Foto: Evija Trifanova/LETA

Cūkgaļas iepirkuma cena pieaug 0

Cūkgaļas cena Latvijā mēneša laikā paalielinājusies par 1,2%, taču šā gada septembrī joprojām bija vidēji par 8,2% zemāka nekā pirms gada attiecīgajā mēnesī, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos
Ziemeļamerikas indiāņu zvēru horoskops. Uzzini, kurš dzīvnieks esi tu! 17
Kokteilis
Saskaņa pēc vārdiem: 5 vārdu pāri, kuriem, pēc mākslīgā intelekta domām, ir vislabākā saderība 4
Lasīt citas ziņas

Eiropas Savienībā (ES) cūkgaļas cena septembrī bija vidēji par 11,2% zemāka nekā 2017.gada attiecīgajā mēnesī. Lietuvā cūkgaļas cena šogad septembrī bija par 17,1% zemāka, Dānijā – par 12,9% zemāka, Polijā – par 12,5% zemāka, Vācijā – par 10,7% zemāka, bet Igaunijā – par 4,5% zemāka nekā pirms gada attiecīgajā mēnesī.

Cūkas liemeņa tirgus cena ES vidēji septembrī bija 146,78 eiro par 100 kilogramiem, savukārt Latvijā – 153,52 eiro par 100 kilogramiem. Vācijā cūkas liemeņa tirgus cena septembrī vidēji bija 150,28 eiro par 100 kilogramiem, Igaunijā – 149,45 eiro par 100 kilogramiem, Polijā – vidēji 144,60 par 100 kilogramiem, Lietuvā – vidēji 139,2 par 100 kilogramiem, bet Dānijā – vidēji 131,8 eiro par 100 kilogramiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

ZM dati liecina, ka cūkgaļas cenas Eiropas Savienībā ir par 8,4% zemākas nekā pērn attiecīgajā laikposmā, taču tendences ziņā cenas attīstās atbilstoši – arī citus gadus šajā laikā bijis samazinājums. Savukārt Beļģijā Āfrikas cūku mēra (ĀCM) ietekmē cenas pēdējās nedēļas pazeminājušās par 20%. Sivēnu cenas ES ir ļoti zemas, kas šobrīd jau ir par 23,2% zemākas nekā pirms gada.

ES cūkgaļas importa apmēri no šā gada janvāra līdz augustam ir palielinājušies par 0,4%, bet importa vērtība ir nedaudz kritusies. Samazinās cūkgaļas imports no Šveices un ASV, savukārt pieaug cūkgaļas eksports no Serbijas, Ķīnas, Norvēģijas un Čīles. Pasaules mērogā Ķīna un Honkonga ir samazinājusi cūkgaļas importu, jo cīnās ar ĀCM ierobežojumiem.

Tikmēr ES cūkgaļas eksports no šā gada janvāra līdz augustam ir palielinājies par 1%, lai gan tas vēl īsti neatspoguļo ĀCM ietekmi. Eksports samazinājies uz Ķīnu, Honkongu un Austrāliju, savukārt ES cūkgaļas eksports audzis uz Japānu, Koreju, Filipīnām un Ukrainu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.