka” jau otro reizi saņem starptautiskās programmas Best Places To Work apbalvojumu  
„Mēness aptieka”: No veselības viedokļa aizvien pārāk maz – tikai 17% – vasarā devušies ikgadējā atvaļinājumā
Kā atbrīvoties no pesticīdu atliekām uz augļiem un dārzeņiem
Lojalitātes programmai VESELĪBA gada laikā vairāk nekā pusmiljons dalībnieku
Vairāk nekā 10 pieņēmumi un patiesības par labas veselības simbolu – ābolu
Veselam
Mazāk mīlestības, vairāk īgnuma. Pazīmes, ka vīrietis vēlas “pakot čemodānus”
Veselam
Kozlovska par ģimenes ārstu pieejamību: “Laukos visā Eiropā un arī Latvijā būs tā saucamie medicīniskie tuksneši”
Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija: Aprūpes iestādes atsakās uzņemt bez vecāku gādības palikušus bērnus, pamatojot to ar brīvu vietu neesamību
TV24
Ārsts: Mīksto audu sarkomas nesāp, turpretī kaulu audzēji sāp ļoti; tie aug ārkārtīgi ātri
Veselam
FOTO. Bērnu slimnīcā veikta Latvijā pirmā navigētā iegurņa traumas operācija bērnam – smagā autoavārijā cietušai pusaudzei
TV24
Ja pagājis pusgads pēc Covid-19 vakcinācijas, vai varam paļauties, ka vakcīna vēl pasargā?
TV24
Kādi divi grupējumi Kremļa iekšienē cīnās par varu? Komentē NBS majors Slaidiņš
Krimināls
VIDEO. Vairāku restorānu īpašnieks citu cilvēku acu priekšā brutāli iekausta sievieti: “Tas viss tepat Rīgas klusajā centrā”
TV24
Vai esam nodzīvojušies līdz tam, ka skolēniem ir tikai tiesības, bet nav pienākumu?
Kokteilis
VIDEO. “Palika rūgta sajūta” – Rūta Dvinska dalās ar pieredzi, kas mainījusi viņas dzīvi
Kokteilis
FOTO. “Viņa zobi ir sakosti, viņš nervozi pieskaras aprocēm” – princis Viljams publiskā pasākumā ieradies manāmi saspringts
Pieci “Michelin” atzinību guvušie restorāni ir nodokļos valstij parādā vairākus simtus tūkstošus eiro
Kokteilis
“Ceru, ka visi pievienosies man cīņā pret šo briesmīgo slimību…” Dižākās rokzvaigznes Fredija Merkūrija nāve izmainīja sabiedrības priekšstatus par AIDS
Kā kafijas biezumi var padarīt betonu stiprāku? Var! Austrālijas pētnieki atklājuši unikālu metodi
Veselam
VIDEO. Anotālijs Danilāns un Hosams Abu Meri atbild uz gadiem šķetinātiem jautājumiem – cik veselīgi ir dzert kafiju un citronūdeni?
Kāpēc iepriekš nekad nerunāja par pēcdzemdību depresiju. Tādas nebija vai nemanījām?
Veselam
Inga Akmentiņa-Smildziņa: “Latvijā vecāki vēro, domā, cer, un tad viņi klusējot sakrāmē savus koferus un aizbrauc…”
Veselam
Plīsusi acs tīklene… Par ko tas liecina un ko pēc notikušā iesākt?
Veselam
Aija Šmidre par pacientes uzbrukumu ārstei: Latvijā mēs nedzīvojam tikai tādi mierīgie latvieši! Jādomā, kā pasargāt mediķus
Veselam
TOP 5 galvenās veselības pārbaudes vīriešu veselībai. Iesaka farmaceits
Veselam
Nieru mazspējas izplatība Latvijā ir viena no augstākajām Eiropā! Arvien svarīgāka kļūst multidisciplināra pieeja pacientu ārstēšanā
Veselam
Dzīve pēc smadzeņu bojājuma – insulta. Trīs neiroloģes ieteikumi veselības uzlabošanai
Slimnīcām nepieciešami asins krājumi! Valsts asinsdonoru centrs aicina jauniešus kļūt par supervaroņiem un ziedot asinis!
“Mēs tam gatavojamies!” Brīdina, ka karš atkal var skart plašākas Ukrainas teritorijas
10:42
Kokteilis
VIDEO. “Palika rūgta sajūta” – Rūta Dvinska dalās ar pieredzi, kas mainījusi viņas dzīvi
10:14
Krimināls
VIDEO. Vairāku restorānu īpašnieks citu cilvēku acu priekšā brutāli iekausta sievieti: “Tas viss tepat Rīgas klusajā centrā”
09:52