Foto: Fotolia

Apģērbs mazgājot ir sarāvies? 3 padomi, kā to atkal izstiept 0

Bieži vien gadās, ka apģērbs, īpaši,ja tas izgatavots no vilnas vai cita dabīga materiāla, pēc izmazgāšanas zaudē formu vai pat saraujas. Taču nenokariet galvu! Vēl ir iespējams mēģināt atgūt zaudēto!

Reklāma
Reklāma

Palīdzēs veļas mazgājamā mašīna

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 71
Lasīt citas ziņas

Vislabāk izmēra atgūšanai padodas apģērbs, kas gatavots no vilnas, kokvilnas, lina un viskozes. Grūtāk būs likt zīdam atgūt iepriekšējo izmēru, bet var pamēģināt arī to.

Sākotnēji apģērbs jāiemērc vēsā ūdenī un jāatstāj uz 10–20 minūtēm, lai šķiedras pēc iespējas vairāk uzsūktu ūdeni. Pēc tam apģērbu mazgājiet veļas mašīnā delikātajā mazgāšanas režīmā, pievienojot mazgāšanas līdzekli, kas paredzēts vilnai. Temperatūrai nevajadzētu pārsniegt 30 grādus. Pēc mazgāšanas cikla beigām izņemiet apģērba gabalu un pamēģiniet to izstiept līdz vajadzīgajam izmēram, pēc tam to uzmanīgi uzkariet uz kvalitatīva pakaramā ar pleciņiem. Apģērbam jābūt nevis slapjam, bet nedaudz mitram. Sarāvušos apģērbu vienmēr žāvē vertikāli, žāvējot horizontāli, tas var vēl vairāk sarauties. Žāvēšanas procesā nepieciešams apģērbu laiku pa laikam izbužināt, pastaipīt. Dažkārt var palīdzēt apģērba uzvilkšana un žāvēšana tieši mugurā. Tas nebūs patīkams process, bet var būt gana efektīvs.

Ar ūdeņraža palīdzību

CITI ŠOBRĪD LASA

Vilnas apģērbu var mēģināt atjaunot, skalojot vēsā ūdenī, kam pievienota ūdeņraža pārskābe. Uz desmit litriem ūdens jāpievieno divas ēdamkarotes ūdeņraža pārskābes.

Tāpat var mēģināt pagatavot skalojamo ūdeni, desmit litriem ūdens pievienojot sešas karotes amonjaka, divas degvīna un divas terpentīna ēdamkarotes. Skalojot apģērbu šajā ūdenī, mēģiniet to pastiept. Tad atstājiet apģērbu šajā šķīdumā uz pusotru stundu. Pēc tam maigi ar rokām izspiediet un žāvējiet uz dvieļa, ik pa brīdim cenšoties pastiept vajadzīgajā izmērā.

Var palīdzēt arī skalošana ūdenī, kam pievienots nedaudz etiķa. Šāds veids var būt efektīvs palīgs arī galvassegu un pārklāju izstiepšanā.

Stiepšana ar gludekli

Ja kleita vai krekls ir sarāvies tikai mazliet, tad ir vērts pamēģināt to izstiept, uzliekot apģērbu uz mitras marles uz gludināmā dēļa un ar tvaika gludekļa palīdzību mēģināt to pastiept, stipri uzspiežot gludekli uz auduma. Mitru marli var novietot gan zem, gan virs apģērba.

Taču atcerieties, ka vislabākais veids, kā saglabāt apģērbu nevainojamā izskatā, ir uzmanīgi lasīt kopšanas pamācību uz etiķetes. Norādes par mazgāšanas un gludināšanas režīmu ir vienmēr, bet mēs diemžēl bieži tām nepievēršam uzmanību.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.