Foto – Shutterstock

Ausu ērcītes kaķiem jāārstē 1

“Kaķis nemitīgi kasa ausis. Man tās šķiet tīras, bet varbūt varat ieteikt līdzekli, ar ko ausis mazgāt?” BENITA JELGAVĀ

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189
Lasīt citas ziņas

Ausu ērcītes mēdz apdzīvot gan suņu, gan kaķu ausis, taču minči ar tām inficējas biežāk. Ja dzīvnieks nemitīgi kasa ausis un to ejās redzami tumši brūni izdalījumi, iespējams, tie ir ausu sēra uzkrājumi vai kāda infekcija, tomēr visbiežāk vainojama ausu ērcīte. Precīzi to var noteikt tikai veterinārārsts, apskatot izdalījumus ar otoskopu vai mikroskopu. Taču, ja brūni izdalījumi ausīs parādās sunim, parasti tie liecina par infekcijas slimību, nevis parazītu ierosinātu iekaisumu.

– Dzīvnieki ar ausu ērcīti var inficēties jebkurā vecumā. Kucēnus un kaķēnus var inficēt māte, bet pieauguši dzīvnieki ar ausu ērcīti var inficēties arī apkārtējā vidē, jo sīkie parazīti viegli pārceļo no viena dzīvnieka pie cita, – skaidro Čiekurkalna veterinārās ambulances veterinārārsts Artis Krūmiņš. – Ar ausu ērcītēm inficēts dzīvnieks noteikti jāārstē. Pretējā gadījumā iekaisums var aiziet līdz bungplēvei un radīt nepatīkamas pārmaiņas – dzīvnieks var kļūt kurls vai saslimt ar smadzeņu iekaisumu (encefalītu).

CITI ŠOBRĪD LASA

Ausu ērču attīstības cikls ilgst trīs nedēļas, tāpēc svarīgi ārstēšanu nepārtraukt agrāk. Pēc ārsta ieteiktās shēmas jāturpina ārstēt vismaz četras nedēļas. Šajā laikā ausis regulāri jātīra, lai zāles iedarbotos uz ērcītēm auss ejas dziļumā. Veterinārārsts novērtēs dzīvnieka stāvokli un ieteiks visiedarbīgākos medikamentus. Ja ērcīte maz bojājusi auss eju, lieto tikai pretērču līdzekļus. Ja bojāta pati auss eja un sācies iekaisuma process, papildus vajadzīgi pretiekaisuma un antibakteriālie līdzekļi. Smagākā situācijā nepieciešamas arī citas injekcijas. Svarīgi tīrīt ne tikai dzīvnieka ausis, bet arī visu apmatojumu, un šim nolūkam izmanto pretparazītu (pretblusu) līdzekļus, pret kuriem ērcītes ir ļoti jutīgas. Ja vien kaite nav ļoti ielaista, ērcītes var viegli iznīdēt, tāpēc ir svarīgi nepieļaut procesa attīstību. Nav ieteicams saimniekam dzīvnieku ārstēt paša spēkiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.