Veselam
Ārstēšana

Dakteri Klauni palīdzēs veseļoties bērniem Cēsīs un Valmierā0

Vidzemē Dakteru Klaunu šoruden jau paveikto novērtējuši vairāki desmiti mazo pacientu, kā arī Vidzemes slimnīcas un Cēsu klīnikas pārstāvji. Jaunizveidoto sadarbību ar Dakteriem Klauniem pozitīvi vērtē arī Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs: “Mēs esam atvērti visam jaunajam un labajam, kas palīdz veidot pacientam draudzīgu slimnīcu un veicina atveseļošanos. Turklāt mazie pacienti un rūpes par viņiem vienmēr ir bijusi prioritāte, tāpēc arī pieņēmām ideju, ka turpmāk arī pie mums būs Dakteri Klauni, lai līdzdarbotos bērnu ārstniecības un aprūpes procesā, reizē ārstējot emocionāli.” Jāatzīmē, ka Vidzemes slimnīcas Bērnu slimību nodaļā vienlaikus var ārstēties 21 pacients, savukārt SIA “Cēsu klīnika” galvenā ārste Anda Skrastiņa informē: „Cēsu klīnikā Dr. Tūta palīdz vienlaikus atveseļoties 15 pacientiem un viņu tuviniekiem. Dr. Tūta padara mazo pacientu dzīvi interesantāku un krāsaināku, kā arī medicīnas personālam atvieglo komunikāciju ar mazajiem ne vienmēr patīkamo medicīnisko manipulāciju laikā.”

Savukārt Vidzemes slimnīcas galvenā māsa Antra Kupriša uzsver, ka pēc labas prakses principiem svarīgākais sadarbībā ar pacientu ir holistiskā aprūpe: “Tas nozīmē, ka neārstējam tikai ķermeni, bet cilvēku kā veselumu visās viņa dimensijās – psihiskajā, sociālajā, fiziskajā un garīgajā. Bērnam, kurš nokļuvis slimnīcā, ir grūti – slikta pašsajūta, sveša vieta, sāpīgas procedūras, bailes. Dakteris Klauns šādā situācijā ir lielisks palīgs, kurš darbojas ar mazo pacientu, medicīnisko manipulāciju laikā piesaista bērna uzmanību sev un mazina viņa bailes, uz laiku ļauj nedomāt par sāpēm. Mūsu vērtējumā Dakteris Klauns noteikti palīdz slimnīcas personālam, jo mierīgs, nesasprindzis bērns arī ātrāk atveseļojas.” Antra Kupriša paguvusi novērot, ka Dakterim Klaunam bieži vien jāpalīdz arī slimā bērna vecākiem, lai mazinātu stresu par notiekošo.
Abās Vidzemes slimnīcās ar mazajiem pacientiem ikdienā galvenokārt tiksies valmieriete Ivita Goldberga – Miljone, kura savam Daktera Klauna darbam izvēlējusies vārdu Dr.Tūta. Ivita Goldberga Miljone joko, ka viņa vienmēr ir kādu jauku pārsteigumu pilna – gluži kā piepildīta saldumu tūta, kas arī šķitis atbilstoši vārda Dr.Tūta izvēlei. Ivitas Goldbergas – Miljones galvenie ikdienas pienākumi saistās ar rūpēm par saviem četriem bērniem, bet viņa ir ļoti gandarīta, ka Daktera Klauna darbā izdodas apvienot visus savus talantus – atraktivitāti, muzikalitāi, prasmi komunicēt ar bērniem. “Divos gados esmu sapratusi – šī ir mana sapņu profesija! Arī pedagoģijas bakalaura grādu savulaik ieguvu ar mērķi – būt zinošai mammai saviem bērniem un reizē palīdzēt citiem. Mani nebiedē slimnīcas vide, esmu tajā pavadījusi laiku arī kopā ar saviem bērniem. Kā māte esmu izjutusi, ka slimnīcā ļoti pietrūkst persona, kura stresa vai noguruma situācijās var pabūt ar bērnu – parunātos, paspēlētos vai vienkārši pieskatītu, lai arī viņa vecāki vai cita pavadošā persona var kaut uz mirkli atpūsties. Dr.Klauns ir ideāls risinājums, kura klātbūtne ir ne tikai iepriecinājums, bet arī terapeitiska,” atklāj Ivita Goldberga – Miljone.
“Rīgā, Ventspilī un Valmierā strādā 30 Dakteri Klauni, kas nozīmē vismaz 90 stundas katru nedēļu, ko Dakteri Klauni pavada slimnīcās ar mazajiem pacientiem. Dakteru Klaunu labdarības programmu esam uzsākuši un attīstījuši no nulles – Latvijā nekas tāds nekad nav bijis un nebūtu iespējams arī bez tik ļoti svarīgā visdažādākā apmēra ziedojumu atbalsta. Dakteru Klaunu klātesamība reģionu slimnīcās ir viena no mūsu tālākā darba prioritātēm, tādēļ īpašs prieks, ka Valmierā un Cēsīs pašreiz ir izdevies gūt tik labu risinājumu ar Dr.Tūtas iesaisti. Protams, pa reizei viņu un bērnus apciemos arī draugi – citi Dakteri Klauni,” norāda biedrības Dr.Klauns vadītāja Marianna Milovska.

Saistītie raksti
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.