Auzu sakne jeb plostbārži. Kā tos audzēt? 0

“Kā audzējami plostbārži?” I. Berķe Rīgā

 

Reklāma
Reklāma
Dronu uzbrukumi naftas pārstrādes rūpnīcām Krievijā ir panākuši neiedomājamo – pasaules lielākajai naftas valstij sāk pietrūkt benzīna
Latvijai tuvojas aukstuma vilnis! Sinoptiķi par laiku jaunnedēļ 22
Uz gājēju pārejas gandrīz uzbrauc Valsts prezidentam 80
Lasīt citas ziņas

– Plostbārdis (Tragopogon porrifolius) pie mums vairāk pazīstams kā auzu sakne. Pasaulē to sauc arī par dārzeņu austeri, jo saknēm ir īpatnēja austeru garša. Plostbārdis ir melnsaknei jeb skorcionērai radniecīgs divgadīgs augs ar purpurkrāsas ziediem. Audzējot jāievēro tādi paši augsnes, kopšanas, novākšanas un uzglabāšanas nosacījumi kā melnsaknēm. Plostbāržus parasti audzē kā viengadīgu kultūru. Lai saknes būtu taisnākas, ne tik žuburainas, vēlama auglīga, labi sastrādāta viegla augsne, – skaidro LLU Agrobiotehnoloģijas institūta docente Ieva Žukauska.

Pavasarī sēj paliekošā vietā 1 cm dziļumā apmēram 20 cm attālās rindās. Jāsēj agri, jo līdz ražas novākšanai paiet apmēram 150 dienas. Pēc sadīgšanas augus retina, starp tiem atstājot 10 cm. Sausā laikā jālaista. Kopj tāpat kā citus dārzeņus, piemēram, burkānus. Kaitēkļus un slimības novēro reti. Saknes novāc rudenī. Ieteicams pēc salnām, jo tad saknēm labāka garša, izteiktāks aromāts. Uzglabā kastēs vēsā vietā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja saknes ir pārziemojušas, pavasarī uzturā var lietot ziedpumpurus. Tos ievāc kopā ar daļu no kāta, vislabāk – no rītiem, pirms nav atvērušies ziedi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.