Foto: Unsplash

Astrofiziķi ir atraduši iemeslu noslēpumainajam signālam no kosmosa 3

1977. gada 15. augustā observatorija Ohaio štatā saņēma ārkārtīgi intensīvu radio signālu, kas ierakstos tika identificēts ar vārdu “Wow!”. Noskaidrot, kas tieši izraisīja šo reto notikumu, bija iespējams tikai tagad, raksta
New Scientist.

Reklāma
Reklāma
Veselam
7 iemesli, kāpēc jūs visu laiku jūtaties noguris. Tam nav saistības ar laikapstākļiem
Eiropa gatavojas karam ar Krieviju: iedzīvotājiem iesaka veidot pārtikas un ūdens krājumus
7 produkti, no kuriem vajadzētu atteikties sievietēm pēc 40 gadu vecuma. Kādu ļaunumu tie var nodarīt?
Lasīt citas ziņas

Izmantojot arhīva datus no 2020. gadā slēgtās observatorijas Puertoriko, ir atklāti pierādījumi, ka 47 gadus senais radio signāls, kas bija tik izcils, ka astronomu Džeriju Emanu pamudināja apvilkt to ar sarkanu apli un piezīmēt “Wow!”, bija neparasta notikuma sekas, kas izraisīja masīva ūdeņraža mākoņa izteikti spilgtu starošanu.

Puertoriko Universitātes fizikas un astrobioloģijas asociētais profesors Ābels Mendess, kurš vadīja pētījumu, atzina, ka tikai šogad sācis iepazīties ar šo seno stāstu. Tas notika pēc tam, kad viņš maijā uzdūrās video, kurā bija stāstīts par šo unikālo signālu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Man jāatzīst, ka man, tāpat kā daudziem astronomiem, “Wow!” signāls bija kaut kas nejaušs. Tāpēc es tam nekad nepievērsu uzmanību. [Kad redzēju video], es nodomāju, ka tas būtu kaut kas pārsteidzošs, ja mēs to atrastu savos datos,” komentārā raksta pētnieks.

72 sekunžu signāls piesaistīja tik lielu uzmanību, jo tam bija šaura frekvence, tomēr tas bija tik spēcīgs un saturēja tik daudz enerģijas, ka tas varētu liecināt par mākslīgu izcelsmi. Tas acīmredzot izraisīja baumas, ka to nosūtījusi kāda citplanētiešu civilizācija.

Pētnieki vēlējās uzzināt, vai iespējams atklāt vēl kādu līdzīgu signālu. Tādēļ viņi pārskatīja Arecibo teleskopa no 2017. līdz 2020. gadam iegūtos datus. Tika atrasti līdzīgi signāli, kaut arī tie bija mazāk spēcīgi nekā sākotnējais signāls. Ņemot vērā šos līdzīgos signālus, Mendesa komanda uzskata, ka šādu spilgtu signālu varēja izraisīt izplūdis starojums, piemēram, no magnētiskās neitronu zvaigznes ar ļoti stipru magnētisko lauku.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.