Foto – www.andriskozlovskis.lv

Ass un rūgts – martam piestāv. Kā attīrīt organismu 0

Pavasarī gluži kā kūstošais sniegs bieži tek arī deguns. Tā ķermenis, mostoties no lāča miega, atbrīvojas no uzkrātajām gļotām. Diemžēl nereti ar slimības palīdzību: guli mājās, dzer tējas, maz ēd, jo apetītes nav – attīries! Pareizāk būtu, ja to paveiktu nevis vīrusi, bet mēs paši, veicinot organisma pārkārtošanos uz pavasara viļņa. Aktivējot gremošanas uguni ar asajām un rūgtajām garšvielām, īpaši akcentējot zeltainās kurkumas nozīmi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 cipariem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro 15
FOTO. Muskuļains torss! Pirmo reizi redzam Donu jaunajā Eirovīzijas tērpā 14
“Vibrēja durvis un logi…” Iedzīvotāji ziņo, ka vietām Latvijā novērojuši kaut ko līdzīgu zemestrīcei
Lasīt citas ziņas

Substanci, kas piesārņo organismu, var salīdzināt ar staipīgām gļotām. Ājurvēdā to sauc par āmu. Uzskata: ja gremošanas uguns nav pietiekami spēcīga, slimības izraisītāja āma var rasties pat no kvalitatīvas pārtikas.

Kā āmu atpazīt? Mēle ir nevis sārti rozīga, bet balta un aplikta. Zūd veselīgs izsalkums. Vēdera izeja nenotiek drīz pēc pamošanās, bet kļūst neregulāra, dažreiz rodas aizcietējums, kaka grimst ūdenī un nelabi ož. Domāšana mākoņaina – grūti koncentrēties. Dažkārt moka vēdera pūšanās, sejas āda kļūst pelēcīga.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kādu laiku ar šiem simptomiem pat var sadzīvot, tomēr āma nenogurusi meklē vājāko vietu organismā, lai iekārtotos tur uz palikšanu. Vienam tās ir plaušu slimības, otram locītavu kaites, citam – gremošanas traucējumi. Lai to nepieļautu, iedegsim savu iekšējo uguni! Marts ir piemērotākais brīdis iesaistīt to organisma attīrīšanā.

Uguns modināšanai – rūgts un ass

Pavasarī mūsos dominē Zemes un Ūdens elements, bet rūgtā garša, kas raksturo Gaisu un Ēteru, palīdz tos līdzsvarot.

* Efektīvs gremošanas uguns modinātājs ir karsts ūdens. To vēlams iemalkot uzreiz pēc piecelšanās un ik pa pusstundai visas dienas garumā. Iedarbība kļūst spēcīgāka, ja ūdenim pievieno kādu no asajām un rūgtajām garšvielām: ingveru, kurkumu, melnos piparus, kanēli, asafoetīdu, adžvanu, ķimenes, kumīnu, fenheli vai citu. Šādu tēju var pagatavot termosā un dzert visu dienu.

* 20 minūtes pirms maltītes apēd pustējkaroti sarīvēta ingvera, kas apslacīta ar pustējkaroti laima vai citrona sulas un apbārstīta ar šķipsniņu akmens sāls. Asā, skābā un sāļā garša stimulē gremošanu. Ja vēlas, var uzdzert karstu ūdeni.

* Gremošanas uguns pastiprināšanai vienādās daļās sajauc adžvanu, ķimenes, kumīnu, pievieno šķipsniņu asafoetīdas. Pustējkaroti šī maisījuma sakošļā. Var uzliet verdošu ūdeni un dzert kā tēju.

* Vienādās daļās fenheļa sēklas, ķimenes, kardamons, melnie pipari, brūnais vai jebkurš cits nerafinētais cukurs – pa tējkarotei apēd, uzdzerot siltu ūdeni.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.