Foto – Dainis Bušmanis

FOTO: Gaiļezerā atklāj Baltijā modernāko operāciju bloku 10

RAKUS galvenais ķirurgs Haralds Plaudis uzsvēra, ka, mūsdienīgi raugoties uz operācijas bloka attīstību un to, kā pilnveidojas universitātes slimnīcas, operāciju bloks vairs nav vieta, kur tiek izpildītas tikai ķirurģiskas operācijas. Tā ir vieta, kur tiek nodrošināta intensīvu pacientu aprūpe, sadarbojoties dažādiem dienestiem un speciālistiem – ķirurgiem, anesteziologiem, medicīnas māsām, sterilizācijas, aprūpes dienestam utt. Vienlaikus būs iespējams operēt dažādiem ķirurģisko profilu pārstāvjiem, kas īpaši svarīgi, ja pacientam ir politrauma. Līdz ar to paaugstināsies pacientu drošība, kas ir pats svarīgākais, norādīja ķirurgs Plaudis un piebilda, ka operāciju skaits visā pasaulē un īpaši lielajās daudzprofilu slimnīcās pieaug, jo slimības tiek efektīvāk un agrīnāk diagnosticētas.

“Daudzi to uztver ļoti nopietni.” NBS kapteinis komentē izplatīto versiju par Krievijas iebrukumu Latvijā
Darba devēji izķer pat pirmo kursu studentus. Kura profesija šobrīd ir viena no pieprasītākajām darba tirgū?
Lika izģērbties līdz apakšbiksēm, mani filmēja un visiem veica daktiloskopiju! Jaroslavs atklāti par bēgšanu no Ukrainas
Lasīt citas ziņas

Zinot, ka Rīgas Austrumu slimnīcai ir lieli parādi, ka Latvijas veselības aprūpes sistēma ir vājākā Baltijas valstu vidū, rodas jautājums, vai pareizajā laikā un vietā ir izraudzīta iespēja, tēlaini runājot, braukt nevis ar vidējās, bet augstākās klases automašīnu.

A. Slokenberga: “Gaiļ­ezera operāciju bloks nebija renovēts 30 gadus. Tagad mēs vēlamies, lai tas kalpotu vismaz 50 gadus bez apjomīgiem atjaunošanas darbiem. Lai uzlabotu pacientu komfortu pēc operācijām, jādomā vismaz divus lēcienus uz priekšu. Šis bloks ir izveidots kā absolūts standarts Eiropā jau šodien. Laba ventilācijas sistēma, plašas telpas, un mēs turpināsim attīstīties, jo prasības, ko uzliek medicīnas aprūpes sistēma, arvien pieaug. Pagaidām te operēs tikai Gaiļezera slimnīcas pacientus, bet trīs gadu laikā uz šejieni tiks pārcelti arī pacienti, kuriem nepieciešamas operācijas, no pārējām RAKUS slimnīcām, izņemot Biķernieku slimnīcu, kur operē un operēs strutaino slimību pacientus.” Slimnīcas vadītāja uzsvēra, ka tagad operāciju organizatoriskais darbs kļūs daudz pārskatāmāks un caurspīdīgāks, jo operācijas notiks vienuviet, nevis būs izmētātas pa dažādām klīnikām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bet kas strādās šajās zālēs, ja slimnīcai trūkst medicīniskā personāla, īpaši medicīnas māsu? Vai nebūs tā, ka zāles tiks noslogotas tikai līdz pusdienas laikam, jo nespēs darboties ar pilnu jaudu, un slimnīcai turpinās krāties parādi?

Visi mediķi esot apmācīti strādāt ar moderno aparatūru, un slimnīcas vadītāja apgalvoja, ka zālēs dīkstāves nebūšot, taču visu diennakti gan tās netikšot noslogotas. Kaut gan slimnīcā pastāv medicīnas speciālistu problēma, tomēr ne tik liela, lai šī iemesla dēļ nevarētu darboties visas 22 operāciju zāles. Vadība izskaitļojusi, ka uz viena operāciju galda gadā varētu veikt vairāk nekā 800 operācijas.

A. Slokenberga neslēpa, ka “Rīgas 1. slimnīca ir mūsu konkurents, jo tā, būdama pašvaldības ārstniecības iestāde, mediķiem spēj samaksāt lielākas algas un aizvilina no mums speciālistus”. “Rīgas 1. slimnīcā ne tikai algas ir lielākas, bet arī darbs vieglāks, jo tur nav akūto slimnieku, nav jāstrādā pa naktīm – nelielas vieglas operācijas, un tu esi brīvs. Manā laikā cīnījāmies par ārsta vietu Gaiļezerā, jo tas skaitījās prestiži, taču tagad situācija ir mainījusies. Jaunie speciālisti negrib strādāt universitātes slimnīcā, jo darbs ir smags, tāpēc daudz labprātāk paņem dežūras reģionālajās slimnīcās. Jaunais rezidents pasaka ārstam, ka neies uz zāli operēt, jo viņš nekad nestrādās slimnīcā un nekad neoperēs, bet strādās ambulatorajā sektorā, jo tur ir daudz vieglāk strādāt, vairāk maksā, tīrāks darbs.”

Baltijā lielāko operāciju bloku vadīs bijušais slimnīcas virsārsts anesteziologs reanimatologs Pēteris Tomiņš, kura vadībā mediķi tika apmācīti darbam jaunos apstākļos. Veselības ministrija uz šo slimnīcu aizvadītā gada nogalē nosūtīja arī bijušo Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktoru Armandu Ploriņu, kuru atbrīvoja no darba un pret kuru sākts kriminālprocess par vairāk nekā miljons eiro liela kaitējuma nodarīšanu valstij, bet kuram tika izveidota jauna štata vieta – operāciju dienesta vadītājs. Bija iecerēts, ka šis vadītājs apvienos visu RAKUS sastāvā ietilpstošo slimnīcu (izņemot Biķerniekus) operāciju blokus, pārceļot operācijas uz jaunajām operāciju zālēm. Taču Ploriņš tikpat ātri, cik amatā ielikts, no tā tika atstādināts. Kad slimnīca saņēma visus dokumentus no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, tajos bija norādīts, ka viņam aizliegts tuvoties NMPD, taču operāciju dienesta vadītājs bez tā nevar iztikt, kā arī viņš nedrīkst piedalīties iepirkumos, kas arī nav iespējams. Tagad slimnīcas vadība secinājusi, ka bez šī amata droši vien varēšot iztikt.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Daudzi to uztver ļoti nopietni.” NBS kapteinis komentē izplatīto versiju par Krievijas iebrukumu Latvijā
Darba devēji izķer pat pirmo kursu studentus. Kura profesija šobrīd ir viena no pieprasītākajām darba tirgū?
Lika izģērbties līdz apakšbiksēm, mani filmēja un visiem veica daktiloskopiju! Jaroslavs atklāti par bēgšanu no Ukrainas
Krievijas miljardieris: “Vai Krievijas interesēs ir iznīcināt Ukrainu? Protams, nē, tā būtu milzīga kļūda”
“Vislielākā nelaime ir ar uztura bagātinātājiem.” Ārste par to, kādu postu var nodarīt “brīnumlīdzekļi”
Lasīt citas ziņas
Darba devēji izķer pat pirmo kursu studentus. Kura profesija šobrīd ir viena no pieprasītākajām darba tirgū?
Olafs Zvejnieks: Krievijai – defolts. Kādas būs sekas?
Valstī spēkā brīdinājums par negaisa risku. Laika prognoze trešdienai
Turcija atbalsta Zviedrijas un Somijas pievienošanos NATO. Turcija “dabūjusi visu, ko tā vēlējās”
FOTO. Latvijas talantīgā tenisiste Ostapenko izvēlētā apģērba dēļ Vimbldonas čempionātā iekūlusies nepatikšanās
10:09
Muļķība tik drīz nav gāžama, tomēr visi sauc, cik spēka – palīdziet, glābiet Ivetu. Egila Līcīša feļetons
10:02
VIDEO. “Sākumā domāju, ka tas ir bojā gājis lapsēns, bet nē, tas ir bijis kāda cilvēka…”: latviete pie lapsu alas atrod nomedīto “pārtiku”
09:55
“Dziedāt man nozīmē dzīvot.” Saruna ar Kijivas Nacionālās operas solisti Olhu Matušenko
Kolorado vaboles dodas uzbrukumā: audzētāji šogad ziņo par sevišķi plašu kartupeļu lapgraužu izplatību
Krievijas okupētajā Severodoneckā beidzas pārtika. Pilsētā joprojām atrodas vairāki tūkstoši civiliedzīvotāju
Lēdurgā sadursmē ar kravas auto gājis bojā vieglās automašīnas vadītājs
“Vislielākā nelaime ir ar uztura bagātinātājiem.” Ārste par to, kādu postu var nodarīt “brīnumlīdzekļi”
Krievija vēl arvien nav saukta pie atbildības. Zelenskis rosina apturēt tās dalību ANO Ģenerālajā asamblejā
Daudziņš: “Ukrainā līst asinis un mirst cilvēki, bet mēs te gaidām, kad atnesīs pusdienas”
Romas pāvesta izteikumi par Ukrainu rada neizpratni: “Iespējams, karš kaut kādā veidā tika izprovocēts…”
FOTO: Rīgā, Miera ielā, izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, liesmas apdraud blakus ēku
Krievijas miljardieris: “Vai Krievijas interesēs ir iznīcināt Ukrainu? Protams, nē, tā būtu milzīga kļūda”
Par spīti Krievijas uzsāktajam karam Ukrainā Tambijevs nākamsezon turpinās darbu KHL
VIDEO. Pasaules kauss 3×3 basketbolā noslēdzas ar lietuviešu sportistu saderināšanos
ANO: Ukrainā kara dēļ pārvietoties bijuši spiesti 6,2 miljoni cilvēku
FOTO. Kad Lielbritānijas tronī kāps princis Viljams, viņa meita princese Šarlote iegūs grandiozu titulu. Kā viņu būs jāgodā?
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs